Gereedschapskist voor buurtsuper Stout eendje n 1 s-, SL* li; sum m 81» ISsl SCHOUWEN-DUIVELAND 24 en 25 26 en 27 LEEFBAARHEID Stuurgroep begint project Hart voor de Dorpswinkel Felle brand legt caravans in as op Duinrand Organisatie gelast Kroajedurpsedag af Veerpontje vaart de hele zomer Politie ontmantelt hennepkwekerij almanak Vrijdag 23 april 2010 Schipper tot op de valreep van het leven i SB SSR Sn BB 21 Acht meisjes gaan strijd aan voor titel Giro-miss Middelburg Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting noordcouwe - Hoe kan een buurtsuper in een kleine kern overleven? Op die vraag zoekt de stuurgroep Hart van Leefbaarheid op Schouwen-Duiveland een ant woord. Aan de hand van de praktijkerva ringen van buurtsuper nummer 11 in Noordgouwe wordt getracht een 'gereedschapskist' voor soort gelijke winkels te maken. De kleine supermarkt in Noord- gouwe verkeert al geruime tijd op het randje van bestaan. Eigenares se Vera de Jong heeft daarover al verschillende keren aan de bel ge trokken. Projecten om meer klan dizie te trekken zijn gestart en even zoveel projecten zijn ook weer gestopt. De ommekeer kwam toen de klant- en kerncoördinator van Zeeuwland haar winkel binnen stapte. „Hij kwam eigenlijk op het juiste moment", zegt Huibert Kils- donk, projectleider van 'Hart voor de dorpswinkel' zoals het project inmiddels is gedoopt. „Via Zeeuw- land kwam de problematiek aan de orde bij de stuurgroep Hart van Leefbaarheid en die hebben mij weer gevraagd hiermee aan de slag te gaan." Kilsdonk helpt nu enkele uren in de week in de winkel. Hij bekijkt samen met De Jong waar verbete ringen mogelijk zijn. Een strakker debiteurenbeleid bijvoorbeeld en onderzoeken aan welke producten de meeste behoefte bestaat. De klant wordt gevraagd om mee te denken. Het project moet leiden tot een rapport, een soort gereed schapskist voor anderen die ook plannen hebben voor een buurtsu per in een kleine kern. „Iedere kern is anders. ]e zult altijd maat werk moeten leveren, maar het is een basis waarmee je van start kan." Het is ook de bedoeling om dergelijke winkeltjes in te zetten als werkervaringsplaats voor vluch telingen, Wajongers en cliënten van de Zuidhoek. Kilsdonk gaat ook praten met andere winkeliers uit kleine kernen en door een stu dent wordt onderzoek gedaan naar de kleine-winkeltjesproblema- tiek in andere delen van Neder land. Hart van Leefbaarheid is een project van de gemeente, Zeeuw- land, stichting Dorpshuizen, Al- lévo en het Welzijnshuis. Door projecten moet de leefbaarheid in kleine kernen behouden blijven. Een dorpswinkel is daarvoor een belangrijke voorziening. BURCH-HAAMSTEDE - Bij de brand die gisteravond heeft ge- deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand brak omzichtigheid te werk moest gaan. Ook ging de brand met woed op camping Duinrand in Burgh-Haamstede zijn twee ca- even voor 7 uit en was 20.15 uur onder controle. De aanwezig- flinke rookontwikkeling gepaard. De oorzaak is nog niet be- ravans uitgebrand. Ook raakte twee caravans beschadigd. Er heid van gasflessen maakte dat de brandweer met de grootste kend. Er volgt technisch onderzoek. foto Jan Midavaine OOSTERLAND Wegens een overlijden in de kring van organisatoren heeft het Kroajeteam in Oosterland het jaar lijkse dorpsfeest Kroajedurpsedag afgelast. Dat laat secretaris/penningmeester Peter Kafoe van de dorpsraad na mens het organisatieteam weten. Het dorpsfeest zou op zaterdag 26 juni worden gehouden. „Volgend jaar hopen we echter weer een Kraojedurpsedag te kunnen organi seren", schrijft Kafoe. BRUINISSE Het pontje tussen Bruinisse en An na Jacobapolder vaart dit jaar al vanaf mei. De familie Moerland, van het hotel-restaurant in Anna Ja cobapolder, nam vorig jaar het ini tiatief om het fiets/voetveer nieuw leven in te blazen. Toen voer schip per Kees Moerland alleen in juli en augustus. Dit jaar vaart hij liefst vier maanden. In mei en juni vaart het pontje in de weekènden op en neer. In juli en augustus gebeurt dat zeven dagen per week. BROUWERSHAVEN In een woning in Brouwershaven heeft de politie gisterochtend een flinke hennepkwekerij ontman teld. In vier kweekruimtes in het huis troffen de agenten in totaal 589 weedplanten aan. In de woning werden een man en een vrouw, bei den met de Roemeense nationali teit, aangehouden. De twee verdachten zijn gisteren voor verhoor overgebracht naar het politiebureau in Zierikzee. ',y„s S 'J. 3 ggggS c'J', Hij is behept met gezonde nieuwsgie righeid, Marik uit Dreischor. Toen hij hoorde van het plan om voor een korte vakantie af te reizen naar Mexico wierp hij zich óp een kloeke reisgids waarin van alles en nog wat over het Midden-Amerikaanse land te vinden was. Hoe het er uit ziet, hoe de mensen wonen en wat er alle maal te zien is: het werd allemaal in extenso beschreven. In de reisgids werd ook aandacht besteed aan het Tip? redactie@pzc.nl forse aantal Volkswagen Kevers - het Duitse equivalent van de Franse Lelijke Eend - dat er nog rondrijdt. Qua silhouet lijken de twee volksau to's op elkaar dus is het niet zo vreemd dat er nu en dan vergissin gen worden gemaakt. Na een foto vol VW-kevers in Mexicaanse stra ten te hebben bestudeerd voegde Ma- rik er een wel heel fraaie aan toe: „Goh, daar rijden nog héél veel stou te eendjes".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43