Oppositie mist concreet beleid schuldenlast I Twee branden in een week S WALCHEREN 24 en 25 21 26 en 27 AKKOORD Coalitie houdt document algemeen Camera's voor Koninginnedag Concert Au los Consort in Sint Jacobskerk Veroordeeld voor diefstal en bedreiging Colignyschool naar finale schoolvoetbal almanak Stout It fPt B I3DT1! *4% Vrijdag 23 april 2010 11 Studenten proeven van opleiding sport en bewegingseducatie Acht meisjes gaan strijd aan voor titel Giro-miss Middelburg Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse opposi tie was gisteravond teleurgesteld over de bespreking van het coalitie akkoord. Op veel belangrijke, con crete vragen, werd slechts een alge meen antwoord gegeven. Hoe wil de coalitie 4e schuldenlast terugbrengen, vrofg D66. Hoe kijkt de coalitie aan tegen de Ma chinefabriek, wilde de Christen- Unie weten. Waarom staan de plannen met hotel Britannia niet met naam en toenaam in het coali tieakkoord, aldus GroenLinks. En, wil de coalitie extra aandacht schenken aan het leefbaar houden van Ritthem, vroeg de Partij Sou- burg-Ritthem. Maar volgens Mark Weug en Rob van Dooren die als raadsleden van de Lokale Partij Vlissingen (de grootste fractie) het coalitieak koord presenteerden, waren veel van die vragen gewoonweg niet te beantwoorden. Een concreet plan voor Britannia, heeft de gemeente nog niet. Het leefbaar houden van Ritthem zit al hpclr»1-pr> in dp vicip vnnr hpf hni- tengebied en over de Machinefa briek is al een lange tijd geleden een besluit genomen. Dat besluit - sloop van het pand - is daarna nooit veranderd. En eigenlijk, zo viel uit de woorden van Van Dooren te bespeuren, is de coalitie niet van plan het besluit alsnog on gedaan te maken. En dan de belangrijkste vraag voor Vlissingen. De coalitie heeft nog geen enkele voorzet gegeven over op welke posten er bezuinigd moet worden. Volgens Mark Weug is dat bewust gedaan. „Dit akkoord gaat over de hoofdlijnen. Voor de bezuinigingen willen we juist voldoende ruimte geven aan het nieuwe college en de gemeen teraad. Daarover zullen we nog uit voerig en gedetailleerd praten bij de behandeling van de Kadernota die over een paar maanden ver schijnt." Opmerkelijk was nog dat de POV, de partij van Henk de Haas en Ge rard Aarden, als enige oppositiepar tij geen vragen had voor de coali tie. De coalitie bekijkt nu of het ak koord moet worden aangepast. Volgende week wordt het behan deld in de gemeenteraad. AARDENBURG - Hotel-restaurant Rudana Castra aan de Aardenburg- se Markt werd in de nacht van woensdag op donderdag voor de tweede keer deze week getroffen door brand. Het politie-onderzoek naar de oorzaak kon gisteravond nog niet worden afgerond. Tijdens de brand in de nacht van woensdag op donderdag sliepen ei genaar Stefan Elzevier en zijn ouders in het hotel. De ouders, die door de brandweer van het balkon werden gehaald, ademden rook in en verbleven uit voorzorg een nacht in het zieken huis in Terneuzen. Elzevier kon op eigen kracht naar buiten ko men. De eigenaar, die de zaak ruim een half jaar geleden overnam, had 'geen flauw idee' wat de oorzaak kon zijn. Bij de brand in de nacht van woensdag op donderdag, die omstreeks kwart voor drie uitbrak op de begane grond van het hore- capand, kwam vooral veel rook vrij. MIDDELBURG - Niets zal op 30 april ontsnappen aan de ogen van de veiligheidsdiensten. Op straat houden agen ten, bewakingspersoneel en speciaal opgeleide spotters van de politie een oogje in het zeil. En vanaf grotere hoogte kijken bewakingscamera's neer op de koninklij ke familie en het publiek. De afgelopen dagen zijn langs de route die koningin Beatrix met haar familie door het centrum van Middel burg zal lopen, camera's opgehangen. Aan lantaarnpa len en muren, zoals hier aan de Abdij. Ze worden na Ko ninginnedag weer weggehaald. De gemeente Middelburg verwacht op 30 april ruim veertigduizend bezoekers in de stad. De camera's zijn er dus niet alleen voor de veiligheid van het konings huis, maar ook voor die van het publiek, benadrukken gemeente en politie. foto Ruben Oreel VLISSINGEN Het Aulos Consort geeft zaterdag avond 24 april een concert met be kende populaire klassieke muziek in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Het Aulos Consort is een klein ka mermuziekgezelschap, dat voor dit concert wordt versterkt met de so listen Sabien Canton (harp) en Sas- kia List (fluit). Op het programma staan werken van Handel, Mozart, Vivaldi, Bach en Beethoven. Het concert begint om 20.00 uur, en de kerk is open vanaf 19.30. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 21-jarige Vlissinger ver oordeeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Hij werd ervan ver dacht in de eerste helft van 2009 te hebben gedeald in softdrugs en in november een fles sterke drank te hebben gestolen. Eind november stapte hij De Prijsmepper in Vlis singen binnen, dreigde de caissière met een broodmes, eiste geld en ging er met 872 euro vandoor. VLISSINGEN De Louise de Colignyschool uit Vlissingen treedt op 19 mei aan tij dens de Zeeuwse finale van het schoolvoetbal voor jongens-elftal len in Heinkenszand. De school eindigde bij de Vlissingse eind strijd als tweede maar winnaar Ra- vensteinschool staat de finaleplaats af. Bij de jongens-zeventallen won Het Kompas het Vlissingse kam pioenschap. Die school gaat op 19 mei naar de finale in Klooster- zande. Bij de meisjes won de VSV3. Tip? redactie@pzc.nl Hij is behept met gezonde nieuwsgie righeid, Marik uit Dreischor. Toen hij hoorde van het plan om voor een korte vakantie af te reizen naar Mexico wierp hij zich op een kloeke reisgids waarin van alles en nog wat over het Midden-Amerikaanse land te vinden was. Hoe het er uit ziet, hoe de mensen wonen en wat er alle maal te zien is: het werd allemaal in extenso beschreven. In de reisgids werd ook aandacht besteed aan het forse aantal Volkswagen Kevers - het Duitse equivalent van de Franse Lelijke Eend - dat er nog rondrijdt. Qua silhouet lijken de twee volksau to's op elkaar dus is het niet zo vreemd dat er nu en dan vergissin gen worden gemaakt. Na een foto vol VW-kevers in Mexicaanse stra ten te hebben bestudeerd voegde Ma- rik er een wel heel fraaie aan toe: „Goh, daar rijden nog héél veel stou te eendjes".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65