Danseres zet perfectionisme om in wens 26 :eeianc Showdanstechniek helpt je zelfverzekerd voelen YOUR-X-TALENT Schouwburg en televisieoptredens ingeruild voor lessen en workshops Kamermuziek in Driekoningenkerk www.bezorgers.nl zaterdag 24 april 2010 MW——MMMMM—Ma—aami li—mm—MM—-• -.3338»BaBMWBMMa»^ll»lllllllPMfllMBMMBHBMWMBWWB^^ Showdans is de term. Het als in een clip kunnen dansen op de sound van grote namen als Madon na, Michael Jackson en Jennifer Lo- pez. Daarvoor moet je over all round danstechnieken beschikken en komt er veel presentatietech niek om de hoek kijken. Dat laat ste brengt veel meer dan je in eer ste instantie zou verwachten, schetst Irma Moerman de achter grond van haar insteek bij Your-X-Talent. „Mijn goal is men sen zelfverzekerd door het leven te laten gaan." Dat heeft alles te ma ken met haar eigen leven, valt uit haar verhaal af te leiden. Haar per fectionisme bracht Moerman ver en toch durfde de dansdocente nooit te geloven dat ze de kansen die ze op professioneel vlak kreeg ook écht zelf verdiend had. Your-X-Talent is een combinatie van die presentatietechnieken van showdans met power-X-yoga. Dan sen als middel om te inspireren je eigen kracht uit te stralen. „Met dans word je houding sowieso be ter, maar dat versterk je door het bewust aan te spreken." Bij Delta Dance zijn er goede turners die meedoen om zich de 'charme van danstechnieken' eigen te maken. Serieuze business, want ze blijft ge dreven. „Met het showballet ook: wij zijn nooit een koffiedrinkclub geweest. Ik wil wel een bepaald ni veau hebben." Irma dansend op het strand nabij haar door Esme Soesman Al op elfjarige leeftijd begon Irma Moer man (38) een oplei ding tot professio neel danseres. Op 14-jarige leeftijd gaf ze haar eerste dansles. Die combinatie van haar bezetenheid voor dans en haar ple zier in het geven van les pikt ze gaandeweg, na een drie jaar du rend uitstapje naar België, steeds intensiever op. Vanuit haar nieu we (vanaf begin 2009) woonplaats Ellemeet verzorgt ze danslessen en -workshops onder de naam Your-X-Talent. Al als klein meisje kreeg ze op de dansschool waar ze lessen volgde toestemming om mee te doen met de 'groten'. Bakvis tussen de stu denten. Maar Moerman kon mee. Ook het lesgeven pikte de toen in Waalwijk wonende danseres al jong op. „Mijn zus gaf les in twir ling. Ik ging mee en ben toen zelf ook les gaan geven. Waarom? Ik wilde gewoon veel, was enorm ge dreven." Al snel danste Moerman zeker vier keer in de week, om de resterende tijd aan lesgeven te spenderen. „Ja, dat is heel zwaar. Voor familiedingen heb je dan geen tijd. Alles moet er voor wij ken, zoals verjaardagen enzo. Maar voor mij ging het dansen ook al tijd voor. Het voelde dus helemaal niet als een offer." Dankzij haar inzet maakte de Elle- meetse door de jaren heen heel wat mee. Ze maakte een tijdlang deel uit van het internationaal showballet van John Felter. Trad op voor televisiecamera's, bij grote shows en evenementen en in schouwburgen. „Optreden voor een camera is een extra sport. Je danst niet alleen, maar moet ook reageren op de lampjes die aange ven welke camera draait. Dat was een extra uitdaging. Ik heb daar heel veel geleerd." Op 21-jarige leeftijd richtte Moer man haar eigen dansschool Show ballet Synergy in Waalwijk op. Ge nieten en dan met name van din gen als schouwburgoptredens. „Het grote podium, de sfeer, de kleding, de make-up. Dat vind ik echt heel leuk." Twaalf jaar lang was ze zo met haar eigen club mei den op pad. Toen was de lol er af. „Ik had de ambitie niet meer. Vond het heel moeilijk als andere mensen niet zo gedreven waren." Moerman is sinds kort op Zeeuw se bodem actief Ze geeft sinds een maandje les aan leerlingen van Delta Dance, de danstak van gym nastiekvereniging Delta Sport. Ook geeft ze, via haar eigen bedrijf je Your-X-Talent, les in het dorps huis van Ellemeet en - bij voldoen de aanmeldingen - binnenkort ook in Scharendijke en de Drie hoek in Zierikzee. Leuke lessen, omschrijft ze la chend. De hoge eisen die ze als danseres altijd aan zichzelf heeft gesteld ramt ze er niet met een zweep in bij een ander. „Ik denk dat ik makkelijker ben geworden. Die gedrevenheid die ik altijd heb gehad, heb ik omgezet naar de am bitie om mensen te helpen. Dat wil ik heel graag in mijn hart." Handige vrijwilligers gezocht. De Spoorweg Maatschappij "Zuid-Beveland" is een stichting welke zich bezighoud met de restauratie van een normaal sporige stoomloc uit 1910. Wij zijn op zoek naar enthousiaste medewerkers, welke zich belangeloos, in hun vrije tijd in willen zetten voor de restauratie van onze stoomloc. Voor inlichtingen kunt bellen naar de voorzitter dhr. J.Oo§terveld, tel:06-29212153. Website szb-stoom.nl Het eigen showballet van Irma Moerman in Waalwijk. Met gekneusde ribben dansen bij een optreden van Henk Wijngaard. 1. Aswolk verhindert huwelijk 2. Diefstal uit supermarkt 3. Samen gezond lunchen TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl NOORDGOUWE - Het Burgh Trio - violist Arjan Kik, celliste Roosma- ry Cooiman en pianist Wim Boer - verzorgt zaterdag 1 mei een con cert in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Het Burgh Trio ont leent haar naam aan de plek waar het trio in de zomer van 2008 van start ging. Het trio geeft met enige regelmaat concerten in de Jacobus- kapel van het Albert Schweizerzie- kenhuis in Zwijndrecht. Arjan Kik studeerde aan het Rotterdams Conservatorium bij Jan Hulst. Hij is concertmeester bij het RBO Sin- fonia. Roosmary Cooiman studeer de cello bij Jan Hollinger, Michel Roche en Elias Arescure. Zij geeft diverse kamerconcerten en is zo wel solistisch als in verschillende ensembles actief Wim Boer kreeg zijn muzikale opleiding aan het Rotterdams Conservatorium. Hij is de vaste dirigent-organist van de Willibrorduskerk in Zierikzee. Het concert in de Driekoningen kerk is een initiatief van Stichting Kamermuziek Schouwen-Duive- land. Het concert zaterdag 1 mei begint om 19.30 uur. In het showballet bij een optreden van Albert West.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28