zeeland 117 zijn opdoffers Prijzen voor mooiste Zeeuwse posters Frisse aanpak en verzorgde uitvoering Oranje Label Dagen kpn filmagenda maandag 26 april 2010 MIDDELBURG - Het Zeeuws Mu seum in Middelburg en het Wel zijnshuis Zierikzee zijn zaterdag in de prijzen gevallen bij de bekend making van de mooiste Zeeuwse posters van 2009. De juryprijs ging naar de poster 'Rome in Zeeland' die ontwerper Igor Teuwen heeft gemaakt voor een expositie van het Zeeuws Museum. Juryleden Sander van Loon en Merijn van Es sen, grafisch ontwerpers van het Rotterdamse bureau OONA, spra ken van een 'spannende affiche waarbij de zelfgemaakte typografie mooi is geïntegreerd in het ge heel'. Het publiek kon ook een winnaar kiezen uit de posters van de tentoonstelling We Hangen, die de afgelopen weken in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg was te zien. Dat kon via de website van de PZC. Het ontwerp 'Mijn ding doen' van Roland van IJsseldijk voor het Welzijnshuis Zierikzee eindigde met 103 van de ruim 700 stemmen op de eerste plaats. De afgelopen week werd de poster 'Veere 1809' van Adri Franke en de Stichting Veere bij de stemming voorbijgestreefd. De derde plaats werd gedeeld door het Spiegelthea- ter Duinart in Middelburg en de Stichting Zonnemaire Buitenge woon voor de posters 'Rode rozen en jasmijn' en 'Giro de ZZ'. door Jeanette Vergouwen Het barokensemble Eik en Linde brengt telkens vernieuwende program ma's. Er wordt gemusi ceerd op periode-instrumenten en volgens de authentieke speelwijze. In het programma Las Arenas wordt de invloed van Haydn op de Spaanse componisten uit de doeken gedaan- De twee Ouvertures van José Duran en Vicente Martin y Soler zijn korte werken met een (zeer) eenvoudige structuur. Ze klinken echt klassiek en een beetje Itali aans. Aardige verstrooiende com posities, maar zeker geen hoogvlie gers. Anders is de 14de symfonie van Carlos Baguer, de vorm is duide lijk, de harmonisatie is dat minder. Vaak versterken de partijen (bla zers en strijkers) elkaar met bijna homofone melodieën, maar de in vloed van Haydn is duidelijk aan wezig. Het orkest profileerde zich vooral in de werken van Boccherini en KLASSIEKE MUZIEK Eik en Linde Las Arenas: Haydn in Spanje Werken van Duran, Baguer, y So ler, Boccherini en Haydn Door Barokensemble Eik en Linde o.l.v. Franc Polman (viool) en met Albert Bruggen (cello) Gehoord zaterdag 24 april in het Podium in Zaamslag. Haydn, composities van hogere kwaliteit. Het celloconcert in G van Luigi Boccherini klonk heerlijk Itali aans. De cello was het lievelings instrument van Boccherini en hij maakte gebruik van alle mogelijk heden van de cello. Albert Brüggen overtuigde volledig met een verzorgde solopartij die ook goed begeleid werd. Schitterend was het begin van het Adagio met die lange smartelijke toon die omspeeld werd door twee violen. Symfonie nr. 22 in Es 'De Filosoof van Haydn is merkwaardig. Het werk begint met een lang lang zaam deel en daarna volgt een snel deel, niet bepaald de geijkte klas sieke vorm. Bovendien vervangt Haydn de gebruikelijke twee ho bo's door twee althobo's. Apart is de koraalmelodie in het Adagio (de reden dat later iemand het werk de bijnaam de Filosoof gaf). In ieder geval is deze vroege symfo nie van Haydn fascinerend. Eik en Linde speelde dit werk met fraaie nuances en mooie fraseringen. De interpretatie was helder en fris van karakter. Hoorns en althobo's zorgden in het Adagio voor een mooie afwis seling van het thema en de begelei ding van de strijkers (met sourdi ne) was plechtig en overtuigend. Speciaal was de klankkleur in het trio zodat het contrasteerde met het Menuet. Het beeld van de jacht werd opgeroepen in de Fina le presto. Als toegift werd door Brüggen en ensemble een Passacaglia, een dans uit een suite, van Boccherini vertolkt. ren? Ook in de Brugse productie 'Tourne Sol!' zie ik een mooie en levensgrote metafoor, als Samuel en Anna, een ongewoon koppel, samen op de schommel woest heen en weer zwieren, ieder op zijn eigen plankje. Het is niet mis te verstaan - dit is in feite een wil de vrijpartij. De laatste misschien, want het is een moeizame relatie tussen die twee, de één - Samuel - een autist, de andere - Anna - is minder duidelijk misschien ook niet helemaal normaal. Hun doch ter misschien wel? Die schommel, die rolschaatsen waarop ze zich bewegen, zelfs het autisme, waarschijnlijk is dat alle maal op te vatten als een metafoor van het moderne leven. Interes- De volledige agenda vindt u op onze website. BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel: Clash of the Titans: 20.00; De Gelukkige Huisvrouw: 20.00; Kick-Ass: 20.00. sant, maar niet zo overdonderend als die boksring. Deze week bijna uitsluitend in België (ook Den Haag, Groningen en Maas tricht behoren tot dit buitenland) is op dit moment de schouwburg versie te zien van de schitterende openluchtvoorstelling van 'Onder het Melkwoud' (Nazomerfestival 2009). Op maandag en dinsdag doen Jan Dedeir en Koen De Sut ter de stadsschouwburg van Brug ge aan. Zaterdag komt er dan weer een Belg naar Middelburg: mooie kans om de humor van Kamagurka nog eens te proeven (met Lies Lefever in het voorprogramma). msB&mstmssssm mmmnaasm msmsmmmsmm GOES 't Beest: We feed the world: 19.30. Merral: Clash of the Titans: 20.00; De Ge lukkige Huisvrouw: 20.00; Dear John: 20.00; Kick Ass: 20.00. MIDDELBURG Schuttershof: Das Weisse Band: 20.00. OOSTBURG Ledeltheater: Dear John: 20.30. TERNEUZEN View: De Gelukkige Huisvrouw: 20.15; Kick Ass: 20.15; Clash of the Titans: 20.15 VLISSINGEN CineCity: Wickie de Viking: 14.00 uur; Alice in Wonderland 3D (ov): 16.15 en 19.30 Clash of the Titans: 16.15,19.00 en 21.45 De gelukkige huisvrouw: 13.45,16.15,19.15 en 21.45 Dear Jo hn: 22.00 Green Zone: 16.45, 19.15 en 21.45 Hoe Tem je Een Draak (3D): 14.00 I Love You Phillip Morris: 13.45 en 19.15 Kick-Ass: 13.45,16.15; 19.00 en 21.45 Millennium 3: Gerechtigheid: 13. 45 Oceans: 14.00,16.30 en 19.30 Shutter Island: 16.15 Sneak preview: 22.00 The Crazies: 22.00 kpn winkel kpn .com 0800 0115 sluit je aan foto Sanne Peper GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19