ledereen roept koekoek in 301 sport Seizoen CPC krijgt staartje Domburg heeft baat bij verlies Oostkapelle zet Bruse Boys opzij, Serooskerke onderuit tegen SSV65 Terneuzense Boys krijgt klop van WGZ maandag 26 april 2010 VLISSINGEN - Voor GPC Vlissingen krijgt het voetbalseizoen een staartje. De Walcherse ploeg moet via de nacompetitie het eersteklas serschap veilig zien te stellen. GPC Vlissingen verloor zaterdag in eigen huis van Nieuw Lekkerland (0-2) en eindigde hierdoor op de elfde plaats in de rangschikking. De ploeg van trainer André Maas komt in het pinksterweekeinde (22 en 24 mei) in actie voor de na- competitie. „We krijgen nu de tijd om tal van geblesseeerde spelers op te lappen", aldus Maas. GPC kwam zaterdag tegen Nieuw Lekkerland al in de derde minuut op achterstand, toen Ruben Mu- noz een misverstand tussen doel man Leon Weeda en verdediger Najim Boughmari afstrafte. Ricar- do de Nooijer kopte tien minuten voor de pauze de gelijkmaker te- gen de touwen, maar het doelpunt werd om onduidelijke redenen af gekeurd. Nieuw Lekkerland beslis te diep in de tweede helft de wed strijd. Damien Muller schoot in de zeventigste minuut raak. Daar ging overigens wel een overtreding aan vooraf, maar dat ontging de scheidsrechter. GPC treft volgende week Terneuzense Boys nog. MIDDELBURG - Domburg schonk za terdag de periodetitel in de vierde klasse A aan Heinkenszand. De Walcherse club verloor met 1-5 van de kampioen en hield daar door uitzicht op promotie naar de derde klasse. De rechten op pro motie verschuiven namelijk naar de runner-up als de kampioen een periodetitel pakt. 's-Heer Arendskerke en Nieuw- land zijn eveneens nog in de race om de tweede plek, maar Nieuw- land heeft al een periodetitel. Domburg-Heinkenszand 1-5: De thuisploeg had geen baat bij een zege. De Domburgers schrokken dan ook toen Ronald Hendrikse bij 0-1 de gelijkmaker binnen schoot. De rode loper werd vlug uitgerold voor Heinkenszand dat op 1-5 kwam door Tom Blomaard, Tonny van Damme, Jeroen Ver- schiere en tweemaal Maarten Griep. Het duel stond mede in het teken van Micha Bernards' 350e wedstrijd voor Domburg. Twee we ken eerder speelde zijn jongere broer Maurice zijn 250e duel voor de hoofdmacht, diens tweeling broer Michiel staat op 119. ZSC'62-Nieuwland 3-2: De 1-0 vloog in de kruising uit de vrije trap van Gerard Verhoek. Jos Era des kopte zijn ploeg naar 2-0, Steef de Rijke bracht de spanning terug. André Goedhart maakte na een uur gelijk, maar ZSC pakte de winst via Robin Provoost. MZVC-Cadzand 0-0: De wed strijd was futloos en slordig. Het enige lichtpuntje was te danken aan MZVC'er Alexander Bom die de bal op de lat kopte. DERDE KLASSE A ZATERDACVOETBAL De Noormannen hield het zaterdag spannend tot het laatste moment. De Walcherse ploeg werd op de valreep kampioen, voor het tweede jaar op rij. De Noormannen stapte 3 jaar gele den over van zondag naar zaterdag en werd al 2 keer kampioen. door Jan Dagevos WESTKAPELLE - De koffer met daar in de kampioensschaal leek zater dag onaangeroerd te moeten blij ven. De voetballers van De Noor mannen beukten na rust op het doel van Nieuwdorp, maar de vroeg opgelopen schade kon maar niet gerepareèrd worden. Totdat in de 90e minuut ineens Erwin Pou- welse een vrije doortocht kreeg. De 20-jarige middenvelder schoof de bal langs de keeper, bracht de stand op 1-1 en dat was genoeg voor het binnenhalen van de titel in de derde klasse. De ontlading was groot. Het huisorkest, dat zich tot dan toe koest had gehouden, speelde de kampioenshymne, bestuursleden haalden bloemen en champagne tevoorschijn, terwijl Carel Peter son namens de KNVB de kam pioensschaal uit zijn koffer tover de, „Dit is natuurlijk een prachtig sce nario voor een kampioenswed strijd", jubelde doelpuntenmaker Erwin Pouwelse. „Veel publiek, veel spanning en dan in de laatste minuut de titel grijpen. Mooi toch." Niemand die hem ongelijk kon ge ven, maar de supporters en de be stuursleden van De Noormannen werden zaterdag wel op de proef gesteld. De ploeg van trainer Evert Wisse scoorde er tot zaterdag lus tig op los (55 goals in 20 duels), maar juist in de kampioenswed strijd haperde de machine. De spanning speelde de spelers par ten. Het spel was chaotisch en te gehaast. Tot overmaat van ramp kwam Nieuwdorp, tot zaterdag de num mer twee van de ranglijst, ook nog eens op voorsprong. In de 28e mi nuut werd Ruud la Grand bij een voorzet onderuit getrokken, waar na scheidsrechter Van Drunen de bal op de stip legde. Niels Mulder schoot vervolgens raak. De Noormannen kwam die klap voor rust niet meer te boven. Na de pauze begon de thuisclub weer vol vuur aan het karwei en be stookten Niels Dominicus en Men- no de Nooijer het doel van Nieuw dorp meerdere malen. De bal wil de er echter niet in, ook al omdat Nieuwdorp-keeper Ruben Otte na een soloactie van Dominicus zich voor de bal wierp. De vertwijfeling sloeg toe, totdat Erwin Pouwelse de diepte werd in gestuurd en de doelman verschalk te: 1-1. „En dan te bedenken dat ik bijna nooit scoor", zei hij na af loop. „Ik heb er dit seizoen nu drie gemaakt, maar die eerste twee goals stelden niet veel voor." Meteen nadat Pouwelse had ge scoord, ging zijn shirt omhoog en toonde hij het publiek een wit T-shirt met daarop het woord koe koek. „Dat was een grapje", zei Pouwelse. „Als Niels Dominicus scoort, roept hij altijd koekoek. Ik had dat nu ook op mijn shirt ge kalkt. Je weet maar nooit, dacht ik." Het zei iets over de sfeer binnen de ploeg. „We zijn een vrienden team", stelde Pouwelse. „We zijn jongens van het dorp en gaan ook buiten het voetbal veel met elkaar om." Verschillende spelers (Men- no de Nooijer, Niels Dominicus en Erwin Pouwelse) zochten in het verleden hun heil al eens ergens anders, maar staken vorig jaar de koppen bij elkaar om dit seizoen terug te keren op het oude nest. Oude liefde roest niet. „We zijn een hechte ploeg", zei Pouwelse, die een uitstapje maakte naar Oost- kapelle. „Ook dat is een heel leuke club, maar mijn hart ligt bij De Noormannen." J**T ClfS De Noormannen viert het kampioenschap in de derde klasse A. Voor Pouwelse was her pas zijn tweede titel in zijn loopbaan, die bij De Noormannen in de jeugd begon. „Ik ben ooit "met schoolvoetbal kampioen van Nederland gewor- door Tom Vennink MIDDELBURG - Bruse Boys en FC Dauwendaele staan op de drempel van rechtstreekse promotie naar de eerste klasse. De twee clubs de len de tweede plek in de tweede klasse E met drie punten meer dan SSV'65, dat een minder doel saldo heeft maar zaterdag wel drie felbevochten punten pakte tegen Serooskerke. Serooskerke-SSV'65 2-3: Seroos kerke had aanvankelijk het beste van het spel. Uitgespeelde kansen waren er in de eerste helft echter niet. De spanning sloop in de wed strijd toen Frank Allaart de score opende in de 54e minuut SSV kwam terug toen Souliman"Abali de bal in een verlaten doel schoof. De bezoekers drukten door en kwamen met 1-2 voor toen de on gedekte Pim Bruijns eenvoudig kon afwerken. Aan beide kanten werd vervolgens een strafschop be nut, waardoor de slotfase met 2-3 werd ingegaan. In de laatste mi nuut leek de 3-3 te vallen na een rommelige situatie voor het doel van SSV. De bal had volgens de ar bitrage de doellijn echter niet ge passeerd en dus waren de drie punten voor SSV. Oostkapelle-Bruse Boys 5-1: Bru se Boys morste kostbare punten bij Oostkapelle. Na een slordige be ginfase zette Turgut Kizilarslan Oostkapelle op voorsprong. De Walcherse ploeg liep verder uit toen Frank Dekker vlug daarna de tweede binnenschoot. Vlak voor rust werd Arjen Pattenier beloond voor het opjagen van de defensie van Oostkapelle. Hij veroverde de bal en bracht Gerard Vogel in stel ling die koel scoorde en het pu bliek toch nog zicht gaf op een spannende tweede helft. De hoop voor Bruse Boys vervloog echter al snel, want de ploeg kwam er niet aan te pas na rust. In korte tijd zet te Arjen Pattenier het fraaie voet bal van Oostkapelle om in twee doelpunten. Frank Dekker maakte de laatste treffer voor Oostkapelle. WC'68-Arnemuiden 2-2: WC kwam via Rick Baay uit een vrije trap op 1-0. Aan de andere kant haalde Yannick Schaier dezelfde truc uit: 1-1. Twee minuten later moest hij toezien hoe de penalty van ploeggenoot Maarten Brasser uit de hoek werd gehaald door WC-keeper Dennis Uyl. In de tweede helft gaf Bart Verbiest de steekpass op de trefzekere Danny Withagen: 2-1. Vijf minuten voor tijd werd het duel toch nog in evenwicht gebracht toen Yannick Schaier scoorde uit een strafschop. den, met De Lichtboei. Dat was in Zeist. Veel van die jongens spelen ook nu nog bij De Noormannen. Een goede lichting dus." Waarna Pouwelse zich weer in feestgedruis stortte. „Ik denk dat het laat gaat ZWIJNDRECHT - Terneuzense Boys raakte in de strijd om de zevende plaats in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal verder achterop bij Nivo Sparta. De Zeeuws-Vlamingen kregen met 3-1 klop van WGZ en moeten ho pen op een wonder in de laatste competitiewedstrijd. Terneuzense Boys keek na vier mi nuten door treffers van Mike Del- avo en Kees Duitemeijer (eigen doelpunt) al tegen een 2-0-achter- stand aan. Na de 3-0 van Jeroen Bezemer maakte Gokhan Ersahin in de 65e minuut 3-1 voor het elftal van trai ner Karl Vergouwen. „In de twee de helft hebben we ons goed her pakt en via de flanken gevoet bald", vond Vergouwen. „We de den er alles aan, maar konden niet echt iets forceren. WGZ speelde met veel mensen achter de bal en loerde op de counter."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34