zeeland 123 ruiken aan nieuwe sport-hbo na Politie onderzoekt branden in restaurant Docente Karoly Varga Palladio bin nan Jongerenraad houdt een dansevenement Dansavond in buurthuis De Pit Politie ontmantelt hennepkwekerij Officiële opening peutergroep Rilland Expositie over kreeften op Neeltje jans vrijdag 23 april 2010 S85Sg3SSSKS38®S3K£S „Het maakt niet uit hoeveel studenten er in stromen, we hebben capaciteit genoeg in de zalen. Het is leuk dat er zoveel jongeren inte resse hebben. Het kan ons niet genoeg zijn." Genieten van een opmerkelijk voorjaar! Bekijk de versierde straten van Wemeldinge in een video op www.pzc.nl. 1Trein gestremd door zelfdoding. 2. Steekpartij in Wemeldinge. 3. Glasalen het Veerse Meer in. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl aardenburg - Hotel-restaurant Rudana Castra aan de Aardenburg- se Markt werd in de nacht van woensdag op donderdag voor de tweede keer deze week getroffen door brand. Het politie-onderzoek naar de oorzaak van de branden kon gisteravond nog niet worden afgerond. Tijdens de brand in de nacht van woensdag op donderdag sliepen ei genaar Stefan Elzevier en zijn ouders in het hotel. De ouders, die door de brandweer van het balkon werden gehaald, ademden rook in en verbleven uit voorzorg een nacht in het ziekenhuis in Terneu- zen. Elzevier kon op eigen kracht naar buiten komen. De eigenaar, die de zaak ruim een halfjaar gele den overnam, had gistermiddag nog 'geen flauw idee' wat de oor zaak kon zijn dat er twee keer bin nen enkele dagen 's nachts brand uitbrak. „Er gaan 's nachts geen elektrische apparaten of verlich- tingsarmaturen aan of uit. De oor zaak is voor mij ook niet het be langrijkst. Ik wil zo snel mogelijk weer open." Bij de brand in de nacht van woensdag op donderdag, die om streeks kwart voor drie uitbrak, kwam vooral veel rook vrij, meld de een woordvoerder van de Veilig heidsregio. Royal Botania Q-T buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl 'S-HEERENHOEK De jongerenraad Borsele houdt van avond het nieuwe evenement Was ted Shoes in Kiekieris in 's-Heeren- hoek. Na zeven seizoenen 2nd In- fluenz wil de jongerenraad ook aan de liefhebbers van dansmuziek denken. Tijdens Wasted Shoes zor gen DJ Sparcoo, DJ Stefan, Couleur D'herbe en Mr. Austie voor de mu ziek. De avond begint om 21.00 uur. Kaarten kosten zeven euro. GOES Dansclub De Vriendschap houdt za terdag 24 april weer een dansavond in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. Paren kunnen onder meer de fox trot, Engelse wals, rumba en cha- cha-cha dansen. De muziek wordt verzorgd door een dj. Dansen kan vanaf 20.00 uur, maar de zaal gaat een half uur eerder al open. De entree is gratis. BROUWERSHAVEN In een woning in Brouwershaven heeft de politie gisterochtend een flinke hennepkwekerij ontman teld. In vier kweekruimtes in het huis troffen de agenten in totaal 589 planten aan. In de woning wer den een man en een vrouw, beiden met de Roemeense nationaliteit, aangehouden. De verdachten zijn naar het politiebureau gebracht. RILLAND Peutergroep de Doordouwertjes in basisschool De Horizon in Rilland wordt woensdag 28 april officieel geopend. Ouders en kinderen zijn tussen 13.00 en 14.00 uur welkom voor een hapje en een drankje. Er zijn leuke activiteiten voor de peu ters. De Doordouwertjes behoort tot Kinderopvang de Bevelanden. neeltje jans - De kreeft staat cen traal in een expositie in Deltapla- za, Deltapark Neeltje lans. In twaalf vitrines is een bonte ver zameling van kreeften te zien. Van pluche kreeften, flessenopeners in kreeftvorm, kreeften van plastic, keramiek, papier, rubber en me taal tot servetten, mokken en bak vormen. De spullen zijn afkomstig uit een verzameling van een zee- bioloog. De expositie is samenge steld door Frank de Klerk, archiva ris in Goes. Aanleiding is het tien jarig bestaan van de stichting Oos- terscheldekreeft. De expositie is vanaf morgen tot en met eind de cember te zien in combinatie met een toegangskaartje. WigMll Aspirantstudenten testten hun sportvaardigheid gistermiddag tijdens een DoeDag van de nieuwe hbo-opleiding Sport en Bewegingseducatie bij Sport- punt Zeeland in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35