een prachtige climax ANI-DUMP sport 127 Blessures internationals Talenten krijgen het vertrouwen bij Chelsea De Veirman wil graag blijven maandag 26 april 2010 Siem de Jong is net iets eerder bij de bai dan Feyenoord-doelman Erwin Mulder. De middenvelder zet Ajax vervol gens op een 1 -O-voorsprong en zal een minuut later ook de 2-0 maken. foto Olaf Kraak Het gerucht dat Lieven de Veirman, de uitstekende doelman van Hoek, gaat ver trekken is voorlopig uit de lucht gegrepen. De dertigjarige Belg, militair van be roep, heeft één aanbieding, van Diegem, op zak. „Ik wacht de ontwikkelingen bij Hoek af', zei hij zaterdag na het duel met LRC. „Maar ook al woon ik bijna honderd kilometer weg, als er geen betere club komt, wil ik graag blijven." door Frits Bakker LEERDAM - De jarenlange staat van dienst van Hoek in de top van het amateurvoetbal kan zaterdag een nieuw hoogtepunt krijgen. Twee wedstrijden voor het einde van de competitie hebben de Zeeuwen, die in Leerdam met 3-0 van LRC wonnen, maar één punt meer no dig voor de promotie naar de top klasse. Die kroon op het werk kan thuis tegen Spakenburg (zaterdag) of uit tegen Sparta Nijkerk (een week later) worden gezet. De trainerswissel is er onmisken baar van invloed op geweest dat Hoek na een slechte serie wedstrij den weer in de winning mood ver keert. Gaby Demanet, die toch al veel krediet had in Hoek, heeft zijn reputatie waargemaakt. Hij heeft de maximale score uit twee wedstrijden gehaald, de crisis be zworen, of in elk geval het spelni- veau en de spelvreugde aanzienlijk verbeterd. Het valt ook op hoe zeer er binnen de club weer wordt meegeleefd met de sportieve im puls. Hoek reisde in de laatste wed strijd van Paul Telussa met welge teld twee bestuursleden naar Vo- lendam. Zaterdag in Leerdam werd er vooral veel Zeeuws gespro ken aan de bestuurstafel. De status van Hoek, als kansheb ber voor de topklasse, werd in die kamer beeldend verwoord door één van de bestuurders van de thuisclub. „Ik heb het verschil tus- Karakteristiek LRC-Hoek 0-3 (0-1). 19. Stijn Ma hieu 0-1, 79. Josimar Pattinama 0-2, 84. Musamba Selemani 0-3. Scheidsrechter: J. van Dijk (Dron- ten). Gele kaart: Danny van Steijn (LRC). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Lieven de Veirman; Jurgen sen Hoek en ons een paar weken geleden gezien, toen we bij jullie speelden", zei hij. „Op het parkeer terrein van Hoek staan veel Ja guars, dikke Mercedessen en BMW's. Wij zijn al blij dat we in een Volvo naar het veld kunnen komen. Dat zegt alles. Hoek is rijp voor de topklasse, wij nog lang_ niet." Dat was ook in de recht streekse ontmoeting te zien, waar in Hoek uit zeker tien opgelegde kansen maar drie keer wist te sco ren. En over de wisseling van het sportieve beleid gesproken: hoe groot was het verschil niet met de thuiswedstrijd, toen Hoek zelfs te gen tien Leerdammers niet kon winnen. Kan een nieuwe trainer zo inspire rend werken, dat er na twee we ken plotseling een elftal met zo veel meer charisma op het veld staat? Wie Hoek de laatste weken heeft gevolgd, moet wel tot die conclusie komen. Demanet verze kert dat zijn selectie gretig traint, maar dat bleef Telussa ook tot het laatst volhouden. Op het veld is er wel een schrijnend contrast. Hoek was na de winter niet meer voor uit te branden en niet in staat om tegenstanders te domineren met het combinatievoetbal dat Telussa voor ogen stond. Bij vlagen was die speelstijl zaterdag tegen LRC weer terug te zien. Stijn Mahieu speelde als herboren, Ferry Alfons voetbalt op het middenveld met veel flair, Gideon Imagbudu bloeit ook weer wat op en Musaba Sele- Landuyt, Giovanni Siereveid, Geert Bosschaart, Michael Koné; Ferry Alfons, Gideon Imagbudu, Stijn Ma- hieu, Musaba Selemani; Koen Ver- syp (37. Regilio Pinas) en Josimar Pattinama (80. Hoessein Bouzam- bou). mani bestrijkt grote delen van het veld, maar kan ook scoren. „Het enige manco", zei Josimar Pattinama, die in de slotfase met een enkelblessure het veld afstrom- pelde, „is dat we meestal wel vroeg scoren, maar daarna de gena deklap niet uitdelen." Dat heeft dikwijls vervelende gevolgen ge had, alleen dit keer was de tegen stander zo zwak dat Hoek zich kon veroorloven om handenvol riante kansen te verkwanselen. „Josimar", zei de trainer, toen hij het verhaal over het gebrek aan scorend vermogen had aange hoord, „is een topspits, hij beseft het alleen zelf nog niet." En omdat Koen Versyp al vrij snel uitviel met een blessure, moest de ploeg het toch weer hebben van scorende middenvelders. Stijn Ma hieu nam de mooiste voor zijn re kening. De Belg werd in de negen tiende minuut voor rust hoog aan gespeeld voor de goal, maakte een prachtige schijnbeweging alsof hij wilde kopen, kapte de bal naar zijn linkervoet en schoot feilloos raak. Pattinama (op aangeven van Mahieu met een kopbal) en Sele mani (na een voorzet van Pinas) verhoogden die voorsprong diep in de tweede helft, nadat in het eenrichtingsvoetbal al veel kansen onbenut waren gebleven. „Het voetbal is goed, de opbouw is nog te traag", streepte Demanet het goede tegen het mindere weg. De lach in de gang van de kleedka mers, toen bekend werd dat GVW in de laatste minuut van IJs- selmeervogels had verloren, was er niet minder uitbundig om. Hoek kan zich opmaken voor de apotheose en op zoek gaan naar spelers die de selectie vooral aan vallend moeten versterken. „Dat komt nu in een stroomversnel ling", zei Demanet, die zich nog niet bezondigt aan het noemen van namen. DEN HAAG - Op een zonovergoten Stamford Bridge liet Chelsea giste ren zien de belangrijkste titelkandi daat in Engeland te zijn. De Lon- dense ploeg maakte gehakt van Stoke City (7-0) en nam daarmee de koppositie weer over van de enige overgebleven concurrent, Manchester United. Met nog twee duels voor de boeg bedraagt het verschil één punt. Salomon Kalou wachtte na het laatste fluitsignaal geduldig op de wedstrijdbal. Die krijgt iedere spe ler in de Premier League na het maken van drie of meer goals in één wedstrijd. Kalou had er tegen Stoke City 68 minuten voor nodig om die drie treffers (de 1-0, 2-0 en 4-0) achter zijn naam te krijgen. Bij het derde doelpunt van Chel sea speelde hij ook een hoofdrol. De oud-Feyenoorder lokte een strafschop uit, die zoals altijd door Frank Lampard werd benut. Opnieuw Lampard, invaller Daniel Sturridge en Florent Malouda zorg den er in de laatste tien minuten voor dat de teller op zeven kwam te staan. Patrick van Aanholt bleef gisteren op de bank, Jeffrey Bruma zat op de tribune. De twee jonge Nederlandse talenten weten wel dat ze komend seizoen deel uitma ken van de eerste selectie. Hetzelf de geldt voor de andere buiten landse talenten Gaël Kakuta (Frankrijk), Nemanja Matic (Ser vië) en Fabio Borini (Italië). Trainer Carlo Ancelotti heeft het vijftal toegezegd dat ze komend sei zoen doorschuiven en die zet past in het nieuwe beleid van Chelsea. Met een aantal oudere spelers zul len de talenten komend seizoen niet meer trainen. Juliano Belletti, Deco, Joe Cole en ook Michael Ballack staan op de nominatie om te vertrekken bij Chelsea. Hetzelf de geldt voor de Portugezen Ricar- do Carvalho en Paulo Ferreira. Chelsea wil verjongen, maar zal de transfermarkt niet ongemoeid la- Salomon Kalou viert zijn eerste van drie goals. foto Sang Tan ten. Ancelotti sprak afgelopen week op trainingscomplex Cob- ham met eigenaar Roman Abramo- vitsj en directeur Eugene Tenen- baum. Abramovitsj gaf aan te wil len investeren in nieuwe spelers, omdat hij weet dat vooral Man chester City de portemonnee zal trekken. Franck Ribéry (Bayern München), Sergio Aguero (Atleti- co Madrid), Edin Dzeko (Wolfs burg), Alexandre Pato (AC Milan) zijn de namen die het vaakst met Chelsea in verband worden ge bracht. De verwachting is dat Chelsea na 15 mei pas echt zaken gaat doen. Die dag speelt het op Wembley de FA Cupfmale tegen Portsmouth. De landstitel wil Chelsea dan op zak hebben. Zondag wacht de lasti ge uitbeurt bij, Liverpool, een week later is Wigan Athletic op de slotdag de opponent. Achtervolger Manchester United gaat zondag op bezoek bij Sunderland en sluit de competitie op 9 mei thuis af tegen Stoke City. De Mancunians hopen dan nog steeds om de titel te strijden en te gelijkertijd ook nog een record in handen te hebben. In het seizoen 1999-2000 scoorde Manchester United 97 keer, een record sinds de invoering van de Premier Lea gue. Chelsea staat na de zevenklap per van gisteren op 93 en liet tegen Stoke City zien de juiste vorm te hebben om de grens van honderd treffers te kunnen passeren. A- merken sanitair tegen bodemprijzen Kom langs en neem uw offerte mee. Wif zijn altijd goedkoper! U Vindt ons in: Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 1 'Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Pf{ Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 6212 *!rkihd yyjjchgn Graafseweg 777 Tel.: 024 - 645 06 66 Een andere middenvelder, Wesley Sneijder, haalde zaterdag het einde niet van de wedstrijd Inter-Atalan- ta. Sneijder had last van een dij beenblessure en liet zich in de rust vervangen. Een dag later ging het ook mis met Dirk Kuijt. De speler van Liverpool raakte in het duel te gen Burnley geblesseerd aan de kuit. Volgens zijn coach Rafael Be- nitez is de kwetsuuur niet al te ern stig. Er was ook goed nieuws te melden vanuit de ziekenboeg. Ro bin van Persie speelde zaterdag mee met Arsenal tegen Manches ter City en leek geen hinder meer te hebben van zijn enkel. DEN HAAG - Bert van Marwijk dacht vrij zorgeloos naar het WK toe te kunnen leven, maar het afge lopen weekend heeft dat positieve gevoel een deuk opgelopen. De bondscoach zag drie spelers van Oranje geblesseerd afhaken bij hun clubs: Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Dirk Kuijt. De meeste zorgen zal Van Mar wijk hebben om Rafael van der Vaart. De middenvelder van Real Madrid liep in de uitwedstrijd bij Real Zaragoza een spierscheuring in de hamstring op. Het is maar de vraag of Van der Vaart op tijd fit is voor het WK. door Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31