PZCU Wandelpad bij Wemeldinge 26 en 27 BEVELANDEN-THOLEN 28 en 29 Jongerenraad zoekt dringend nieuwe leden Campagne tegen zakkenrollers heeft effect almanak Verzuim Middeleeuwse ridders legden de basis voor het ringrijden Zaterdag 24 april 2010 Speeltuin in Borssele kan er weer voor jaren tegen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Ewoud Voogd van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (I) en Wemeldingenaar Jan van den Boomgaard bij een van de drie hollestelles ten westen van Wemeldinge. Je kunt naar de plek toe lopen, maar daarna moet je weer terug. Het pad loopt niet door." foto Willem Mieras HOLLESI ELLEPAï Stichting Landschapsbeheer Zeeland creëert route langs hollestelles Het loopt niet over van de mo gelijkheden om te wandelen in de omgeving van Wemeldinge: een rondje dorpsbos of een stuk je langs de Oosterschelde, dat is het wel zo'n beetje. Met de aan leg van het Hollestellepad komt daar verandering in. door Lilian Dominicus Ten westen van Wemeldin ge liggen drie historische hollestelles in het land schap: drinkputten voor schapen die werden afgegraven in het zoute schorrenlandschap. Ooit kwamen dergelijke drinkputten overal verspreid in het Zeeuwse ge- tijdenlandschap voor, tegenwoor dig zijn er nog maar een paar van over. Maar wie komt daar nog, of weet ze überhaupt te vinden? „Je kunt naar de plek toe lopen, maar daarna moet je weer terug. Het pad loopt niet door", zegt We meldingenaar Jan van den Boom gaard, terwijl hij tegen het hek van het weiland leunt waar een van de drie hollestelles te vinden is. Van den Boomgaard hoopt daar, samen met Stichting Landschaps beheer Zeeland en de Stichting Dorpsbelangen Wemeldinge veran dering in te brengen. Of liever: SLZ heeft Van den Boomgaard ge vraagd of hij wilde nadenken over een wandelroute langs de hollestel les. Daar is hij enthousiast mee aan de slag gegaan. De hoofdlijnen zijn er, zoals de drie hollestelles en het oude kerkenpad van Wemeldinge. Ook wethouder Jon Herselman (VVD, financiën) ziet het voorstel voor het wandelpad zitten. Nu is het tijd om de grondeigenaren te benaderen. „We vragen of ze een strook van circa een meter breed van hun grond beschikbaar willen stellen voor een periode van zeven jaar. Daar krijgen ze een kleine vergoe ding voor. De een zal willen mee werken, de ander niet. Met boom gaarden is het lastig, weilanden zijn makkelijker toegankelijk te ma ken. Een van de eigenaren had zich in het verleden al eens bij ons gemeld. We verwachten dat die wel meedoet", zegt Ewoud Voogd, die als SLZ-medewerket al eerder ervaring heeft opgedaan bij het herstel van kerkenpaden. Een ommetje is het Hollestellepad is amper te noemen, dat is bene den alle stand. Met de ontwikke ling van het pad ten westen van Wemeldinge ontstaat gestaag een wandelnetwerk dat diverse routes op Zuid-Beveland aan elkaar knoopt. De bedoeling is dat de Wemelding- se wandelroute verbonden wordt met het pas geopende Personeels- pad van Wilhelminadorp naar Kat- tendijke en het binnenkort te ver lengen Hoge Pad. Het oude kerken pad over een eeuwenoude dijk uit 1135 is tussen Kloetinge en Goes al weer een jaar of twee geleden her steld, maar wordt uiteindelijk door getrokken naar Wemeldinge. „Zo als het vroeger was. De gemeente Goes wil daar graag aan meewer ken." GOES - De Jongerenraad Goes zit dringend verlegen om nieuwe le den. Een aantal leden verlaat de raad voor studie buiten de provin cie of heeft geen tijd meer. Momenteel telt de jongerenraad negen leden. Daar mogen er een stuk of zes bij, zegt de nieuwe voorzitter Leen Moerland. Wie geen zin in een echte bestuursfunc tie heeft, kan zich aanmelden voor één van de werkgroepen die activi teiten en evenementen voorberei den, zoals sport, het jaarlijkse Pop podium Goes (4 juni), een lan-par- ty en de pr. Ook organiseert de raad mede de Nacht van de Vrij heid (27 mei) Volgens Moerland hebben de hui dige leden de handen vol om het activiteitenprogramma uit te voe ren. Extra handen zijn dus meer dan welkom. www.jongerenraadgoes.nl. GOES - Dankzij een voorlichtings campagne is het aantal aangiften van zakkenrollerij in Goes met 30 procent teruggedrongen. Begin vorig jaar bleek dat sprake was van een forse toename. Met name de Goese binnenstad is ge liefd werkgebied van zakkenrol lers. In 2008 was het aantal aangif ten gestegen naar 112, een verdub beling ten opzichte van 2007. Surveillerende agenten en toezicht houders hielden vorig jaar scher per een oogje in het zeil in het stadshart. Ook kwam er een cam pagne met tips om zakkenrollers geen kans te geven. Die aanpak heeft resultaat. Het aantal aangif ten is met dertig procent gedaald. Ook wist de politie enkele zakken rollers in de kraag te grijpen. mama s Tip? redactie@pzc.nl De man van middelbare leeftijd zwaait sinds kort de scepter op het notariskantoor in Zeeuws-Vlaande- ren. Hij verdeelt het werk over de medewerkers en onderhoudt contact met de superieuren. Maar daar ben je er als bureauchef niet meer mee. De dagelijkse beslom meringen reiken veel verder. Zo dient een medewerker die zich ziek meldt intensief te worden begeleid. Onlangs diende hij daartoe elders in het land een cursus te volgen. Een dagje les in begeleiding bij verzuim. Op de dag zelf kreeg hij tegen het middaguur een telefoontje. Of hij misschien ziek was. Oei, nee, hij was de cursus helemaal vergeten. Geen ziekteverzuim dus, maar plichtsverzuim dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55