Rouwende collega zit honderd dagen thuis ec 11e 113 Topappartementen Stage- en Afstudeerplaatsen Truckfabrikant Volvo komt met veel betere cijfers dan verwacht Meer boekingen meivakantie munttaxatie.nl STERFGEVAL Onderzoek: werkgever moet snel het gesprek aangaan ...met zeezicht! weumelinghe INFOWEEKEND "1 en 2 mei van «.00-16.000 voor nationale en internationale studenten gezocht Hogeschool ffW Zeeland ffZJee!' Extra premie voor werknemers Opel Industrie eurozone krijgt meer orders Airbus-personeel staakt voor hoger loon zaterdag 24 april 2010 DEN HAAG - Werknemers die een dierbare verliezen, zitten gemid deld honderd dagen thuis. Dat blijkt uit cijfers van arbodienst Ar- boNed over 1,5 miljoen werken den. Daarmee is rouw goed voor één op de duizend verzuimdagen. In werkelijkheid is dat aandeel echter veel hoger, vermoedt Joyce Neijen- huis, verantwoordelijk voor het be- drijfsmaatschappellijk werk van ArboNed. „Veel mensen die zich ziek melden, vertellen er niet bij dat ze een sterfgeval hebben mee gemaakt." Concentratieproblemen zijn de meest genoemde klacht na een sterfgeval. Maar ook fysieke klachten als druk op de borst en vermoeidheid komen vaak voor. Veel rouwenden kunnen geen structuur meer aan hun leven ge ven. Neijenhuis: „Als een dierbare sterft, staat de tijd voor jou stil. De tijd op het werk en in de maat schappij loopt door, maar rouwen den hebben daar geen interesse voor." Rouwperiodes zijn tegen woordig zwaarder doordat in meer gevallen mensen er alleen voor hét oosterschelde drieluik www.weum6linghe.nl OP DE BOUWLOCATIE staan. Neijenhuis: „Rouwrituelen zijn verdwenen en ons sociale vangnet is kleiner." Werkgevers moeten snel het gesprek aangaan met zon personeelslid. „Kijk wat de werknemer aankan en wat jij kunt doen. Geef een jonge vader 's ochtends de tijd om de kinderen de deur uit te helpen. Al is hij maar van 10 tot 15 uur op kantoor, hij herstelt sneller." Ook is het goed om open kaart te spelen met de collega's. „Voor hen is het niet makkelijk om tegenover iemand te zitten die af en toe huilt." BAARN - Het aantal boekingen voor de meivakantie ligt volgens brancheorganisatie ANVR nu ruim 10 procent hoger dan vorig jaar. Het gaat dan om reizen voor de periode van de laatste week van april tot medio mei, aldus de woordvoerster van de ANVR. Meer dan de helft van de mensen die geboekt hebben, kiest voor een vliegvakantie. Vakantiegangers blij ven overwegend in Europa. Bin nen Europa winnen Frankrijk en Turkije verder aan populariteit en ook Spanje blijft een geliefde be stemming. Buiten Europa zijn vooral de VS in trek als vakantiebe stemming. WAT ZIJN UW MUNTEN WAARD kosteloze taxatie munten - penningen - bankbiljetten U kunt zich vrijblijvend laten informeren over - eventuele contante verkoop - inlevering voor onze internationale muntveilingen Tholen zaterdag 24 april 13:00 - 17:00 uur I-lof van Holland Kaaij 1 Terneuzen zondag 25 april 13:00 - 17:00 uur Motel Churchill Churchilllaan 700 Goes maandag 26 april 13:00-17:00 uur Van der Valk Hotel Anth. Fokkerweg 100 Karei de Geus Muntveilingen B V - Veldhoven 040 - 2123455 Rornunt B V Numismatiek - Roermond 0475 - 316010 Mevius Numisbooks Int. B.V. - Vriezenveen 0546 - 561322 (JpA experts met samen meer dan 100 jaar kennis en ervaring zie ook www.munttaxatie.nl www.hz.nl Voor de periode van september 2010 t/m januari 2011 zijn wij op zoek naar interessante stageplekken en afstudeerprojecten voor onze nationale en internationale studenten van de volgende Academies: Economie Techniek Omgeving Zorg Welzijn Informatica, Communicatie Logistiek De inzet van een stagiair of afstudeerder biedt zowel uw organisatie als de student vele mogelijkheden, zoals voor u het opdoen van nieuwe ideeën en voor de student praktijkgerichte werkervaring. Indien er binnen uw organisatie mogelijkheden zijn, dan vernemen wij dat graag. Voor meer informatie omtrent onze (inter)nationale studenten en hun stage- en afstudeertrajecten kunt u contact opnemen met Stagebureau Hogeschool Zeeland, tel. 0118 48 9111 of per e-mail: stage@hz.nl SAINT MARTIN DU TOUCH - Werknemers van vliegtuigfa- een loonbod van hun werkgever, dat uitging van een brikant Airbus voeren actie voor het fabrieksgebouw loonsverhoging van 1,9 procent. Het personeel van het van Airbus in Saint Martin du Touch, nabij Toulouse, in vliegtuigconcern eist dat Airbus het loon verhoogt met Frankrijk. De stakende werknemers verwierpen gisteren minimaal 3,5 procent. foto Frederic Charmeux/EPA STOCKHOLM - De Zweedse vracht wagenfabrikant Volvo heeft over het eerste kwartaal van dit jaar ver rassend goede cijfers laten zien. De operationele winst kwam uit op 2,8 miljard kroon (300 miljoen euro) tegen een verlies van 415 mil jard kroon een jaar eerder. Dat maakte Volvo gisteren bekend. De winst valt veel hoger uit dan verwacht. Analisten gingen uit van 335 mil joen kroon (35 miljoen euro). De omzet steeg met 4,4 procent tot 58,6 miljard kroon (6,1 miljard euro). De op een na grootste truckfabri kant ter wereld profiteerde van ri- ANTWERPEN Er is een akkoord bereikt over een eenmalige extra uitkering van 2.295 euro netto voor alle werknemers van de Opelfabriek in Antwerpen. Bij de autofabriek verdwijnen door de sluiting eind juni ongeveer 2600 werknemers. De vakbonden hopen nog een over namekandidaat voor de Opelfa briek te vinden, zodat die open kan blijven. goureuze kostenbesparingen door het ontslag van duizenden werkne mers en een aantrekkende vraag. De orderontvangst bij Volvo steeg in het afgelopen kwartaal met 118 procent op jaarbasis. Door de crisis kwam de verkoop van Volvo (met onder meer de merken Renault en Mack) sterk onder druk te staan. Volvo verwacht dat dit jaar de ver koop weer een herstel zal laten zien. De Zweedse vrachtwagenfa brikant rekent voor de Europese markt op een verkooptoename met tien procent en met twintig tot dertig procent in Noord-Ameri- ka. LUXEMBURG De nieuwe industriële orders in de eurozone zijn in februari met 1,5 procent toegenomen vergeleken met een maand eerder. Dat zegt het Europees statistisch bureau Eu- rostat. Analisten gepolst door Reu ters gingen gemiddeld uit van een stijging met 0,8 procent. Vooral de orders voor bouwproducten zoals staal, pijpleidingen, verf en hout namen flink toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13