PvdA-vragen over operaties in Zierikzee Nieuwe hbo-school Aswolk verhindert trouwen Cornelis met zijn Fiiipijnse zeeland 22 de nieuwe NISSAN QASHQAI Vogels luisteren YM^Home ZORG Partij wil functie OK's weten Leerlingen Meie lopen voor Roparun Wellnessspecialisten, revalidatiebegeleiders, gezondheidsmana gers, persoonlijke trainers, sportondernemers, sportbeleidsont- wikkelaars: de nieuwe hbo-opleiding in Goes gaat ze leveren. www.autosturm.nl vrijdag 23 april 2010 burgh-haamstede - Natuurmonu menten houdt volgende week dins dagavond om 19.30 uur een wan deltocht door het Slotbos en de Zeepeduinen. Tijdens de tocht geeft een gids uitleg over de vogel geluiden die te horen zijn. In het voorjaar bakenen volgens hun broedgebied af door er lustig op los te fluiten. De gids vertelt ook over de historie van het gebied en over planten en andere dieren die de wandelaars gedurende de twee uur durende tocht tegenkomen. Aanmelden kan via www.natuurmonu- menten.nl hshh styling realisatie door Ton van den Nouweland zierikzee - Worden er straks toch grotere operaties onder narcose uit gevoerd in Zierikzee of blijft het bij poliklinische ingrepen? Dat wil de PvdA weten van het Schou- wen-Duivelandse college van bur gemeester en wethouders. De oppositiepartij heeft hierover schriftelijke vragen gesteld. „Tij dens een informatiebijeenkomst op 7 april zei ziekenhuisdirecteur Pieter Vierhout nog dat er in Zie rikzee straks alleen nog poliklini sche ingrepen worden verricht. Maar tot onze verbazing lazen we drie weken later in een interview met Vierhout in de PZC dat er mis schien toch ingewikkelder opera ties gaan plaatsvinden. We vinden het verwarrend dat er geen eenslui dende berichten naar buiten ko men," zegt PvdA-raadslid Petri d'AnjoU. De PvdA wil B en W erop uit stu ren om bij Vierhout te gaan horen hoe het nu werkelijk zit. d'Anjou: „Als ingewikkelder operaties mis schien toch tot de mogelijkheden behoren, vinden wij dat B en W bij Vierhout hierop moeten aan dringen." Afgelopen maandag maakte Vier hout bekend dat de twee operatie kamers in het voormalige Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee vervroegd worden gerenoveerd. De verbouwing wordt versneld omdat bouwbedrijven in crisistijd graag aan het werk willen blijven. De verbouwing gaat twee tot drie maanden duren. Patiënten die op de lijst staan voor een operatie in Zierikzee moeten nu naar Goes of Vlissingen. De operatiekamers in Zierikzee zijn onderbezet en leveren daarom verlies op voor het Admiraal De Ruijter Ziekenhuis. Vierhout pro beerde eerder de chirurgen van het ziekenhuis Dirksland over te halen in Zierikzee te opereren. Die zagen daar van af en gaan nu met hun overcapaciteit naar Brielle. zierikzee - Vijftig leerlingen van OBS De Meie in Zierikzee hebben woensdag op de atletiekbaan een sponsorrace gelopen. De opbrengst van de loop be draagt circa 1000 euro. Het geld staat in onze showroom! BACHELOR OF SPORTS MOVEMENT door Claudia Sondervan Hangen aan de klim wand, een introductie tot sportmarketing, een rondje skippyballen en slalommen met de bal aan je hoc keystick. Ruim vijftig potentiële studenten van de nieuwe hbo-opleiding Sport- en bewegingseducatie (SBE) proefden gisteren even aan de nieuwste studierichting in Zee land: een opleiding in sport en lichaamsbeweging in vrijetijds- sfeer, met ondernemersinslag en vernieuwingszin, op hoger be roepsniveau. Zo vat Henk Zielstra, directeur van de Pabo en van de SBE, het samen. Al zeventig jongeren schreven zich in voor het vierjarige traject naar een bachelorschap Sports 8c Move- ment. De opleiding is geboren uit twee scholen: sportopleider CIOS en Hogeschool Zeeland. Het is een studie voor sportieve mensen die niet al hun tijd aan sport wensen te wijden en ook over andere za ken in het leven willen kunnen praten: 68 procent is theorie, ma nagement en beleid, gegeven van uit Hogeschool Zeeland. De overi ge 32 procent verzorgt het CIOS met de sportfaciliteiten. SBE is een fraai voorbeeld van samenwerking op regio nale schaal, meent Zielstra. Niet alleen door de combinatie van middelbaar en hoger beroeps onderwijs in een hbo-opleiding; ook door de samenwerking met de sportacademie in van Fontys in Sittard en Eindhoven. „We rekenen op dertig studenten in het eerste jaar, en dertig in het tweede jaar: dat gaat tegelijk begin nen met studenten die van het tweede jaar CIOS instromen." Dat worden er waarschijnlijk veel meer. De eerste twee jaar komen sport- vaardigheden aan bod en algeme ne ontwikkeling in management, Engels en onderzoekstechnieken. In het derde jaar kiezen de studen ten een specialisatie: sport 8c health of recreatie 8c outdoor. De eerste groep mensen wordt actief op het snijvlak van gezondheids zorg, opvoeding en vorming, le vensstijl, onderwijs en fitheidstrai ning. De tweede groep richt zich op de actiesporten, de toerist, sportbege- leiding en outdooractiviteiten: van wandelen en fietsen tot duiken, zeilen en kanovaren. Verbreding van de persoon lijke horizon is alle studieja ren een thema. De studen ten gaan onder meer op stage in het buitenland. „Zo leren ze eens anders kijken naar de Nederlandse cultuur. Ze vormen zich deze ja ren ook als mens. Onze studenten moeten leren om buiten bestaan de kaders te denken." Anika de Wit (19), Nieuw-Vosse- meer. Sport: voetbal, hardlopen. „Ik weet niet wat ik moet verwach ten van de opleiding. Ik heb na de havo een half jaar Pabo gedaan, maar dat is het niet voor mij. Mis schien vind ik hier mijn beroep. Ik heb op het filmpje op internet ge zien dat ze hier opleiden voor zowel het bedrijfsleven als de zorg." Evelien Nuijten (17) Kapelle. Sport: Hardlopen, fitness. „Volgend jaar maak ik mijn mbo-op- leiding apothekersassistente af. Een beetje saai. Daarna wil ik hier begin nen. Ik denk dat ik in de fysiothera pie en conditietraining ook veel heb aan medicijnkennis: dan weet je wat medicijnen die mensen gebruiken doen met conditie en bewegen." Anneloes van Loenhout (17), Nieuw-Vossemeer. Sport: Voetbal, fitness. „Ik doe volgende maand havo-exa men. Ik wilde eerst fysiotherapie doen. Maar door de loting had ik een tweede studiekeuze nodig. Nu is Sport- en Bewegingseducatie mijn eerste keuze. Ik wil het gaan combi neren met fysiotherapie." gaat via de Schouwen-Duiveland- runners naar de stichting Ro parun. Deze stichting - bekend van de jaarlijkse estafette Pa rijs-Rotterdam - ondersteunt men sen met kanker. door Esme Soesman bruinisse - Ze hadden vandaag met elkaar in het huwelijk willen treden: Cornelis van der Weele uit Bruinisse en de Fiiipijnse Rucdeth Castillo (beiden 28). De aswolk haalde een dikke streep door die plannen. Hoogstwaarschijnlijk wordt de trouwerij naar 14 mei ver zet. De kans dat Rucdeth's ouders en broertje dan van de partij kun nen zijn, is echter uiterst klein. Of Cornelis nu moet lachen of hui len, weet hij niet precies. „Maar het is gek, ik voel me wel relaxter sinds we dat besluit hebben geno men. Van dat wachten word je he lemaal gek." Na toch al een tijd van intensieve voorbereidingen kon het sprookje van Cornelis en Rucdeth, die elkaar vijf jaar gele den tijdens hun werk op de Hol- land-Amerikalijn leerden kennen, eindelijk beginnen. Rucdeth vertrok vorige week woensdag met haar ouders en broertje van Manilla naar Hong Kong en van daaruit op donderdag naar de Maleisische hoofdstad Kua la Lumpur. Daar strandde het vier tal echter doordat het Europese vliegruim gesloten werd. „Haar trouwjurk zat in haar handbagage. Die heeft ze gebruikt om op te sla pen." Zenuwslopende dagen volg den, kijkt Cornelis op de afgelo pen week terug. „Het is net een tijdbommetje dat afloopt." Tot en met gisteren aan toe was nog steeds niet precies duidelijk wan neer Rucdeth en haar familie kon den gaan vliegen. Woensdag, toen er al heel wat vliegverkeer op gang was geko men, prijkte de Fiiipijnse familie nog altijd met 170 anderen op de GOES MIDDELBURG Amundsenweg 39 0113-602000 Noordweg 467 0118-612042

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44