een debutante 37 'Elisabeth Willeboordse kan nóg meer prijzen pakken' Jol en Been hameren op voorbeeldfunctie Nederlands turnteam mist finale Schouderhlcssure Zoektocht nieuwe locatie duel Feyenoord Balotelli biedt excuses aan na wangedrag Heitinga voorlopig niet in actie De Bakker naar halve finale in Barcelona zaterdag 24 april 2010 Elisabeth Willeboordse vermoedt dat ze drie weken ge leden een peesbeschadiging heeft opgelopen. Ze laat er komende week naar kijken. Daarna beslist ze of ze over twee weken naar de eerste olympische kwalifica tiewedstrijd in Tunesië gaat door Roeland van Vliet WENEN - Het EK van 2010 is, wat Elisabeth Willeboordse betreft, niet te vergelijken met het EK van vijfjaar geleden. „In 2005 viel alles op die ene dag in Rotterdam op zijn plaats", vertelde ze. „Ik wist toen nog niet hoe ik voor een toer nooi in vorm moest komen. Nu ben ik wel in staat me klaar te ma ken voor één bepaald toernooi. Je kunt nu niet meer van toeval spre ken." In 2005 zat de Middelburgse nog bij Jan de Rooy uit Goirle. Die zag het helemaal in Willeboordse zit ten en geloofde ook dat het harde werken uiteindelijk een keer zou resulteren in een grote prijs. Maar wanneer de jackpot zou vallen, wisten ze allebei niet. Sinds de aanvallend ingestelde ju doka bij Marjolein van Unen zit, gaat het anders. Er wordt niet ge hoopt op succes, maar veel precie zer ernaartoe gewerkt. Bij de vrou- wenbondscoach leert ze zich te fo cussen op de grote titeltoernooien. Er staat nu ook een heel team ach ter haar. Van Unen: „Toen ze eind 2005 bij mij kwam, had ze nooit mentale ondersteuning gehad. Wij - de coaches en krachttrainer Hans Kroon - zijn daar wel heel nadruk kelijk mee bezig." De Zeeuwse krijgt ten eerste mee dat ze moet pieken op de juiste momenten. Overwinningen op World Cups zijn prachtig, maar niet al te belangrijk. Het gaat al leen om de EK's, de WK's en de Olympische Spelen. Dat ze een goede leerling is, blijkt uit haar fraaie serie ereplaatsen. Sinds 2005 is het elk jaar één keer (niet meer, niet minder) raak. In 2005 was er goud op het EK, in 2006 brons op het EK, in 2007 brons op het WK, in 2008 brons op de Olympische Spelen, in 2009 zilver op het WK en in 2010 goud op het EK. Tussendoor waren er overigens ook nog wel veel wereld bekerzeges. Het begeleidingsteam werkt daar naast hard aan het weghalen van de onzekerheid bij Willeboordse, bij wie keer op keer de twijfel toe slaat. „Als ze zekerder was over zichzelf, zou ze nog meer prijzen pakken", stelde Van Unen. „Elisa beth is het juweeltje van het Ne derlandse vrouwenjudo. Ze judoot technisch zo mooi. Als ze mentaal goed is, kan ze heel veel. Dat heb ben we vandaag gezien. Maar in het verleden is het ook vaak mis gegaan. En voor hetzelfde geld was het vandaag ook niks geworden. Een week geleden geloofde ze er namelijk zelf absoluut niet in." Later dit jaar is in Tokio het WK. Willeboordse wil daar met een trend breken. Ze wil voor het eerst twee keer binnen één jaar een be langrijke plak winnen. Dat gaat echter alleen lukken als bij haar weer op tijd de juiste snaar wordt geraakt. foto Robert Vos/ANP MILAAN Mario Balotelli heeft excuses ge maakt voor zijn gedrag tijdens het Champions League-duel van Inter- nazionale tegen FC Barcelona. Het 'enfant terrible' van de Italiaanse kampioen mocht in de eerste halve finale een kwartiertje meedoen, maar wekte in die korte periode veel irritatie bij de aanhang van In- ter. „Ik verloor mijn hoofd", sprak Balotelli schuldbewust LONDEN John Heitinga komt waarschijnlijk dit seizoen niet meer in actie voor Everton. De enkelblessure van de verdediger is ernstiger dan ver wacht, zo meldde de club uit de Premier League gisteren. Volgens manager David Moyes is deelname van Heitinga aan het WK de ko mende zomer in Zuid-Afrika ech ter niet in gevaar. ZEIST - Het beste ervan maken. Dat was de gezamenlijke conclusie van de trainers Martin Jol (Ajax) en Mario Been (Feyenoord) giste ren in Zeist. Beide coaches spra ken hun teleurstelling uit over de 'onvermijdelijke' beslissing van de KNVB om de onderlinge KN- VB-bekerfmale naar twee duels om te zetten. Daarnaast benadruk te het technisch duo dat goed ge drag van spelers, trainers en offi cials van groot belang kan zijn om de veel te hoog opgelopen span ning tussen beide supportersgroe- pen te temperen. „Wij hebben een voorbeeldfunctie naar het grote publiek toe", betoog de Been. „Daar zijn we ons van be wust en daar zullen we naar han delen. Maar dat neemt niet weg dat wij zondag in de Arena een maximale prestatie willen leve- ren.Zonder verdere poespas." Ook Jol sprak in Zeist over nor men en waarden. „Daar zijn we mee opgevoed en daar houden wij ons aan. We hopen dat onze en an dere supporters zich daar ook een beetje naar gaan gedragen." Jol had geen problemen met de strijdvaardige taal van onder ande ren verdediger Toby Alderweireld en middenvelder Demy de Zeeuw. „We gaan ze opvreten. We gaan ze afstraffen", klonk het in het Am sterdamse kamp. „Ik vind dat spe lers moeten kunnen zeggen wat ze willen zeggen", lichtte Jol toe. Feyenoord-speler Ron Vlaar is fit voor de eerste wedstrijd van de be kerfinale. pagina 41De Leeuw geniet MIDDELBURG - De stichting Zeeuws Elftal gaat op zoek naar een nieu we locatie voor de wedstrijd tegen Feyenoord. De organisatie is hiertoe genood zaakt, omdat burgemeester Van der Zaag donderdag zijn veto uit sprak over een oefenduel van de Rotterdammers in Goes. De burge meester vreest de komst van kwaadwillende 'supporters'. Voor de stichting Zeeuws elftal is het besluit een streep door de reke ning, maar men gaat nu proberen het duel op een andere locatie in Zeeland te laten verspelen. Mocht de organisatie hierin sla gen, dan zal Feyenoord het trai ningskamp in Zeeland door laten gaan. De Rotterdamse club strijkt dan vanaf 12 juli zes dagen neer in Cadzand. BARCELONA - Thiemo de Bakker is verrassend doorgedrongen tot de halve finales van het tennistoer nooi van Barcelona. De Nederlan der klopte gisteren in de kwartfina le de Fransman Jo-Wilfried Tson- ga in drie sets: 6-4 3-6 6-3. De Bakker staat in de halve eind strijd tegenover de Zweed Robin Söderling, die in Barcelona als tweede is geplaatst. De 21-jarige Westlander won eer der in het Spaanse ATP-toernooi van de voormalige nummer één van de wereld Juan-Carlos Ferrero uit Spanje. Thiemo de Bakker staat momen teel 67e op de wereldranglijst. Zijn beste prestatie tot nu toe was het bereiken van de kwartfinales in Chennai. Met Tsonga klopte De Bakker voor het eerst dit jaar een speler uit de top tien. door Roeland van Vliet BIRMINGHAM - De turners Antho ny van Assche en Carlo van Minde hebben gisteren op het Europees kampioenschap in Birmingham niet kunnen imponeren. De Sas- senaar en de Goesenaar droegen samen zes steentjes bij tijdens de teamkwalificatie. Van Assche deed van zich spreken op ringen (13,95), tnaar haalde ge middelde scores op voltige (13,025) en brug (13,525). Van Minde kreeg weinig op vloer (12,875) en sprong (14,825) en deed het wat beter op rek (13,075). Mede door die scores kwam Oranje, dat verder bestond uit Jeffrey Wammes, Epke Zonder land en Bart Deurloo, uit op 248,325 punten. Dat was niet vol doende voor een finaleplaats. Ne derland werd elfde. Epke Zonderland en Jeffrey Wam mes turnen morgen wel ieder twee toestelfinales. Zonderland plaatste zich als vijfde Carlo van Minde in actie tijdens zijn vloeroefening. foto Koen Suyk/ANP (14,900) voor de finale op rek waarin ook Wammes (achtste, 14,450) nog net mag uitkomen. Op brug was de Fries goed voor de vierde score: 15,000. Wammes bereikte zoals verwacht ook de finale op sprong (zesde, 15,600), maar miste op vloer door een fout in zijn tweede sprongse- rie een zeker geachte finaleplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63