241 eland Ook een Hijner Deur voor windmolens bij Stavenisse staat weer wagenwijd open Bekendmaking Meer kankergevallen in Zeeuws-Vlaanderen Erepenning voor wethouders vrijdag 23 april 2010 door Rob Paardekam stavenisse - De deur voor wind molens bij Stavenisse staat weer wagenwijd open. Een meerder heid van de gemeenteraad heeft een bezwaar van Zeeuwind giste ren gegrond verklaard. Zeeuwind is de initiatiefnemer van het plan om vier turbines te plaatsen aan de zuidoostkant van het dorp. Dat plan werd vorig jaar afgewezen door de gemeenteraad van Tholen. Tegen dat besluit te kende Zeeuwind bezwaar aan. Na de verkiezingen van 3 maart lig gen de verhoudingen in de ge meenteraad anders. De voorstan ders van de windmolens (SGP, WD en CDA) hebben nu een meerderheid. Gisteren besloten de ze partijen om het bezwaar van Zeeuwind gegrond te verklaren. Dat is een flinke domper voor de inwoners van Stavenisse, die vorig jaar vrij massaal protesteerden te gen de komst van de windmolens. Anco Fase (WD) riep Zeeuwind en het college op om met deze mensen in overleg te gaan nu de komst van de windmolens zeer waarschijnlijk is. De discussie over de windmolens spitste zich toe op de 22,5 mega watt die enkele jaren geleden in een Thoolse nota over windener gie is genoemd. De windmolens van tegenwoordig zijn veel beter, waardoor die 22,5 megawatt al ruimschoots wordt gehaald met de bestaande turbines op Tholen. Voor sommige partijen is dat re den om het windmolenpark bij Stavenisse niet meer toe te staan. CDA'er Gert-Jan Boudeling stelde gisteren echter dat het alleen maar mooi is dat er straks meer mega watt wordt opgewekt. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet verontreiniging oppervlaktewateren/Waterwet Ontwerpbesluiten inzake de aanvragen van Invista Polyester B.V. te Vlissingen, Scheepswerf Reimerswaal B.V. te Hansweert en Vesta Terminal Flushing B.V. te Vlissingen De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 17 december 2009 is van Invista Polyester B.V. te Vlissingen een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren ontvangen voor het wijzigen van de vigerende vergunning. De wijziging betreft het na zuivering lozen van hemelwater verontreinigd met tris(i-choro-2-propyl)fosfaat (TCPP). Bij brief van 20 januari 2010 is de aanvraag aangevuld. Op 21 december 2009 is van Scheepswerf Reimerswaal B.V. te Hansweert een aanvraag ingevolge de Wet verontrei niging oppervlaktewateren ontvangen voor het wijzigen van de vigerende vergunning. De wijziging betreft het aanpassen van het meldingenregime van artikel 13 (afzinken). Bij brieven van 21 januari en 24 april 2010 is de aanvraag aangevuld. Daarnaast worden enkele artikelen van de vergunning ambtshalve gewijzigd, naar aanleiding van afstemming van hedendaags beleid of wet- en regelgeving. Op 26 februari 2010 is van Vesta Terminal Flushing B.V. te Vlissingen een aanvraag ingevolge de Waterwet ont vangen voor het onttrekken van water aan en het brengen van (afval)water in de Sloehaven te Vlissingen-Oost. Bij schrijven van 10 maart 2010 is de aanvraag aangevuld. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voor schriften, hiervoor vergunningen te verlenen. Terinzagelegging De aanvragen, alsmede de ontwerpbesluiten en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 24 april 2010 tot en met de termijn waarbinnen tegen de besluiten op de aanvragen beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Alle ontwerpbesluiten bij: Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak, telefoon 0118 - 62 23 87, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. 2. De ontwerpbesluiten voor Invista Polyester B.V. en Vesta Terminal Flushing B.V. bij: Gemeente Vlissingen, in de centrale hal van het stad huis, gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 73 39/ 48 73 00 ofwhe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.oef uur ingezien worden. 3. Het ontwerpbesluit voor Invista Polyester B.V. tevens bij: Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkens- zand van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. 4. Het ontwerpbesluit voor Scheepswerf Reimers waal B.V. bij: Gemeente Kapelle, Kerkplein 1 te Kapelle, op maandag, woensdagen donderdag van 8.15 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur en op dinsdag- en vrijdag ochtend van 8.15 uur tot 12.00 uur in de tervisiekamer van het gemeentehuis. 5. Het ontwerpbesluit voor Scheepswerf Reimers waal B.V. tevens bij: Gemeentesecretarie van Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen, maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 uur tot 14.00 uur, woensdag van 9.00 uur tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Buiten de reguliere openingstijden is alleen op afspraak inzage mogelijk (telefoon 0113 - 39 50 00). Zienswijzen Eenieder kan tot en met 4 juni 2010, zowel schriftelijk» als mondeling, zienswijzen inbrengen bij de hoofd ingenieur-directeurvan de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schrifte lijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 23 april 2010. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman SCHENKING Eigenaar schilderij 'Rooie Kaat' tholen - De vertrekkende wethou ders Karei Heijboer en Marianne Velthuis hebben gisteren de zilve ren erepenning van de gemeente Tholen ontvangen. Die eer viel hen ten beurt, omdat ze de functie beide langer dan acht jaar hebben bekleed. Eric Goossen was een kleine ze ven jaar wethouder en ontving uit handen van burgemeester Willem Nuis een persoonlijke herinnering als blijk van waardering. Optocht in Wemeldinge ter gelegenheid van de kroning van koningin door Frank Balkenende kapelle - Het Historisch Museum De Bevelanden (HMDB) in Goes had et al twee en nu beschikt het Fruitteeltmuseum in Kapelle ook over een doek van de impressio nist Arend Hijner (1866-1916), die vijfjaar in Wemeldinge woonde. Het schilderij 'Rooie Kaat' of 'Po mona', zoals Hijner het zelf doop te, is aan het museum nagelaten door de enkele jaren geleden over leden eigenaar Herman 't Hart. De man was in de jaren vijftig en zes tig een kleinkunstenaar die onder meer voor de koninklijke familie optrad. Jean-Marie Willems uit Antwerpen, de particulier verple ger van 't Hart in zijn laatste le vensfase, was executeur testamen tair. In zijn laatste wil had Hijner bepaald dat 'Rooie Kaat' moest worden nagelaten aan het Fruit teeltmuseum. „Een verrassing", zegt museumdirecteur Hans Oomen. „We wisten helemaal niet wie hij was en of hij het museum wel kende." 'Rooie Kaat' - Hijner woonde van 1895 tot 1900 in de Chezeeweg - is vrijwel zeker een Wemeldingse. Op het doek houdt de fruitver- koopster een tros druiven vast. Past natuurlijk als een bus in een fruitteeltmuseum. Twee jaar terug werd het streekmu seum in Goes, die in een gemeen schappelijke regeling met het Fruit teeltmuseum zit, plotseling twee originele Hijners in de schoot ge worpen: Coba van 't Mooie zonne- terneuzen - Het aantal chemothe- rapie-behandelingen in het zieken huis in Terneuzen is de laatste tien jaar fors gestegen van 800 naar 2200 behandelingen per jaar. „Kan ker heeft hart- en vaatziektes inge haald", zegt oncoloog Loek van Reisen. Hij benadrukt dat de stij ging geen typisch Zeeuws-Vlaams fenomeen is. „De mens wordt ouder, dus er is meer kans op kan ker. Daarnaast komt door onze ma nier van leven vooral darm-, borst en prostaatkanker voor." Wel is het volgens verpleegkundig specialist Monique de Buck zo dat Zeeuws-Vlaanderen door de zware industrie (Kanaalzone, Gent, Ant werpen") als stedelijk gebied wordt aangemerkt. „In stedelijk gebied kunnen meer kankergevallen voor komen dan in de polder." Het aantal behandelingen is vol gens Van Reisen ook gestegen door aanvullende therapieën na een operatie. Zo is het met de nieuwste apparatuur mogelijk na een borstoperatie microscopische uitzaaiingen te constateren. „We zijn er dan nog op tijd bij om met chemotherapie deze uitzaaiingen de nek om te draaien. De kans op uitzaaiingen na een borstoperatie bedraagt ongeveer veertig procent. Het is nu mogelijk de helft daar van op tijd te elimineren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36