buitenland 19 keuze Ford op de stoel van de overheid. Wereldwijd minder aanvallen door piraten Mogelijk dialoog in Thailand Seksspel wordt zes homofielen fataal Laatste dictator Argentinië in cel Hepatitis B op veel scheermessen Turkije Rusland verbiedt Scientology-teksten donderdag 22 april 2010 KUALA LUMPUR - Het aantal aanval len van piraten is wereldwijd ge daald in de eerste drie maanden van dit jaar. Dat heeft het in Malei sië gevestigde Internationale Mari tieme Bureau (1MB) gisteren be kendgemaakt. In drie maanden tijd zijn 67 kapin gen, beschietingen en pogingen tot een aanval geteld, tegenover 102 incidenten in dezelfde periode vorig jaar. De dreiging blijft echter groot, zo waarschuwde het 1MB. In totaal zijn in januari tot en met maart 194 inzittenden gegijzeld en twaalf mensen gewond geraakt. De daling is vooral toe te schrijven aan de internationale patrouilles in de Golf van Aden bij Somalië, waar het aantal incidenten was ge zakt van 41 naar 17. Vorig jaar werd een recordaantal van in to taal 406 incidenten geteld. Net gisteren hebben piraten in So malische wateren een Liberiaanse bulkcarrier (onder Panamese vlag) "Kijk op www lord nl/ecopremie voor de voorwaarden met 21 bemanningsleden gekaapt, zo meldde een woordvoerder van de EU-vloot die in de Golf van Aden patrouilleert om piraterij te gen te gaan. De Europese Unie zoekt inmid dels naar mogelijkheden om pira ten die bij Somalië worden opge pakt, in landen in de regio berecht te krijgen nu Kenia is afgehaakt. De EU probeert daarover overeen komsten te sluiten met Tanzania, Jemen en Mauritius. Demissionair minister Verhagen (Buitenlandse Zaken) verwacht 'maximale inzet' van EU-buiten- landchef Ashton om tot resultaat te komen. De EU en Kenia had den een verdrag gesloten over de berechting van verdachten van pi raterij. Kenia hield zich daar al niet aan en heeft.de overeenkomst in middels opgezegd, waardoor de EU vanaf oktober geen piraten meer kan overdragen aan het Oost-Afrikaanse land. PEKING Een Chinese man is opgepakt om dat hij zes mannen tijdens een seks spel voor homoseksuelen zou heb ben vermoord. Hij zou mannen naar zijn huis hebben gelokt voor erotische spelletjes en hen vervol gens hebben opgehangen. Dat meldden Chinese media gisteren. De 38-jarige zanger uit de zuidelij ke provincie Hunan zou via inter net zijn partners hebben gezocht. De verdachte heeft bekend. BUENOS AIRES De laatste dictator van Argentinië, Reynaldo Bignone (82), is dinsdag tot 25 jaar gevangenisstraf veroor deeld voor ontvoering en marte ling tijdens de militaire dictatuur in het land, die van 1976 tot 1983 duurde. Vijf andere gepensioneer de officieren kregen celstraffen va riërend van 17 tot 25 jaar. Een voor malige politiechef werd vrijgespro ken. WIESBADEN Vakantiegangers moeten oppassen voor hepatitis B-virus als zij zich la ten scheren bij een kapper in Tur kije. Onderzoekers troffen het vi rus aan op 7 procent van de scheer messen in Turkse kapperszaken. Dat meldde de Duitse beroepsvere niging voor internisten gisteren op basis van Turks onderzoek. Vooral in het oosten en zuidoosten van Turkije hebben veel mensen hepati tis B, dat leidt tot leverontsteking. -MOSKOU Rusland heeft tientallen teksten en opnames van de oprichter van Scientology, Ron Hubbard, op de verboden lijst gezet. Een rechtbank in Siberië heeft hiertoe besloten, omdat zij de inhoud als extremis tisch beschouwt. Het verbod be treft 28 boeken en audiovisueel ma teriaal met lezingen van de Ameri kaan Hubbard, die de Scientology- beweging in 1954 stichtte. aan het politieke Britse firmament foto Andy Rain/EPA BANGKOK - De Thaise antiregerings- demonstranten die Bangkok al ruim een maand in hun greep heb ben, zijn bereid tot indirecte ge sprekken met de regering om con frontaties met het leger te voorko men. Ze willen echter niet recht streeks met de regering onderhan delen, zo hebben twee leiders van de duizenden roodhemden giste ren laten weten. De betogers bezetten al geruime tijd een exclusief winkelgebied in de hoofdstad. Sommige winkelcen tra en hotels zijn door de protes ten al bijna drie weken dicht en veel toeristen blijven weg. De aanhangers van de in 2006 afge zette premier Thaksin Shinawatra vrezen dat het leger nog deze week ingrijpt. „We moeten een compromis sluiten", verklaarde een van de leiders. Hij wil de rege ring voorstellen af te treden bin nen drie maanden. Eerder eisten de betogers dat premier Abhisit Vejjajiva onmiddellijk zijn koffers zou pakken en nieuwe verkiezin- gen zou uitschrijven. Abhisit stel de onlangs voor eind dit jaar ver vroegde verkiezingen te houden, )i maar daar gingen de demonstran ten toen niet op in. Abhisit liet gisteren weten open te staan voor dialoog, op voorwaarde dat de betogers hun acties niet uit de hand laten lopen. Dat heeft een regeringswoordvoerder laten we ten. De zegsman zei niets over on derhandelingen via een derde per soon. De overheid stopt de siooppremie. Daarom introduceren wij de Ford EcoPremie.* ATJ Is uw auto ouder dan 4 jaar? Dan kunt u per direct, een nieuwe Ford Ka, Fiesta of één van de andere bij inruil van uw huidige auto, profiteren van de Ford personenauto's. Wegens verwacht succes Ford EcoPremie. Deze kan oplopen tot maar liefst zal de Ford EcoPremie vroeg of laat ook gesloopt €1.750,-. U ontvangt de premie bij aankoop van moeten worden. Dus snel naar de Ford dealer! Tot €1.750,- premie bij inruil!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9