Finale in Arena duurt zeven minuten 26 en 27 ïr j 2S 28 en 29 KNVB-BEKER Ajax zit op rozen na 2-o-overwinning in eerste wedstrijd Human dicht bij titel met Barendrecht Van der Graaff levert titel in Zegereeks De Bakker eindigt in halve finale Pennings in race voor titel beste trainer mi Hoek is na zege heel dicht bij promotie naar de topklasse Maandag 26 april 2010 k?? iri-i' i'fe Niet iedereen blij met zege Vinokoerov in Luik-Bastenaken-Luik Tip? sport@pzc.nl door Hans Leber AMSTERDAM - Feyenoord-Ajax, op 6 mei de tweede wedstrijd van de dubbele bekerfinale, is nog net geen zinloze bijeenkomst na de 2-o-overwinning van Ajax gister avond in eigen huis. Of een volle Kuip - waar men bij Feyenoord op hoopt - iets kan goedmaken van Feyenoords kwaliteitstekort ten op zichte van Ajax, is maar zeer de vraag. De uitslag stond na zeven minu ten op het bord, maar had hoger kunnen en moeten uitvallen. Feye noord had, zeker in de eerste helft, niets te vertellen in de Arena, waar Mario Been met een verdedi gend concept trachtte de schade te beperken. Maar vooral een zwak moment van de jonge Feyenoord- keeper Erwin Mulder in de zesde minuut was bepalend. Op een lange bal van Toby Alder- weireld verzuimde de 21-jarige doelman zijn lichaam in de strijd te gooien en de bal ferm vast te pakken. Van schrik liet hij de bal los, geïmponeerd door de aanstor mende Siem de Jong die de bal ver volgens eenvoudig langs hem tik te: ï-o. „Ik heb hem niet zien aan komen", verklaarde Mulder achter af „Het was mijn fout." Trainer Been was na afloop mild: „Ik heb voor een jonge keeper ge kozen, dan gebeurt dit een keer. Dat weet je. Jammer dat het nu is, maar dit zal Erwin niet nog eens overkomen. Ik vind het knap hoe hij vervolgens de wedstrijd weer oppakte." Maar Ajax profiteerde volop van de fout. De ï-o was nog niet geval len, of het stond een minuut later al 2-o, nadat Karim El Ahmadi twee keer slap ingreep tegen die zelfde Siem de Jong. „Valt de eer ste niet, dan valt de tweede ook niet", analyseerde Been achteraf. Jol was blij met de doelpunten van de talentvolle De Jong: „Siem staat altijd daar waar het pijn doet." Jol vond dat zijn ploeg eigenlijk meer aan de score had kunnen doen. „Een ploeg die zo snel ach ter komt, is van slag. Ik had liever de derde en de vierde ook ge maakt. Maar we moesten ook uit kijken voor een tegendoelpunt. WBMMMMaMMMWllllllfl t HIIBMIBHW BARENDRECHT Arjan Human is met Barendrecht dicht bij het kampioenschap in de hoofdklasse A. De uit Middelburg afkomstige spits zag zaterdag vanaf de bank hoe zijn ploeg afrekende met ARC (2-0). Human is hersteld van een hamstringblessure, maar hoefde niet in te vallen. Het ver schil met Capelle bedraagt met nog twee duels voor de boeg vijf pun ten. Barendrecht, dat al verzekerd is van een plek in de topklasse, kan de titel zaterdag in het thuisduel met ASWH veiligstellen. Nu gaan we met vertrouwen naar Rotterdam, want daar kunnen we ook heus nog wel wat doen." De dubbele bekerfinale, waartoe door de KNVB werd besloten om dat torenhoge politiekosten voor een amper gevulde Kuip met Ajax- en Feyenoord-supporters maatschappelijk onverantwoord werd geacht, eist zo zijn tol. Want de wedstrijd zat na de 2-0 op slot. Door het Europese systeem wilde de ene trainer (Jol) vooral de nul houden en de andere (Been) bleef behoudend spelen ondanks de 2-0-achterstand. „Bij 3-0 zouden we weg zijn ge weest voor de tweede wedstrijd", zei Been, die teleurgesteld was. „We hebben nu eenmaal niet de ploeg die zich met gif opricht en veel terug kan doen." De echte finale is dus op 6 mei in Rotterdam, waar Feyenoord op achterstand moet beginnen. Nadat de Ajacieden Alderweireld en Jan Vertonghen vorige week in woede ontstaken toen zij hoorden dat Feyenoord er niet veel aan had ge daan in Enschede tegen FC Twen te en dus verloor, waarmee Ajax' ti- telkans niet gediend was, kwamen zij met emotionele oorlogsverkla ringen: „We gaan ze nu'opvreten." Maar Fhyenoord werd gisteravond niet opgevreten door Ajax. Net niet. En hoewel Feyenoord ook op 6 mei underdog is (de Rotterdam mers staan vijfde in de competitie en maakten 48 doelpunten, terwijl Ajax nog steeds titelkandidaat is en scoorde al 102 keer), klonk trai ner Been gisteravond op zijn beurt heldhaftig: „Deze finale is nog niet gespeeld. En in de Kuip hebben we op zes mei een heel ander sfeer tje dan vanavond." Misschien dat er op die donderdag avond inderdaad nog een beetje sprake is van een bekersfeer. Daar was gisteren in de niet eens uitver kochte Arena nauwelijks sprake van. KNVB-beker. Eerste wedstrijd finale. Ajax-Feyenoord 2-0 (2-0). 6. De Jong 1-0, 7. De Jong 2-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: De Zeeuw, Sua- rez (Ajax), Bahia en Bruins (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 37.283. Pagina 26 en 27: De Jong is daar waar het pijn doet Feyenoorder Georginio Wijnaldum (rechts) wordt gestuit door Vurnon Anita. foto Toussaint Kluiters wmmBBtmaamm DENIA De Nederlandse golfspeelsters Christel Boeljon en de Thoolse Mar- jet van der Graaff hebben hun vo rig jaar behaalde titel in de Europe se landencup ingeleverd. Het Oran je-duo kwam in het toernooi in Spaanse Denia niet verder dan de twaalfde plaats. Een slotronde van 72 slagen (par) brachten Boeljon en Van der Graaff op een totaal van 280, acht slagen onder par en liefst dertien meer dan het winnende team. Zweden ging aan de haal met de European Nations Cup. BARCELONA De knappe zegereeks van Thiemo de Bakker bij het ATP-toernooi van Barcelona eindigde zaterdag in de halve finales. De Nederlandse ten nisser verloor met 6-1 6-4 van de als tweede geplaatste Zweed Robin Söderling. Söderling wist het toernooi uitein delijk niet te winnen. In de eind strijd was de Spanjaard Fernando Verdasco hem met 6-3 4-6 6-3 de baas. Door zijn prestaties in Spanje zal hij flink stijgen op de wereld ranglijst. Hij staat nu nog 67e. VLISSINGEN Ruud Pennings, trainer van Vlissin- gen, is genomineerd voor de Rinus Michels Award. Naast Pennings din gen ook Jacob Botter (Meppel), Dennis Demmers (Excelsior'31), Ka- rel Bonsink (Hilversum), Wilfred van Leeuwen (Westlandia), Maar ten van Vught (Blauw Geel'38) mee naar de beste amateurtrainer van het seizoen. Collegatrainers bepa len uiteindelijk wie de winnaar wordt. De bekendmaking is op 14 mei in Tilburg tijdens het trainers- congres. 1. Hoek na winst dicht bij promotie 2. De Noormannen kampioen 3. Kloetinge heeft nog één kans STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29