Met zijn allen eikaars kinderen opvoeden PZC maandag opvoeding Mogen - nee, móeten we andermans kinderen corri- geren? Ja, zegt 67 procent van de mensen die rea geerde op de online peiling van het Opvoeddebat. 21 zeeland Terrasjes zaten vol Bibliotheek helpt lezers aan roman 1111 de ZeeilWSe kust van Franca Treur »n TTTTTi M-T7TH 1'.KT» H J11 óf door Wim Hofman i i De stranden in Zeeland liggen er netjes en be schaafd bij. Ze zijn klaar voor de badgas ten. De strandhuisjes staan er al een tijdje, de prullenmanden zijn keurig in de rij gezet en hier en daar liggen zelfs vlonders zodat je gemakkelijk over het zand kunt lo pen of rennen. Vooral het Nolle- strand, hier bij Vlissingen, ligt er opgeruimd en verfraaid bij, zeker sinds de dijkverzwaring en de aan voer van grote hoeveelheden zand. Vroeger was het een glamourloos strand, een lidteken van de Twee de Wereldoorlog, ontstaan na het dichten van de weggebombardeer de dijk. Lang stonden er nog, aan de kant waar nu het windorgel staat, boomstobben waaraan zeegras groeide, er lagen een paar bossen prikkeldraad die je alleen bij laagwater kon zien en die, als de zon scheen oranjekleurig wer den, zo roestig waren ze. Aan de andere kant van het strand lag een rupsvoertuig dat ondersteboven was gekanteld, weg te roesten en daar vlakbij stond op het strand een betonnen caisson. Het was af- COLÖFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 komstig van de kunstmatige haven bij Arromanches in Normandië, ooit door de Engelsen daar aange legd. Bij het moeizaam dichten van de dijk tijdens een zomer storm was het caisson echter weg geslagen. Een echt oorlogsmonu ment vond ik dat altijd. Maar op een dag was het kapot geslagen en aan de grond gelijk gemaakt. Niet dat het een verbetering was, want de brokstukken met het betonijzer dat er hier en daar uitstak, waren akelige obstakels bij het zwem men. De resten zijn nu geheel en al onder het zand verdwenen. Aan die kant van het strand moest je toen toch niet zijn, want er werd veel van het uit de duinen afkom stig puin van Eiuitse bunkers ge stort In mijn jeugd was het Nolle- strand wel een fijn en avontuurlijk speelterrein. Je kon er vuur ma ken, er spoelde toen nog veel wrak hout aan. En ik herinner me dat we er ooit een meisje in het zand begroeven. Op haar graf legden we zeesterren en schelpen en wier. Het zag er prachtig uit. Alleen haar lachende hoofd stak nog boven het zand uit Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant neet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl maandag 26 april 2010 door Ondine van der Vleuten Yahya Araab heeft zes kinderen en vier klein kinderen. Vandaag haalt hij kleinzoon Mo hammed Amin van de Ravensteinschool in Vlissingen. Ja, knikt Araab, het komt wel voor dat hij andermans kinderen op de vingers tikt. Figuurlijk dan. Anders om vindt hij het heel normaal dat anderen zijn (klein)kinderen 'mee helpen opvoeden', zoals hij het uit drukt. Araab zegt nog te vaak te zien dat mensen de andere kant uitkijken. „Maar ook als kinderen tegen een ander zijn auto staan te trappen, moet je ingrijpen", stelt de Vlissin- ger. Isabelle Mol is het met hem eens. De moeder van drie zonen (10, 13 en 16 jaar oud) noemt wel een grens. „Een vreemde hoeft mijn kind geen corrigerende tik te ge ven en vuilbekken hoeft ook niet." Ze herinnert zich een voorval op de tennisbaan, met een van haar zonen. „Hij had verloren en ging helemaal door het lint. Een andere moeder heeft hem toen terechtge wezen. Achteraf heeft ze me ge beld en verteld, wat er gebeurd was. Prima, ik had het zelf ook zo gedaan. Als ik zie dat een jongetje gepest wordt, zeg ik er wat van. Daar moet je je ogen niet voor slui ten, dan moet je ingrijpen. Ook bij vernielingen is het duidelijk, maar soms is het een twijfelgeval. Dan moet je eerst weten wat er ge beurd is, voor je iets zegt." Ze vindt het belangrijk dat kinde ren ervaren dat ook 'vreemden' een oogje in het zeil houden. „Kin deren moeten niet het idee heb ben dat ze er mooi mee wegko men, als de eigen ouders er niet zijn om ze te corrigeren." Ad van Kleef die bij de Wilgenhof in Middelburg op zijn dochter Yahya Araab met kleinzoon Mohammed Amin: „We moeten samen zorgen dat onze jongeren op het goede pad blijven." wacht, is wat voorzichtiger. „Mijn eerste impuls is: niemand hoeft mijn kinderen iets te vertellen, dat doen we zelf wel. Ik heb mijn ei gen manier van opvoeden. Maar als ik even nadenk, kan ik me toch wel situaties voorstellen waarin ik het normaal vind dat een ander in grijpt-" Even verderop staat Astrid Bliek. Ook zij vindt 'mee-opvoeden' niet zonder meer gewenst. „Kinderen zijn net kneedgum. Net sponzen. Ze nemen alles op. Daar moet je voorzichtig mee omgaan. Een an der kan wel heel andere normen en waarden hebben dan jij. Soms vind ik het bijvoorbeeld verdedig baar als een kind vecht. Ik ken bij voorbeeld een jongen die geleerd heeft dat je geen geweld gebruikt. Die heeft dus toe staan kijken hoe kinderen zijn fiets in elkaar trap ten. In zo'n geval denk ik: je hoeft niet altijd de andere wang toe te keren. Niet terugslaan is in princi pe het beste, maar ze moeten niet denken dat je gekke henkie bent." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor€ 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie MIDDELBURG - „Of het hier druk was? Mevrouw, er zitten op dit moment 120 mensen te eten", zegt bedrijfsleider Walter Bien van Be- achdub Perry's in Scharendijke. „En gisteren was het helemaal magnifiek." Ook René Simpelaar van De Zees ter in Koudekerke laat weten dat hij niet mag klagen, al was het ter ras rond etenstijd al leeg en bij 't Halve Maentje in Breskens was het terras eveneens tot het eind van de middag goed gevuld. Elders in Nederland waren de strandtenthouders minder geluk kig. De Nederlandse Vereniging Strandexploitanten Noordzee Strand (NVSN) liet gisteren weten dat het voor veel strandtenthou ders een 'trieste zondag' was door het tegenvallende lenteweer. Het zonnetje dat voorspeld was, bleef in grote delen van het land achter wolken verscholen. Op de wegen naar de kust waren er dan ook geen files. Wel ont stond er rond 17. uur een file van een kilometer of vijf bij de Vla- ketunnel. Daar waren wegwerkers bezig de werkzaamheden aan de noordelij ke tunnelbuis af te ronden en die in de zuidelijke voor te bereiden. Na drie kwartier was het fileleed geleden. VLISSINGEN - De belangstelling voor de roman Dorsvloer vol confet ti van Franca Treur is zo groot, dat de Zeeuwse bibliotheken hebben besloten tot een speciale actie. De ruim 200 mensen die het boek in middels hadden gereserveerd, kun nen vanavond een gratis exem plaar afhalen in de bibliotheek in Vlissingen. Wel moeten ze 5 euro entree betalen, zodat ze het boek in feite met fikse korting krijgen. Treur is in de bibliotheek aanwe zig om te signeren. Morgen is zij te gast op een literai re avond in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Aanvang: 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2