uto. 17 Onopvallend goed Toyota Avensis 2.0 Automaat Alternatief: Ford Mondeo 1.8 Alternatief: Saab 9-3 1.8T vrijdag 23 april 2010 OCCASION Toyota Avensis Elke week testen we in deze rubriek een occa sion. Hoe goed rijdt-ie nog? En wat is er voor ongeveer hetzelfde be drag nog meer te koop? Deze week een Toyota Avensis. door Lucas Boot Stel, u zoekt een betrouw bare sedan om uw part ner en de twee kids veilig en wel te vervoeren. Hij hoeft er niet flitsend uit te zien, maar moet gewoon goed zijn werk doen en mag niet meer kosten dan 16.000 euro. Dan heeft u aan de Toyota Avensis die we ophaalden bij Toyo- ta-dealer Wierikx in Bergen op Zoom een goede. Hij staat op de prijslijst voor 15,6 mille en voor dat geld krijgt u veel auto met een waslijst aan opties. Om wat te noemen: automatisch dimmende binnenspiegel, elektri sche ramen rondom, elektrisch ver stelbare en verwarmde buitenspie gels, regensensor, carkit, acht.air bags, cruise control en 17-inch lichtmetalen wielen. Die maken de Avensis nog enigs zins spannend, want opvallen doe je met deze Japanner niet. De Toyota heeft een 2,0-liter benzi ne met 147 pk als krachtbron waar je lekker vlot mee door het ver keer rijdt. Het blok is gekoppeld aan een viertrapsautomaat. Aan de ene kant is zo'n automaat comfortabel, maar een extra verzet geeft meer rust tijdens het rijden. Bij een inhaalmanoeuvre bijvoor beeld schakelt-ie van 4 abrupt naar 3 terug en klimt de naald met een onrustig hoog in de toeren. Verder doet de vierbak zijn werk prima. Alles in de Avensis doet dat eigenlijk. De bedieningsknoppen zien er nog onaangetast uit, de stoelen ver tonen geen (door)zitplekken, er kraakt niets... De Avensis staat daarnaast op een prettig comfortabel onderstel. Niet foto's Lucas Boot Toyota Avensis te zacht, niet te hard. En ruim is-ie ook. Ik (1,88 meter lang) kan met gemak achter mezelf zitten. Niet gek dat je deze Toyota ook met blauwe kentekenplaten ziet rond rijden. De kofferruimte behoort met 520 liter bovendien tot een van de grootste in zijn klasse. Er staat hier al met al een uitste kende auto waar op enkele min punten na niets op aan te merken valt. We noemden zojuist de automaat - kwestie van smaak - en er zijn nog wat kritiekpunten. Op de ach terbumper vinden we een aantal flinke krassen en in de voorruit zit een sterretje. Tijdens het rijden ontbrandden spontaan de lampjes van het ESP en de tractiecontrole. Prijs: €15.600 Bouwjaar: 10-2005 Nieuwprijs in 2005: €30.700 Km-stand: 88.705 Transmissie: viertrapsautomaat Vermogen: 147 pk 0-100 km/u: 9,5 seconden Topsnelheid: 205 km/h Garantie: 6 mnd Bovag-garantie APK: nieuw bij aflevering BTW/Margeauto: marge Volgens verkoopleider Jeroen Cla- rijs van Toyota-dealer Wierikx zou dat kunnen duiden op versleten remblokken. Clarijs: „We leveren de Avensis daarom af met een on derhoudsbeurt en een nieuwe Bijzonderheden: cruise control, car kit, automatisch dimmende binnen spiegel Verkooppunt: Wierikx, Bergen op Zoom Historie: De eerste generatie Toyo ta Avensis volgde in 1997 de Toyo ta Carina E op. Het type in deze test is van de tweede generatie en werd in 2008 vervangen door de huidige Avensis-reeks. APK voor één jaar. Die ster in de ruit vullen we op met hars. Boven dien krijgt de koper een jaar gratis pechservice in Europa, mocht er onverhoopt iets mis gaan met de auto." Ford Mondeo 1.8 Prijs: was €15.314, nu €13.913 Bouwjaar: 1-2007 Km-stand: 60.000 Vermogen: 110 pk Transmissie: handgeschakelde vijfbak APK: geldig tot 01-2011 Garantie: 6 maanden Ford A1-garantie BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: airco, elektrische ramen voor Verkooppunt: Ford de Ree, Oostburg \\-." - 2- Saab 9-3 1.8T Prijs: €14.950 Bouwjaar: 1-2005 Km-stand: 78.830 Vermogen: 150 pk Transmissie: handgeschakelde vijfbak APK: geldig tot 01 -2011 Garantie: 6 maanden Bovag-garantie BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: lederen bekleding, parkeersensoren Verkooppunt: Autobedrijf van Damme, Wissenkerke Leipzig toont nieuwe Touran Volkswagen koos de Automobil International-tentoonstelling te Leipzig uit om de nieuwe Tou ran te introduceren. Deze op de Golf gebaseerde MPV kreeg een nieuw jasje en meteen ook zes nieuwe motoren, waaronder de su- perzuinige 1,2-1 driecilinder die we van de Polo BlueMotion kennen en die in de Touran een gemid deld verbruik van 4,6 liter ople vert. Daaraan verwant is een 1,2 1 benzinemotor die 6,4 l/ioo km ver bruikt. De nieuwe Touran komt deze herfst naar Nederland, de prijs is nog niet bekend. Snelste Ferrari ooit in Peking Ferrari vindt de autotentoonstel ling van Peking, eind deze maand, de juiste plek om hun snel ste straat-sportwagen ooit te pre senteren. De 670 pk sterke zesliter (op precies te zijn 5999 cm3) V12 geeft deze 599 GTO een topsnel heid van 335 km/u en de sprint naar de honderd verloopt in 3,35 seconden. Van deze topsporter zul len niet meer dan 599 exemplaren worden gebouwd. Wat dat moet kosten heeft Ferrari nog niet mee gedeeld. Elektrische mini snel op de 'ring' De opmars van elektrische au to's valt niet te stuiten. Niet al leen voor stadsvervoer maken de stille en uitlaatgasloze voertuigen langzaam maar zeker furore, zelfs in de racewereld komen we ze te gen. Zo heeft Mini een speciale elektri sche versie de Nürburgring opge stuurd, waar DTM-coureur Tho mas Jager er een topsnelheid van 187 kilometer per uur mee noteer de. Volvo met 767.350 kilometer op de teller Een Belgisch stel rijdt dagelijks 200 kilometer op en neer tus sen huis en werk met een twaalf jaar oude Volvo met 767.350 km op de teller. Marie-Louise Fillee (67) en Pierre Verdoodt (67) heb ben nooit grote onkosten aan de auto gehad. „Op 610.000 km moes ten we de koppeling laten vervan gen, maar dat is gewoon sleet, hé." Merkenstands keren terug op AutoRAI 2011 Het is pas over een jaar, maar nu al weet de RAI hoe de Au toRAI 2011 eruit gaat zien. De be langrijkste wijziging is dat de mer kenstands weer terugkomen. De AutoRAI 2011 wordt gehouden van dinsdag 12 tot en met zaterdag 23 april volgend jaar. De aanpak voor 2011 is opnieuw kostenbe wust, maar geeft de exposanten meer mogelijkheden hun merk identiteit te laten spreken want op verzoek van exposanten en pu bliek komen de merkenstands te rug. Dit betekent dat alle auto's van één merk bij elkaar staan. In 2009 waren de auto's per 'bele vingswereld' ingedeeld, zodat au to's van diverse merken door el kaar stonden. Ook is de AutoRAI volgend jaar weer op alle doorde weekse avonden open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61