sport 131 Klassieker is populairder dan ooit Verloting van wielershirt tijdens wielercafé r WIM HENDRIKS TROFEE Ruim 350 wielrenners aan het vertrek Zeeuwse deelnemers SELERCAFÈ Internationaal gezelschap donderdag 22 april 2010 door René van Stee KOEWACHT - Het besluit van de or ganisatoren van de Wim Hendriks Trofee om verder te gaan als vrije koers is het enige juiste geweest. De wielerklassieker werd drie jaar geleden in het kader van de toen malige promotiecompetitie gecon fronteerd met een verbod vanuit wielerunie KNWU om ploegen uit het buitenland te laten mee doen. Die zouden concurrentiever valsing in de hand werken. „Daar waren wij het natuurlijk niet mee eens, maar het was vech ten tegen de bierkaai. We hebben toen besloten om zelfstandig ver der te gaan. En met succes. De koers is populairder dan ooit", zegt secretaris Ludwig Kouijzer van organisator wieier- en suppor tersclub Koewacht. Hij erkent dat ook (sponsor-)belangen vanuit Bel gië het besluit om de KNWU vaar wel te zeggen vergemakkelijkten. „Als grensoverschrijdende koers werken we samen met de Konink lijke WSC Vooruit uit Sint Gil lis-Waas. Daarvan ben je dus in ho ge mate afhankelijk. Niet alleen or ganisatorisch, maar ook qua deel nemersveld. We zien de Belgen graag komen. Ze zijn altijd fana tiek en ze nemen ook altijd veel supporters mee." Het grensoverschrijdende aspect keert ook terug in de medische ver zorging. Want naast een ambulan ce van het Vlaamse Kruis staat er nu ook één van Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen paraat. Aange zien Vlaamse ambulances geen pa tiënten bij ziekenhuizen in Neder land mogen aanbieden, duurde het tot en met vorig jaar vrij lang voordat een gewonde renner in het ziekenhuis van Temeuzen arri veerde. In de nieuwe situatie wordt nu geen kostbare tijd meer verloren. Bij de nieuwelingen (zaterdag) en de eliterenners/beloften (zondag) komen in totaal ruim 350 renners aan de start. Ze staan voor een be proeving. De nieuwelingen krijgen in hun wedstrijd over bijna 77 kilo meter ruim zes kilometer kassei stroken voor de kiezen. Hun grote re broers worden over dik twaalf kilometer (van ruim 165 kilometer koers) hobbelige bestrating aan weerszijden van de Zeeuws-Vlaam- se grens gestuurd. Uiteraard zit daar de Plattedijk bij Axel (acht honderd meter) tussen. De langste strook is gevonden in de Leestraat tussen Sint-Niklaas en Lokeren. „Die is 1800 meter. De vergelijking met Parijs-Roubaix lijkt ietwat overdreven, maar het begint er toch al een beetje op te lijken", zegt Kouijzer. „Het hadden er zelfs meer kunnen zijn. We hadden nog een stuk gevonden in het Et- bos bij Moerbeke-Waas. Maar die lagen er zo slecht bij dat het niet verantwoord was om de renners en de volgauto's er overheen te stu ren." Veel nieuwelingen maken zaterdag voor het eerst kennis met de kas seien. Net zoals bij de eliterenners/beloften rijden zij niet alleen om de eindzege, maar ook om de overwinning in de kas seisprints. De winnaar krijgt als trofee een kassei. De reacties zijn volgens Kouijzer zonder uitzonde ring positief. „Neem nou iemand als Martijn Verschoor^ vorig jaar de winnaar bij de nieuwelingen. Hij is afkomstig uit de buurt van Rot terdam waar hij nog nooit een kas- seistrook had gezien. Hij vond het geweldig." De vierde editie van de Wim Hen driks Trofee (vernoemd naar de eerste Zeeuwse wielerspeaker) bij de nieuwelingen, in 2007 vanwege het 25-jarig jubileum aan het pro gramma toegevoegd, start in Sint Gillis-Waas en finisht in Koe wacht. Ook de eliterenners/beloften beginnen voor het eerst in jaren hun wed strijd over de grens in Sint Gil lis-Waas. Daarvan werd in 2001 noodgedwongen afgezien in ver band het met uitbreken van de mond- en klauwzeercrisis. In ver band daarmee werd de organisatie geconfronteerd met wegafsluitin- gen en een verbod om over de grens te fietsen. „In allerijl werd de boel toen omge gooid. De nieuwe route met start en finish in Koewacht beviel de laatste jaren ook best goed. Toch zijn we teruggekeerd naar onze roots. Natuurlijk vanwege de be langrijke Belgische inbreng in de wedstrijd, maar zeker ook omdat we een koers voor de hele streek zqn. Over favorieten bij eliterenners/beloften valt weinig te zeggen. Bij de nieuwelingen is die er volgens ploegleider Marcel Gunst van Middelkamp nadrukke- lijk wel. Hij zet zijn geld op Ricar- do van Dongen. „Een ldasbak", zegt Gunst over de renner uit Oos terhout. de Nieuwelingen. District Zuid West-Nederland: Frank Vermue (Oudelande). Willebrord Wil Vooruit: Peter de Braai (Temeuzen), Jordy van Poecke (Axel). Theo Middelkamp: Peter Blok (Yer- seke), Davy Gunst (Yerseke), Thijs de Lange (Kattendijke), Boaz Bal (Zierikzee), Menno Rietveld ('s-Gra- venpolder), Jelle Jumelet (Bruinis- se), Duell Prins (Lewedorp), Jens van Nieuwenhuijze (Heikenszand), Thomas Scheele ('s-Gravenpolder). WV Zeeuws-Vlaanderen: Jordy Geijsels (Koewacht), Ivan Dellaert (IJzendijke), Rémy Versluijs (Zuid- zande). Koninklijke Gentse Velosport: Dante de Ruijsscher (Oostburg). Eliterenners/beloften. Line-Llo- yd Footwear: Sander Stiegelis (Sluiskil). Hoekse Renners: Arjen Martens (Koewacht). TML Dommelstreek: Brian van Goethem (Sluiskil). Theo Middelkamp: Alex Gresnigt (Kapelle), Johnny van der Klooster (Lewedorp), Ferdinand Boogaard (Vlissingen), Marco Minnaard (We- meldinge), Dennis Raadtgever (Ka pelle), Robbert Vleugel (Wemeldin- ge), Sander Vleugel (Wemeldinge). DRC De Mol: Jacob Wijnstra (Hein- kenszand). MIDDELBURG - Tijdens het wieler café van de PZC wordt morgena vond ook nog een officieel wielers hirt van de Rabobank verloot. Ary Joosse van rijwielhandel Piet Vos kamp uit Middelburg heeft; het tri cot beschikbaar gesteld. Het wieler café, dat in de Voetbal Experience in Middelburg wordt gehouden, staat volledig in het teken van de Giro. De Ronde van Italië doet op maandag 10 mei Middelburg aan. De finish van de derde etappe ligt aan de Dam. De roze rondemissen, die kandi daat zijn om de ritwinnaar op 10 mei in Middelburg te kussen, ope nen morgen het wielercafé van de PZC. Twee bekende oud-renners, Johan van der Velde en Jeroen Blij- levens, komen herinneringen op halen aan hun successen in de Gi ro. Verder is ex-bondscoach Egon van Kessel te gast en komen burge meester Koos Schouwenaar en wethouder Albert de Vries de orga nisatorische kant van de etappe Amsterdam-Middelburg belichten. Het wielercafé in Middelburg be gint morgen om 19.30 uur. De deu ren gaan om 19.00 uur al open. Voor de echte liefhebbers is er tij dens de avond ook de gelegenheid om op de pedalen te staan. Ary Joosse zet twee snelle fietsen neer om de koers na te bootsen. Voor het wielercafé zijn nog enke le plaatsen beschikbaar. Aanmel den kan via de e-mail: wielercafe@pzc.nl «april 2010 :P Middelburg ïfé de 3e helft - «S.'JOuur Elites 2009 Martijn Verschoor 2008 Robin Clpaigneau 2007 Roel Egelmeers 2006 John Leijs 2005 Alfred de Bruin 2004 Tom de Meyer (B) 2003 Tom de Meyer Nieuwelingen 2009 Fabian Ammerlaan 2008 Daniel Mclay 2007 Wouter Haan RolantQuist De deelnemers aan de Wim Hendriks Trofee komen uit meerdere landen. Bij de eliterenners en beloften komen de coureurs uit Nederland en België. Bij de nieuwelingen zijn er ook nog afvaardigingen uit Duitsland en Groot-Brittannië. Nieuwelingen rijden op zaterdag 24 april, elites op zondag 25 april Route elite. Start 13.00 uur, finish 16.51 uur. 163,6 km. 2 keer grote ronde rond Axel voor elite. In totaal 35,8 km. 3 finalerondjes Koewacht elite en nieuwelingen; elk 12,5 km. Route nieuwelingen. Startl 3.00 uur, finish 14.49 uur. 76,7 km. De elites krijgen in totaal 12,6 km kasseien voor de kiezen. De nieuwelingen 6,3 km. Winnaars van de afgelopen jaren Kemzeke Sint-Pauwels Sint-Niklaas Sint-Gillis-Waas Axelse Sassing Kruisstraat Klein-Sinaai Moerbeke Heikant x (T) r Kapellebrug y -* J Sint-Gillis-Waas Zuiddorpe N r'Koewacht Koewacht Koewacht E34 i 1 Kruisstraat Moerbeke Sint-Pauwels Sinaai-Waas Sint-Niklaas Belsele Daknam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89