Kandidaat Giro-missen iSïïHSBS? 'Wel een hele mooie dag' ttOKKESB» .lundert 26 sJsétt U Ü&ui MISS-VERKIEZING Middelburgse miss mag na de etappe een van de f HUW**®®' Jan-van vrijdag 23 april 2010 door Harmen van der Werf VLlSSiNGEN - Op geen beter mo ment had Fred Kuipers (45) het voorzitterschap van het Vlissingse loodswezen kunnen overnemen. „Het is inderdaad een mooie dag", zei hij gisteren nadat scheidend Guido van Rooij (49) hem de voor zittershamer had overhandigd. Kui pers doelde op de opmerking van demissionair minister Eurlings de ze week in de Tweede Kamer, dat marktbewerking bij het beloodsen van schepen van de baan is. De toezegging van Eurlings is his torisch. De privatisering van over heidstaken begon in 1988 met de verzelfstandiging van het loodswe zen, anno 2010 lijkt de privatise ringsgolf daar ook te eindigen. Kui pers en Van Rooij zijn daar maar wat blij mee. Invoering van concur- Vandaag begint de competi tie voor de acht meisjes die Middelburgse Giro-miss willen worden. Fred Kuipers (links) en Guido van Rooij, de nieuwe en vertrokken voorzit ter van de Regionale Loodsencorporatie Scheldemonden.foto Lex de Meester rentie vanaf 2019 hing als een don kere wolk boven het loodswezen. Loodsen schrokken - heel natuur lijk - terug voor de noodzakelijke investeringen in nieuwe loodskot- ters. „Dat wordt nu gemakkelij ker", verwacht Kuipers. Van Rooij gaat weer varen. Hij is de eerste vertrekkende voorzitter in Vlissingen die dat doet. „Vanwe ge het thuisfront. Met deze baan was ik 60, 70 uur in de week bezig. En ik merk dat de instelling van collega's ook is veranderd. Er zijn veel nieuwe loodsen. Zij zijn zake lijker." Is zijn opvolger Kuipers dat ook? Hij lijkt wel iets minder emo tioneel. Concurrentiewaakhond NMa zit de loodsen op de nek over de tarieven. Van Rooij: „Ik lus- te ze rouw:" Kuipers maakte pas kennis met de NMa. „Ach, die mensen doen ook hun werk." door René Schrier Het heeft nog even ge duurd, eer Miranda Slabber aan de slag kon met de verkiezing van de Middelburgse Giro-miss. Dat had allemaal te maken met de pa niekreactie in Italië over de uitspra ken van GroenLinks in Amster dam. Dat er in Amsterdam beter ronde- misters in plaats van rondemissen op zouden kunnen treden. Daar moest de Italiaanse organisatie niets van hebben. Dan regelen we die missen zelf wel, was de reactie vanuit Milaan. Het liep allemaal met een sisser af en nu mag de Middelburgse miss op maandag 10 mei na de finish toch een trui voor een van de klassementen uit reiken. Maar wel nadat uitdrukke lijk beloofd was dat er geen rare toestanden uit de kast gehaald zou den worden. Alleen, wie die miss wordt is nog even onduidelijk. Miranda Slabber organiseert de selectie van de acht kandidaten die er na een voorselec tie uit zijn gerold. Meisjes van 18 tot en met 24 jaar uit Middelburg, Vlissingen, Goes en een uit Bergen op Zoom die aan de Hogeschool Zeeland studeert. Want Giro-miss word je niet zo maar. Ze moeten er verschillende tests voor afleg gen, zoals banden plakken, pizza's gooien en fietsen natuurlijk. En omdat ze optreden als ambassa deurs voor Middelburg moeten ze ook wel wat van de stad weten. Vandaar dat ze zaterdag meelopen met een stadswandeling door de Zeeuwse hoofdstad (13.30 uur van af de Markt). Die middag zullen ze vanaf 16.00 uur ook een test afleg gen in het Voetbal Experience en daar commentaar geven bij film beelden van een wielerwedstrijd. Dat is een van de tests. Verder zijn ze van 9.00 tot 14.00 uur aanwezig bij de aftrap van de Meimaand Fietsmaand, op zaterdag 1 mei bij de Zeeuwse Stromen in Renesse. Ze zullen gemakkelijk te herken nen zijn aan de roze polos met hun naam er op. Rondemissen komen naar PZC wielercafé De acht kandidaat Giro-missen brengen vanavond een bezoek aan het wielercafé dat de PZC in het Voetbal Experience organiseert. Dat wielercafé met oud-renners Jeroen Blijlevens en Johan van der Velde die zelf actief waren in de Gi ro en bondscoach Egon van Kessel, begint om 19.30 uur. De missen zijn vanavond ook aan wezig bij de overhandiging van der tig elektrische fietsen voor Amado- re. Na het bezoek aan het wieler café gaan de missen weer terug naar Fietsexpert Piet Voskamp in Middelburg om daar enkele tests af te leggen. Bezoekers van het wielercafé moe ten zich vóór 16.00 uur opgeven bij wielercafe@pzc.nl Amsterdam WIELERCAFE 23 april J - ZEP Middelburg café de 3e helft 19.30 uur vloertegels^: keuken, aankooi Bij aankoop aankoop Badkamer ".SI I Badkamer uSi//ra_tiL/'C G Een modern voorzien vén V6NT6KR16B6LSACT|ej ëte badkamer Hoogglans witte hoekkeuken, geheel compleet incl. alle apparatuur, werkblad, kraan en verlichting (in meerdere kleuren zonder meerprijs leverbaar). Nu van €7.245 Hoekkeuken met vrijstaand fornuis, (in meerdere kleuren zonder meerprijs leverbaar). Nu van €7.220 4500m2 winkelplezier in keukens, badkamers, tegels wellness bad van 180x80, complete wandcloset combina- voorzien van strak vormgegeven bad van iie met Grohe inbouwreservoir, een royale 180x80, profielloze moderne douchecabine van Inloopdouche van 140x80, een compleet meubel 90x90, complete wandcloset combinatie met ïmet grote spiegelkast en verlichting. Kranen en Grohe inbouwreservoir, compleet meubel met douchegarnituur van Hansgrohe. spiegel en verlichting en een radiator met aan- (exclusief tegels) sluitset. Inclusief kranen en douchegarnituur. J\ ")Q1 Aan persoonlijke wensen ■- rnQ Aan persoonlijke wensen V3Ï1 aan te passen. V3F1 JO J aan te passen. Gewoon goed in keukens, badkamers tegels Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Neem ook eens een kijkje in onze grote buitenshowtuim Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur WWW.janvansundert.nl Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. *Vraag naar de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38