Remco Hamelink: aanvaller en IJzendijke en Biervliet maken geen vandenHouten fout in race om het kampioenschap in Roosendaal 321 DEGRADATIESTRIJD Spui staat voor een cruciaal duel met SKNWK. Bij een overwinning in Nieuwerkerk is de Zeeuws-Vlaamse Het aantal competmedoeipunten zaterdagploeg zeker van lijfsbehoud in derde klasse. produceerde voor spUi. Groene Ster sluit in stijl af: 12-1-zege Snowboardteam Snowbase Terneuzen Birgit Lavrijssen op podium in tijdrit Positieve dopingtest LaShawn Merritt vrijdag 23 april 2010 dat Remco Hamelink dit seizoen VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster sloten een succesvol seizoen in stijl af. Op de laatste speeldag van de competitie versloeg de kam pioen in eigen huis het gedegra deerde BZC/Totality met 12-1. Ge dreven spelend na de 4-3-nederlaag tegen CFE/VDL Groep 4 liep Groe ne Ster voor de rust al weg naar 5-0. BZC kon pas bij 10 de eer red den. Voor Groene Ster scoorden Said Bouzambou (4x), Khalid El Hattach (3X), Najim Boughmari (2x), Alfaro Pentury, Youssef Ah- rouch en Salim Ben Sellam. TERNEUZEN Instructeurs van skihal Snowbase in Terneuzen gaan per 1 september aan de slag met een snowboard team. Daarbij richten zij zich met name op de jeugd tot zestien jaar. Uiteraard zijn ook oudere snow- boarders welkom. Op termijn is het de bedoeling dat het snowboardteam gaat meedoen aan wedstrijden in binnen- en bui tenland. De aandacht gaat niet al leen uit naar het freestyle boarden (met onder meer de halfpipe en big air), maar ook naar het alpine- boarden (onder meer slalom). PUTTERSHOEK Wielrenster Birgit Lavfijssen is in de eerste rit van de regionale tijdritcompetitie Zuid-Holland op de derde plaats geëindigd bij de eli tevrouwen. De Kapelse deed 31 mi nuten en dertien seconden over 21 kilometer op een winderig par koers in Puttershoek De overwinning ging naar Pippa Handley. De Schotse had voor haar tijdrit 52 seconden minder nodig dan Lavrijssen. RALEIGH De Amerikaanse atleet LaShawn Merritt, olympisch - en wereldkam pioen op de 400 meter, is betrapt op het gebruik van een verboden prestatiebevorderend middel. Zijn advocaat Howard Jacobs maakte gisteren bekend dat zijn cliënt voor lopig is geschorst door de Ameri kaanse atletiekbond USATF. Volgens de raadsman is van boze opzet of bedrog geen sprake. De po sitieve dopingtest van zijn cliënt zou zijn veroorzaakt door een pro duct dat Merritt bij de drogist had gekocht. 1Uitzwaaiwedstrijd Zierikzee 2. Eerst prijs Vlissingen 3. Beker Internetplan/Tempo-Team STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door René van Stee terneuzen - IJzendijke behoudt de koppositie in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Wim Fenijn boekte gis teravond een moeizame overwin ning op laagvlieger Terhole. Het in- haalduel eindigde in 2-1. Directe achtervolger Biervliet liet even eens geen punten liggen en ver sloeg Sluiskil met 2-1. SDO'63 en Schoondijke kwamen niet tot sco ren: 0-0. Zeeland Sport was veel te sterk voor Sluis. Het werd 5-0 voor de ploeg uit Vlissingen. IJzendijke-Terhole 2-1 (1-0): In een rommelig duel van beide kan ten trok de thuisploeg aan het langste eind. IJzendijke kreeg een aanzienlijk aantal kansen, maar verzuimde die te benutten. Lodewijk van Keeken brak na bijna een half uur de ban: 1-0. Vijf minuten na de rust verdubbelde diezelfde Van Keeken de voor sprong. De wedstrijd was daarna zo goed als gespeeld. Terhole maakte vijf minuten voor nog wel de aansluitingstreffer. Niek van Hoof strafte een fout in de verdedi ging van IJzendijke af Verder liet de thuisploeg het niet komen. Biervliet-Sluiskil 2-1 (0-0): Het duel kwam na de rust tot leven. Jordy Verstraeten was in de zeven tigste minuut trefzeker voor de thuisploeg. Voor de tweede keer dit seizoen draaide hij een hoek schop rechtstreeks in het doel. Doordat Sluiskil na dit doelpunt meer risico nam, profiteerde Bier vliet van de ontstane ruimte. Ti- mon van der Hooft schoot zijn ploeg in de zeventigste minuut naar een 2-o-voorsprong. Remco Faasse deed tien minuten later nog iets terug namens Sluiskil. Door de zege won Biervliet de tweede periodetitel. Sluiskil had de eerste periode reeds op zak. SDO'63-Schoondijke 0-0: Een iets fellere thuisploeg was het dichtst bij een doelpunt. Nadat de Poolse SDO'63-aanwinst Bartek Lo- patka na zijn kopbal door de uitlo pende Schoondijke-doelman werd getorpeteerd, schoot Dominiek de Koning de daarop toegekende vrije trap tegen de lat. Zeeland Sport-Sluis: 5-0 (4-0): Wesley Effrink was binnen twee minuten twee keer trefzeker. Na zijn eerste doelpunt in de twintig ste minuut, schoot hij zestig tellen later raak uit een strafschop. Roy Verkerk en Jeroen Bosgra ver dubbelden de marge. De thuis ploeg liet veel kansen onbenut. In de slotfase van de tweede helft maakte Samuel Sanderse er nog 5-0 van. roosendaal - Thomas van den Houten mag vertrekken bij RBC Roosendaal. De Goesenaar krijgt geen contract aangeboden bij de Roosendaalse eerstedivisionist. „Volgens de trainer (Rini Coolen) heb ik me dit jaar te weinig ont wikkeld", laat Van den Houten we ten. „Ik ga nu op zoek naar een nieuwe club. Van mijn zaakwaar nemer Harry Lulofs heb ik begre pen dat er een aantal clubs geïnte resseerd is, maar concreet is dat niet. Daar verwacht ik volgende week meer over te horen. Volgend jaar hoop ik bij een andere betaald voetbalorganisatie te spelen. Jam mer dat ik niet heb kunnen debu teren bij RBC, want ik zit al acht jaar bij de club." Voordat hij naar RBC Roosendaal vertrok, speelde Van den Houten in de jeugdopleiding van Kloetin- ge. Hij speelt nu op amateurbasis in Roosendaal. Remco Hamelink verwacht dat Spui in het duel met SKNWK alles zal geven. „Dit duel is cruciaal, omdat we ons veilig kunnen spelen. In deze fase van de competitie mag niemand verzaken." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30