Mooi moment voor revanche 1 voor voetballers van Hoek WOndcrdYcinKJC Toppers komen naar HZ-toernooi m WIELERCAFE Middelburg komt langzaam Joost de Klerk in actie in Oosterscheldeloop Van de Graaf door, Wesdorp eruit Dikkebandenwedstrijd voor de jeugd zaterdag 24 april 2010 door Koen de Vries VLISSINCEN - De veertiende editie van het HZ-schaaktoernooi lijkt vier maanden voordat de eerste stukken worden verzet al verze kerd van een sterk deelnemers veld. Organisator Hans Groffen heeft al vijf grootmeesters kunnen strikken en de animo van de top- schakers om van 7 tot en met 14 augustus naar Vlissingen te komen is groter dan anders. „Et komen steeds meer grootmeesters, die uit dezelfde ruif moeten eten", zegt organisator Hans "Groffen. „Het aantal toernooien neemt niet toe." De publiekstrekker van dit jaar is voorlopig de Cubaan Lazaro Bru- zon, de winnaar van de editie van 2008. De andere grootmeesters die zich aan het HZ-toernooi hebben verplicht zijn de Nederlanders Erik van den Doel en Friso Nij- boer, de Engelsman Stewart Has- linger en de Cubaan Yuri Gonza lez. Vooral uit Nederland is de be langstelling groot. „Normaal ge sproken hebben we tien a twaalf grootmeesters in ons toernooi. Als we gewild hadden, hadden dat al leen Nederlanders kunnen zijn. Maar we moeten een keuze ma ken", vertelt Groffen, die nog in onderhandeling is met vele scha kers. Tot zijn spijt is Nederlands kampioen Anish Giri niet van de partij. Het toptalent speelt begin augustus in een toernooi in Am sterdam. Hoeveel grootmeesters dit jaar naar Vlissingen komen, hangt af van het budget dat Grof fen tot zijn beschikking heeft. De organisatie heeft het nog druk met het aantrekken van sponsors. Egon van Kessel (links) en Johan van der Velde (midden) onderhouden zich door Frits Bakker HOEK - De trainerswissel, de slech te serie wedstrijden en de herinne ring aan de thuiswedstrijd tegen LRC (0-0) moeten Hoek inspire ren om vanmiddag in de return te gen LRC op zoek te gaan naar re vanche. De wedstrijd is net als die van vorige week cruciaal. Hoek kan zich door winst al bijna verze keren van een plek in de topklasse. Gaby Demanet, die zijn succesvol le rentree zaterdag nog een paar uurtjes heeft gevierd met bestuur, sponsors en supporters, maakt er geen geheim van: hij wil het kar wei in Leerdam vandaag klaren met het elftal dat zaterdag op het veld stond. De belangrijkste omzet ting die de trainer deed, met Ferry Alfons in de linie voor de verdedi ging, moet de offensieve drang be nadrukken. „Ik vind hem daar be ter tot zijn recht komen door zijn balvastheid en creativiteit." Voor Hoek moet het ook de tref kracht verhogen, zoals de aanvoer der vorige week tegen Zwalu- wen'30 met zijn treffer al heeft la ten zien. Volgens Demanet is er een balans gecreëerd op het mid denveld waarmee het omschake len van aanvallen naar verdedigen tot meer automatismen gaat lei den. „Ik vond Alfons, Selemani en Imagbudu tactisch goed terugval len zaterdag als dat vereist was." Koen Versyp en Josimar Pattina- ma, die ook tegen LRC de twee mans aanval vormen, wil de trai ner nog nadrukkelijker in beeld zien. Hij zegt tevreden te zijn over de trainingsijver van Hoessein Bouzambou, die in de laatste we ken van Paul Telussa uit de basiself was verdwenen. „Ik verwacht dat we hem nog hard nodig zullen hebben in de komende weken." Hoek heeft als vierde op de rang lijst (de laatste plaats die recht geeft op promotie) drie' punten voorsprong op GVW, dat thuis te gen IJsselmeervogels speelt. „We kunnen een belangrijke slag bin nenhalen, maar mogen de tegen stander niet onderschatten. Het is de ploeg die in Hoek lange tijd met tien man moest spelen en toch de 0-0 op het bord hield." LRC kampt wel met een paar schorsingen en is verzwakt, zo weet Demanet. „Het is een voor deel dat ze al veilig zijn en vrijuit kunnen spelen. Daardoor kan het een open wedstrijd worden." Thomas Ragut, uitgevallen in Vo- lendam, trainde donderdagavond voor het eerst weer mee, maar kan nog niet spelen. Regilio Pinas is fit, Tim Faassen kampt met een ont steking van de hiel. door Koen de Vries MIDDELBURG - Wielrenner Johan van der Velde is een openhartig man. Zo vertelde hij in het boek Langs het Ravijn zonder gene over de verslaving die hem bijna ten gronde richtte. Gisteravond maak te hij tijdens het door de PZC ge organiseerde wielercafé menigeen nieuwsgierig. Hij had het in een vermakelijk interview met sport verslaggever Frits Bakker over een wonderdrankje. Maar hij noemde de naam niet. 'Wat zou dat toch zijn', vroeg menigeen zich in de pauze af. Het wielercafé stond in het teken van de Ronde van Italië die Mid delburg op 10 mei aandoet. Naast Johan van der Velde, in de Giro drievoudig winnaar van de paarse trui, kwam ook Jeroen Blijlevens vertellen over zijn Italiaanse bele venissen. Voormalig bondscoach Egon van Kessel liet zijn licht schij nen over de Nederlandse wieler- jeugd en burgemeester Koos Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Aarrbestedingsregeling Aanbestedingsdatum. Inlichtingen: Aard van de opdracht: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 6001 4330 LA Middelburg E&M18-2010 Het aanbrengen en verwijderen van wegmarkering van wegenverf en thermoplastisch materiaal op (parallel)- wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio Zuid van de provincie Zeeland in 2010. Het Aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2005. Dinsdag 15 juni 2010, om 14.00 uur Donderdag 27 mei 2010, om 14.00 uur. Werken. Provincie Zeeland vo^edige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedinqskalender.nl. GOES - De atleet Joost de Klerk is even terug op Zeeuwse bodem. De inwoner van Nieuw Vennep die vroeger uitkwam voor het Goese AV'56, doet mee aan de Ooster scheldeloop die vandaag in en om Goes gehouden wordt. De Klerk doet mee aan de tien ki lometer. De animo voor deze af stand is groot. Al meer dan hon derdvijftig atleten hebben zich in geschreven. Ook voor de dubbele afstand is er veel belangstelling, onder andere van Alwin Vermeulen en Wilko de Vos. Beide AV-atleten deden vorige week nog met succes mee aan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. De Oosterscheldeloop, met start en finish bij Sport Zeeland te Goes, begint om 14.00 uur voor de 10 en 20 kilometer. De start van de 3 kilometer is om 14.15 uur. COL1JNSPLAAT Nico van de Graaf uit Burgh-Haam- stede is de enige Schouwenaar die uitkomt in de finales van het Guust Boonen driebandentoernooi die vandaag in Café Juliana in Co- lijnsplaat worden gespeeld. De ove rige finalisten zijn: Ruud Schijf uit Kloetinge, Erik Niewenhuyse uit Krabbendijke en Toon Klaassen van Delta. Iman Wesdorp uit Zie- rikzee werd uitgeschakeld. KOEWACHT Als afwachtingswedstrijdjes voor de Wim Hendriks Trofee worden morgen in Koewacht dikkebanden- wedstrijden gehouden. Er kan wor den deelgenomen op een gewone fiets. Deelname staat open voor kinderen in de leeftijd van drie tot en met veertien jaar. De aanvang is 12.30 uur, inschrijven in café 't Hoekske. Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34