TUIN voor sport prikkelt interesse Bruse Rucdeth bin n9n uit Docente Karoly Varga VAN ZEELAND Herdenkingen 4 mei in Renesse en Bruinisse Brutale inbraak bij supermarkt camping Zuid-Hollanders ook massaal op de fiets Expositie over kreeften in Deltapark Paliadio vrijdag 23 april 2010 Het maakt niet uit hoeveel studenten er in stromenwe hebben capaciteit genoeg in de zalen. Het is leuk dat er zoveel jongeren inte resse hebben. Het kan ons niet genoeg zijn." p mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl BURGH-HAAMSTEDE In een supermarkt op een camping in Burgh-Haamstede is woensdag middag tussen 12.30 uur en 14.40 uur ingebroken. Uit het pand zijn enkele honderden euro's contant en rookwaar met een totale waar de van enkele duizenden euro's ge stolen. De dieven braken een deur open. Het totale schadebedrag is bij de politie nog niet bekend. OUDDORP In Zeeland mag het dan fïetsjaar zijn; in Zuid-Holland worden de pedalen ook massaal beroerd. Zo start op 9 mei in Nootdorp een etappetocht die op zaterdag 3 juli fi nisht op parkeerplaats De Punt bij Ouddorp aan het Grevelingenmeer. Ouddorp is die dag ook rustplaats van de Tour de Rotterdam. Q www.recreatiezuidholland.nl RENESSE - Met twee herdenkings bijeenkomsten worden dinsdag 4 mei op Schouwen-Duiveland de mensen herdacht die zijn omgeko men door oorlogsgeweld sinds het uitbreken van de Tweede Wereld oorlog. In Renesse wordt de centrale her denking gehouden met onder meer een toespraak van burge meester Rabelink en bijdragen van basisschool 't Staepel'of en muziek vereniging Luctor et Emergo. Aan vang 19 uur in het dorpshuis. In Bruinisse (Durps'uus, om 19.20 uur) spreekt wethouder Houteka mer. Op de begraafplaats dragen leerlingen van de drie Bruse basis scholen gedichten voor en wordt de taptoe geblazen. In Zierikzee Aspirantstudenten testen hun sportvaardigheid gistermiddag tijdens een DoeDag van de nieuwe hbo-opleiding Sport en Bewegingseducatie bij Sportpunt wordt op 4 mei een krans j Zeeland in Goes. foto Willem Mieras bij het Joods monument. standbylijst van de vliegtuigmaat schappij. „Je wilt het eigenlijk niet weten, blijft met z'n allen luchtkastelen bouwen." Desalniettemin werd woensdagavond toch die gevrees de knoop doorgehakt. Bloemist, feestruimte, trouwambtenaar, foto graaf enzovoorts: met alle partijen moest worden gesproken en ge zocht naar mogelijkheden tot uit stel en een alternatieve datum. Ko men, zoals Cornelis hoopt, zijn (aanstaande) vrouw en schoonfa milie vandaag in Nederland aan dan barst het feest ook niet gelijk NEELTJE JANS - De kreeft staat cen traal in een expositie in Deltapla- za, Deltapark Neeltje Jans. In twaalf vitrines is een bonte ver zameling van kreeften te zien. Van pluche kreeften, flessenopeners in kreeftvorm, kreeften van plastic, keramiek, papier, rubber en me taal tot servetten, mokken en bak vormen. De spullen zijn afkomstig uit een verzameling van een zee- bioloog. De expositie is samenge steld door Frank de Klerk, archiva ris in Goes. Aanleiding is het tien jarig bestaan van de stichting Oos- terscheldekreeft. De expositie is vanaf morgen tot en met eind de cember te zien in combinatie met een toegangskaartje. beelden van schoolkinderen die bij De Punt het strand van Westenschou- wen schoonmaken. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Cornelis met het bruidsboeket los. „Ze zullen wel kapot zijn, ze hebben minstens 5 dagen niet ge slapen. En we moeten nog uitzoe ken hoe het moet met hun visum. Zij moeten in principe 3 mei te rug." Cornelis en Rucdeth gaan voorlo pig in Manila wonen. 1. Rabelink regelde bus in Rome 2. Wijnranken voor wethouders 3. Stel doet geen water in wijn (foto) Royal Botania Q-T buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45