Zeeland Veiligheidspoortjes taboe Mak WALCHEREN 14 en 15 ORANJEFEEST Middelburg en Wemeldinge vinden maatregel te ver gaan Volop klimruimte 13 16 en 17 Boerenlanddag trekt publiek naar stadspark 3ns - a AGfN almanak Maandag 26 april 2010 Zelfs goedgetrainde vechter onderschat snelheid van mes door Emile Calon MIDDELBURG - Op Koninginnedag worden geen veiligheidspoortjes in Middelburg en Wemeldinge ge zet om bezoekers te controleren. Overheden, politie en justitie in Zeeland vinden dat te ver gaan. De Zeeuwse autoriteiten gaan daar mee in tegen de aanbeveling van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement COT. Die had ervoor gepleit om tijdens Konin ginnedag in de centra van Middel burg en Wemeldinge veiligheids poortjes te plaatsen. Volgens burge meester Koos Schouwenaar vindt de driehoek dat een te vergaande maatregel die niet past bij het fees telijk karakter van die dag. „Het pu bliek rekent daar niet op. Je ver pest met een dergelijke maatregel de stemming." Schouwenaar beseft dat als er die dag toch iets voorvalt, de beslis sing om niet op die manier ieder een te controleren, ook hem zal worden nagedragen. „Dat moet dan maar." De Middelburgse burgemeester en korpsbeheerder van de Zeeuwse politie vindt ook dat op die ma nier fouilleren niet praktisch is. „Want wat hebben mensen alle maal bij zich. Zakmesjes, nagelvij- len, schaartjes. Al die dingen moe ten dan ingenomen worden, geno teerd en later ook weer teruggege ven. Dat wordt een puinhoop en vergt ook nog eens heel veel in zet." Zulke controles zouden volgens hem ook voor een geweldige op stopping in de beide plaatsen zor gen. „Om alleen al in Middelburg alle bezoekers te controleren, zou den we om 02.00 uur moeten be ginnen en het publiek zou ook ge leidelijk moeten toestromen. Dat lukt dus nooit." Ook merkt hij op dat zulke contro les zorgen voor schijnveiligheid. Want iemand die iets kwaads van OOSTKAPELLE - „Altijd al eens willen weten hoe die camping in je buurt er uitziet?" Nee dus. Re- cron, de belangenorganisatie van de kampeerter reinen, had zaterdag van alles uit de kast gehaald om de Veerenaren een leuk middagje te bezor gen. Vier campings hadden er de mouwen voor opgestroopt. Je kon daar zelfs een nachtje gratis slapen. Maar daar bestond nauwelijks belangstel ling voor. En dat terwijl zelfs via de scholen bekend was ge maakt dat er van alles was te beleven: een avon turentocht, een natuurexcursié, strandjutten, nor- die walking, springkussens... Op camping De Peke- linge in Oostkapelle kon je zelfs boogschieten en wandklimmen (foto). Maar een succes werd het niet, betreurt voorzit ter Joke de Witte van Recron Walcheren na een fietstochtje langs de deelnemende campings. Behalve De Pekelinge, hadden ook Duinzicht bij Koudekerke, Oranjezon bij Vrouwenpolder en Het Hoge Licht bij Westkapelle hun beste been tje voorgezet. Alleen op die laatste camping was nog aardig wat bekijks. Het Hoge Licht is gloed nieuw. En er waren nog behoorlijk wat Westkap- pelaars die eens met eigen ogen wilden zien wat er van is geworden. Er was ook jeugd genoeg voor het strandjutten. Slechts één familie maakte gebruik van de gele genheid om een nachtje gratis op een camping te logeren. Toch was het niet allemaal vergeefse moeite. Campinggasten maakten wel van de extra faciliteiten gebruik. En het mooie weer be looft straks volle campings. foto Izaak Verkeste plan is kan nu al een wapen ver bergen in Middelburg of Wemel dinge en het de 30e, na het passé- ren van de poortjes, ophalen. Burgemeester Schouwenaar: „Het observeren van het publiek door speciaal opgeleide agenten is een goed alternatief" Langs de route staan om de twintig meter die spotters het publiek te bekijken. Ook bevinden zich zulke specialis ten bij alle entrees naar de centra en staan ze tussen het publiek. Daarnaast zijn er camera's ge plaatst om het publiek in de gaten te houden. Schouwenaar: „We heb ben die maatregelen genomen die we zinvol achten." De liefde, het leven, de wereld is een bokswedstrijd Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN - De zon trok zaterdag al met al enkele duizenden belang stellenden naar de Boerenlanddag in het stadspark bij het dok in het Scheldekwartier. Daaronder ook veel kinderen. Die vermaakten zich opperbest in een strobalenkas- teel. En tussen het vee: schapen, aaibare alpaca's, bokken en geiten. Ouderen konden op tractors, en kinderen op pony's rijden. Meerij den kon ook. Op boerenkarren met trekpaarden ervoor. En dan waren er natuurlijk de kraampjes met streekproducten, beoefenaars van oude ambachten, en een nep-koe die zich liet melken. Er stonden ook oude landbouw werktuigen. Je kon er zien hoe vroeger machinaal werd gedorst. En er waren klederdrachtenshows, Oudhollandse spellen, clowns met ballonnen, schmink en populaire muziek. GeiKMsflanvrearoc-is op 19 april 2010 heeft gerechtsdeurwaar der Marco Rave te Goes op verzoek van de maatschap Klaassen Notarissen, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, te dezer .zake woonplaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechts deurwaarders/ incasso, bij exploot C.D. WIJSENBEEK, geboren 1 juli 1941, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, gedagvaard om op maandag 26 juli 2010 's morgens om 10.00 uur te verschijnen voor de E.A. kantonrechter te Middelburg die alsdan en aldaar zitting houdt in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In de dagvaarding wordt onder meer veroordeling gevraagd tot betaling van een geldsom. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113-246333 Tip? redactie@pzc.nl Op de Boerenlanddag in het stads park in Vlissingen was het zaterdag middag erg druk en gezellig. Er was van alles te doen en te zien. Kinderen konden ook pony rijden. Zo tegen vieren had één van de pony's het blijkbaar helemaal gehad. Althans, hij deed niet wat zijn baas je wilde. Die had er op een gegeven moment schoon genoeg van en be gon de viervoeter zo luidruchtig uit te foeteren, dat het geschreeuw tot ver buiten de tent hoorbaar was. Korte tijd later zagen de omstanders het beest gedwee naar buiten komen lopen, aan de hand van z'n eigenaar. Zegt een van de bezoekers, die op een strobaal van het zonnetje zit te genieten, tegen zijn kompaan: „Heb je dat gezien? Dat is nou een paar- denfuisteraar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15