Schouwen-Duiveland 23b 281 zeeland Onderscheiden bij het Sint Joriskampvuur Girodellalia Roze loper in Ellemeet Tijden en feiten Dat is Tilroe Optiek Giro di Schouwen-Duiveland merkzonnebril vanaf sterkte 115/00 WIELERRONDE In de dorpen waar de renners doorkomen worden Schouwen-Duiveland Boete voor graven naar oorlogstuig in natuurgebied zaterdag 24 april 2010 29 April Nacht van Oranje! Live: Bonne Bauer Dresscode: Oranje daarnaast hebben wij o.a. ook: spare-ribs, scampi's, sate, hamburger, kogeibiefstuk Geopend: Ma.Di.Do.Vf.Za, vanaf 15.00 uur. Zo, vanaf 17.00 uur Keuken open van 17.00 uur tot 01.00 uur Lange Nobelstraat 3 - 4301 HD Zierikzee - Tei. 0111-415140 BRUINISSE - Ze is het gezicht van Scouting Bruinisse. Arjannne Kok geeft al 25 leiding aan Scouting groepen in Bruinisse en voor die inspanningen werd ze gisteren - tij dens het Sint Joriskampvuur - be loond met een koninklijke onder scheiding. Arjanne Kok is momenteel team leidster bij de Kaboutergroep, een sleutelpositie. In 1998 nam zij het initiatief voor het oprichten van een op pubers gerichte Explorer- groep. De kinderen krijgen bij die groep de ruimte zichzelf te ontwik kelen en leren samenwerken met anderen. Mede dankzij de inzet van Kok hebben de Kabouters van de Bruse Prinses Margrietgroep een eigen clubgebouw. Onder haar DE PERFECTE AANVULLING BIJ BEELDSCHERMWERK HOOFDPIJN, NEKKLACHTEN, RODE OF BRANDERIGE OGEN ALLEMAAL KLACHTEN DIE KUNNEN ONTSTAAN BIJ VEEL COMPUTERWERK COMFORTABEL ZIEN MET EEN BEELDSCHERMBRIL MONTUUR INCL. RODENSTOCK BEELDSCHERMGLAZEN OP haal voordeel uit uw zorgverzekering. Tilroe Optiek declareert voor u bij uw zorgverzekeraar volgens de voorwaarden in uw polis topcollectiesmodern en betaalbaar walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl Op maandag 10 mei trekt de Giro d'ltalia over Schouwen-Duive land. De etappe van Amsterdam naar Middelburg doet Ellemeet, Renesse en Burgh-Haamstede aan. Rondom het wielerspektakel wor den verschillende dingen georganiseerd. door Melita Lanting Arjanne Kok is blij verrast met haar lintje en de grote bos bloemen. foto Ronald den Dekker leiding groeide de scouting in Brui nisse uit tot een gezonde scouting groep met 75 leden. Tweemaal reis de Kok de afgelopen jaren op ei gen kosten naar Zuid-Afrika om daar te helpen bij de scouting in Soweto. Bovendien hielp ze daar een clubhuis te renoveren. De ver sierselen behorende bij de onder scheiding kreeg ze opgespeld door burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland. Rabelink kreeg gezelschap van col lega burgemeester H. van Kooten van Noord-Beveland. Die was naar Bruinisse afgereisd om F. Niesse uit Colijnsplaat, groepslei der bij de Prinses Margrietgroep, te eren met een koninklijke onder scheiding. Het moet een waar spektakel worden. Een fietstoertocht voor jong en oud daags voorafgaand aan de Giro d'ltalia. Op initiatief van Marcel Willemse van de Molenberg in Burgh-Haam- stede en Wim Evertse van Evertse Sport in Zierikzee wordt zondag 9 mei de Giro di Schouwen-Duive land verreden. Een toertocht over 50, 55 of 83 kilometer. „In eerste in stantie was alleen de Molenberg startplaats, maar toen ben ik gaan praten met andere bedrijven en die waren gelijk zo enthousiast dat er nu vier startplaatsen zijn." Gestart kan worden bij de Molen berg in Burgh-Haamstede (85 en 55 kilometer), café De Biet in Zie rikzee (50 kilometer), vakantie park AquaDelta in Bruinisse (50 ki lometer) en Landal Port Greve in Den Osse (55 kilometer). De lang- ste route voert de fietsers over heel het eiland, grofweg de waterlijn volgend. De 55 kilometer is een rondje Westhoek (via Burgh- Haamstede, Zierikzee, Den Osse). en de 50 kilometer gaat over Dui- veland (Bruinisse, Zierikzee, Sir- jansland). Op alle vier startplaat sen worden verschillende activitei ten georganiseerd. „Iedere start plaats bouwt nog een eigen feest je", zegt Marcel Willemse. De deelnemers betalen 7,50 maar krijgen in ruil daarvoor een spe ciaal roze shirt en een zadelhoesje. „We hopen natuurlijk dat ieder een dat shirt aandoet, dan krijg je een heel roze lint door het land schap", zegt Willemse. „We heb ben verder op iedere locatie een fietsenmaker en er rijden ook nog eens twee auto's met fietsenma kers rond. Dus als je in de polder staat met een lekke band hoefje al leen maar even te bellen." Ook de EHB0 is geregeld en op ieder ge vaarlijk oversteekpunt is bewa king. „Dat doen we in samenwer king met de brandweer." De inschrijvingen lopen boven ver wachting, zegt Willemse. „We dachten in eerste instantie aan een man of 100, maar we hebben nu al 315 deelnemers." Inschrijven kan nog steeds, al is de inschrijving via de website inmid dels wel gesloten. „Iedereen kan zich aanmelden bij de vier startlo caties en bij de WV." 8www.zeeuwsjaarvandefiets.nl www.girodischouwen-duiveland.nl In Ellemeet hangen de spandoeken al Roze, roze, roze. Wie straks door Ellemeet komt kan het niet meer ontgaan. Het dorp krijgt bezoek van de Giro d' Italia. In Ellemeet zijn het vooral de inwoners - en dan in het bijzon der de dorpsraad - die het bezoek van het internationale wielerpelo- ton aangrijpen om eens flink uit te pakken. „De roze loper gaat uit voor de Giro", zegt Peter van den Bos van de dorpsraad. De dorps raad heeft een bijzondere actie in petto. Een paar dagen voordat de karavaan arriveert wordt het weg dek van plaatsnaambord tot plaats naambord roze geverfd. „Met bio logisch afbreekbare verf op kalkba- sis." Niet glad, verzekert Van den Bos dus de renners zullen er niet op uitglijden. Verder wordt de he le route door het dorp volgehan gen met roze ballonnen en italiaan- se vlaggetjes. „En de dresscode is roze", zegt Van den Bos. In samen werking met de ondernemersvere niging Renesse worden roze shirts besteld. Bij Ricky's place wordt een feest georganiseerd vooraf gaand aan de doorkomst van de renners. „En we gaan daarna weer verder." De route in Ellemeet: Vanaf de Brouwersdam de Kuijerdamseweg op richting Renesse. De derde etappe van de Giro is 224 kilometer, van Amsterdam naar Middelburg. 9 De renners komen (bij het snelste tijdschema) om 14.43 het eiland op rijden vanaf de Brouwersdam. Zeventien minuten later zijn ze op de Oosterscheldekering. Drie kwartier voor de renners komen worden de wegen afgesloten voor alle verkeer. Een kwartier later komt de reclamekaravaan van 40 tot 50 auto's langs. 6 Als de bezemwagen voorbij is wor den de wegen weer vrijgegeven. Studio Sport doet verslag. De uit zending start om 14.00 uur. door Emile Calon MIDDELBURG - Als u een vent was, had u al lang die kuilen zelf dicht gegooid, zei officier van justitie M. Klinkenbijl gisteren tegen een in woner (22) van Zoutelande. Zijn advocaat had voorgesteld als taak straf de opdracht te geven 'zijn' kuilen in natuurgebied De Mante ling te dempen. De inwoner van Zoutelande moest gisteren, samen met drie streekgenoten voor de rechter verschijnen wegens het ver nielen van natuur. Alle vier zou den ze al gravend op zoek zijn ge weest naar oorlogstuig in het be schermd natuurgebied. Politierech ter I. Sinack hield hen voor dat door ze hun graafwerkzaamheden een kwetsbaar natuurgebied ver nielden. Op vragen van de rechter erkende een van de gravers dat 'het een zootje' zou worden als ie dereen zomaar zou gaan graven in natuurgebieden. De vier kregen boetes van 250 tot 1000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30