houdt wielerfans bezig 39 FC Oss degradeert naar topklasse in de ban van de Giro Jeroen van de Broeke keert terug bij Hoek Justine Henin breekt linkerpink Rebecca Talen sterkste in Omloop Borsele zaterdag 24 april 2010 Schouwenaar en wethouder Al- bert de Vries vertelden hoe het zo gekomen is dat de Giro in Middel burg finisht. En dan waren er nog de rondemissen-in-opleiding, die meldden waarom ze zo graag op to mei de ritwinnaar willen kus sen. Ze moeten nog wel wat snel ler leren fietsen want ze arriveer den rijkelijk laat bij de Voetbal Ex perience, waar de avond gehouden werd. Burgemeester Koos Schouwenaar onthulde hoe simpel het kan zijn om kandidaat-fmishplaats te wor den in een grote ronde. Hij werd gebeld door Cees Priem met de volgende vraag: „Koos, met Kees. Moet je nog een etappe van de Gi ro?" Toen Koos tegen Cees 'ja' had gezegd, begon het echte werk pas. In Venetië werd een hechte band gesmeed met het organisatiecomi té, vertelde wethouder Albert de Vries. Met behulp van een boekje met afbeeldingen van Italiaanse topwielrenners in Zeeland (Betti- ni, Petacchi) en een juiste strategi- HOEK Jeroen van de Broeke voetbalt vol gend seizoen weer bij Hoek. De middenvelder vertrok vorig sei zoen bij de hoofdklasser omdat hij de nodige tijd wilde steken in zijn nieuwe huis. Hij ging naar Terneu- zense Boys. Nu hij meer tijd heeft, wil hij het weer hogerop probéren. Van de Broeke was ook in gesprek met Kloetinge, maar koos voor Hoek. HASSELT Justine Henin heeft tijdens de trai ning haar linkerpink gebroken. De rechtshandige Belgische tennisster komt daarom dit weekeinde niet in actie bij het enkelspel in de ont moeting voor de Fed Cup met Est land. Henin doet wel mee in het dubbelspel. Ze verwacht daarbij niet al te veel hinder te ondervin den van haar pink. sche keuze, werd het comité ge paaid. Voormalig bondscoach Egon van Kessel, die de schrijfkunst een beet je meester werd door tientallen ke ren de naam van Jo de Roo op te schrijven, vertelde over de achilles hiel van de Nederlandse wielerop- leiding: Alle goede renners komen bij elkaar waardoor ze te weinig competitie hebben én ze worden te vroeg als profs behandeld, waar door ze de echte hardheid missen. Vlissinger Erwin van der Linde wist in een voorgelezen na- maak-gesprek met Rabo-renner Oscar Freire te melden dat hij de Spanjaard heeft gemotiveerd om juist in Middelburg te pieken. Als hij wint komt hij in een illuster rij tje met Filips II en de Hertog van Alva, die in Middelburg heel popu lair waren. Jeroen Blijlevens had het over de kracht van de zo succesvolle TVM-ploeg van Cees Priem. Het budget was niet groot, maar de sfeer des te beter. Dankzij Priem, die de renners veel vrijheid gunde. Blijlevens: „We gingen voor elkaar door het vuur. Dat was onze kracht." Bij TVM won de Braban der vier Touretappes, vijf etappes in de Ronde van Spanje en twee etappes in de Giro. Toen het Itali aans Polti hem strikte, was het ge daan met het succes. Blijlevens werd in een keurslijf geperst waar in hij niet paste. „Ik kreeg op een gegeven moment zelfs kritiek dat ik te veel pasta at." Johan win der Velde vertelde nog eens zijn verhaal over de beklim ming van de Gavia, op 5 juni 1988. Hij kwam als eerste boven, leek de etappe naar Bormio te gaan win nen, maar was zo verkleumd, dat hij alleen nog maar de warmte van een volgwagen kon opzoeken. Een paar kilometer voor de finsih werd hij er weer uit gezet en ge dwongen de etappe af te maken. Na de pauze werd de vraag gesteld die op menig lippen brandde. Hoe dat drankje heette. Tahitian Noni, meldde Van der Velde. Het is maar datu het weet. Yl /- zie video op www.pzc.nl/sport Jeroen Blijlevens: „De TVM'ers wa ren sfeergevoelige jongens die voor elkaar door het vuur gingen." Johan van der Velde: „Op de Gavia kreeg ik een regenjack en hand schoenen, maar ik kon ze niet meer aankrijgen." BORSSELE - De eerste etappe van de EPZ Omloop van Borsele voor meisjesjunioren is gisteravond ge wonnen door Rebecca Talen uit Spijkenisse. De wielrenster van De Zuidwesthoek versloeg in de mas sasprint Laura van den Kamp en de Franqaise Pauline Ferand Pre- vot. De wedstrijd over veertig kilome ter werd ontsierd door een grote valpartij op een kilometer voor de finish. Kirsten van den Aa uit Los ser was het voornaamste slachtof fer en werd met een hoofdwond afgevoerd. De twee Zeeuwse deel neemsters, Veronique Tolleman uit Kwadendamme en Marieke Kempe uit Zoutelande, finishten op grote achterstand. Vandaag wordt om 11.00 uur de tweede etappe verreden, waarna om 14.00 uur de elitewedstrijd voor de vrouwen van start gaat. MAASTRICHT - FC Oss is gisteren na een 5-1-verlies bij MW gedegra deerd naar de topklasse. De club zal de degradatie als een straf erva ren voor het verantwoorde finan ciële beleid. Terwijl elders salarissen niet be taald kunnen worden, daalt de club af die zijn zaken eindelijk weer op orde heeft. De clubs die konden degraderen, verloren gisteravond alle drie. Tel star thuis van Eindhoven (1-2), For- tuna Sittard met 3-0 bij Zwolle en Oss dus in Maastricht. Daardoor bleef de Brabantse club op doelsal do steken op de laatste plaats in de eerste divisie. De KNVB moet op zoek naar een andere voorbeeldclub in het betaal de voetbal. Als het ging over een verstandig financieel beleid, wilde directeur Henk Kesler wel eens naar FC Oss wijzen. Daar werd op Egon van Kessel: „Jonge renners in Nederland worden behandeld als profs. Ze hoeven bijvoorbeeld niet meer te werken." een verantwoorde manier betaald voetbal gespeeld. Alleen bleek het in het jaar dat de club financieel promoveerde naar categorie II niet voldoende om degradatie te ver mijden. De aftocht naar de topklas se heeft alles met dat beleid te ma ken. In Oss groeiden de bomen niet tot aan de hemel, kwam er ook weinig publiek. Elk seizoen vertrok bovendien een groot aan tal spelers. Meestal slaagde trainer Hans de Koning erin om de juiste gelukszoekers naar FC Oss te ha len. Dat leidde tot twee periodeti- tels en drie deelnames aan de play-offs. Dit seizoen bleek de broosheid van die aanpak. Er zat veel tegen. Na het faillissement van Haarlem vond de club zich te rug op de laatste plaats. FC Oss slaagde er niet in om met een ex tern gefinancierde reddingsopera tie het tij nog te keren. KLOETINGE Tegenstander: Rijsoord (thuis). Afwezig: Arjan van der Smissen (ge blesseerd). Bijzonderheden: Kloetinge heeft te gen Rijsoord één punt nodig om recht streekse promotie naar de hoofdklasse af te dwingen. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: WGZ (uit) Afwezig: Marco Doens, Evert-Jan van Opdorp, Randy van Overmeeren (bles sures), Sjoerd Rijnhout (geschorst). Bijzonderheden: Hoewel de doelstel ling van Terneuzense Boys handhaving was, wil de ploeg nu meer.WGZ is in de race voor rechtstreekse promotie. „De druk bij die jongens is wellicht gro ter dan normaal. Hopelijk doen wij daar ons voordeel mee. Want zij móe ten en wij willen graag", zegt Boys-trai ner Karl Vergouwen. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Nieuw Lekkerland (thuis) Afwezig: Jeroen van Ommen, Ronald Kloppenburg (beiden geblesseerd), Re- mon van Geersdaele, Björn Ronde (bei den geschorst). Bijzonderheden: Het is de vraag of doelman Leon Weeda vandaag in actie kan komen. De keeper ging dinsdag op de training door zijn rug. Als Wee- da niet kan spelen, staat Max Leijer op doel. Jesper de Vlieger heeft na een blessure de training hervat en maakt vandaag deel uit van de selectie. RCS Tegenstander: Best Vooruit (thuis). Afwezig: Gérard de Nooijer, Dennis de Nooijer, Alwin van Ham (allen ge schorst). Bijzonderheden: De kans dat André Siereveld morgen in actie komt, is niet al te groot. De verdediger kampt nog altijd met een enkelblessure. Lorenzo de Groot maakt zondag zijn debuut in de basis bij eersteklasser RCS. Enkele weken geleden viel de B-junior al eens in en maakte toen een treffer. „We gaan de nacompetitie vei lig proberen te stellen", zegt trainer Michel Leonhart. VC VLISSINGEN Tegenstander: Unitas'30 (uit) Afwezig: Dangelo Martien (ge schorst), Peter de Jong, Ronnie Cre- mer, Raymond Wolff (allen gebles seerd). Bijzonderheden: Randy de Dreu en Björn Langeveld vormen een vraagte ken bij Vlissingen. Ze zijn herstellende van blessures. „We gaan weer iets completer raken", zegt trainer Ruud Pennings. „Dat is belangrijk met het oog op de nacompetitie." UITSLAGEN VOETBAL Jupiler league: FC Omniworld - Excelsior 2-5, De Graafschap - AGOW 3-5, Telstar - FC Eind hoven 1-2, Helmond Sport - FC Emmen 2-0, RBC Roosendaal - SC Cambuur 1-0, MW - FC Oss 5-1, BV Veendam - Go Ahead Eagles 1-1, FC Dordrecht - FC Volendam 3-2, FC Zwolle - Fortuna Sittard 3-0. Stand onderaan: BV Veendam 36 14 11 11 52 57- 48 MW 36 14 7 15 48 59- 67 RBC Roosendaal 36 12 10 14 46 47- 53 FC Eindhoven 36 13 7 16 46 63- 81 FC Dordrecht 36 13 4 19 43 54- 59 FC Omniworld 36 11 7 18 40 40- 65 FC Emmen 36 10 8 18 38 51 - 79 FC Volendam 36 8 11 17 35 61 - 81 Fortuna Sittard 36 7 9 20 30 31 - 57 Telstar 36 7 8 21 29 45- 65 FC Oss 36 6 11 19 29 42- 79 met burgemeester Schouwenaar van Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35