Longstay-tbs'er mag gewoon gaan winkelen 7 Documenten politie gestolen Taxatiedag voor spullen uit Indië ANDRE RIEU op het VRIJTHOF in MAASTRICHT! Verdachte bekent moord op echtgenote BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm g donderdag 22 april 2010 door Floor Ligtvoet VENLO - Uit een privéauto van een medewerker van de politie Lim burg Noord zijn dinsdag vertrou welijke documenten gestolen. Dat maakte de politie gisteren bekend. Waar de dief toesloeg en om wat voor documenten het gaat, maak te de politie niet bekend. „Het on derzoek richt zich op alle omstan digheden rondom deze diefstal", aldus de politie in een verklaring. De woordvoerder van de politie smmmKKmtnmmmmmemuammm voegde hieraan toe, dat de diefstal niet bij een woning van een poli tiemedewerker heeft plaatsgehad. Over de aard van de vertrouwelij ke documenten wilde hij niets zeg gen. DEN HAAG - Mensen die spullen hebben bewaard die ze tijdens de Tweede Wereldoorlog in voorma lig Nederlands-Indië bezaten, kun nen die zondag laten beoordelen en taxeren in de Vrijheidstrein op het Centraal Station in Den Haag. De dag heeft plaats in het kader van de Actie Niet Weggooien van de Nederlandse oorlogs- en ver zetsmusea. De instellingen willen voorkomen dat originele dingen uit de bezettingstijd voorgoed ver dwijnen. DEN HAAG - Een 49-jarige man uit Wassenaar heeft bekend dat hij zijn 37-jarige vrouw heeft ver moord. Zijn voorarrest is gisteren met negentig dagen verlengd. Het Openbaar Ministerie in Den Haag maakte dat bekend. Hoe de Wassenaarder zijn vrouw heeft gedood, wil het OM in ver band met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn advocaat wil nog niet inhoudelijk reageren in deze fase van het onderzoek. Het lichaam van de 37-jarige vrouw werd op 5 april gevonden in de kapitale villa aan de Koekoek slaan in Wassenaar, waar zij en haar echtgenoot woonden. Die dag, tweede paasdag, had de poli tie een melding gekregen dateer een dode vrouw in het huis lag. De verdachte is een bekende on dernemer met verscheidene bedrij ven. DEN HAAG - Winkelend publiek in het Brabantse Uden zag dinsdag hoe een tbs/er met een mes uit de Hema een willekeurige vrouw kon neersteken datzelfde warenhuis. De man in kwestie kwam uit de nabijgelegen longstay tbs-kliniek en was op dat moment met bege leid verlof. Waar de begeleider tij dens de steekpartij was en wat hij of zij deed om die te stoppen, is nog niet bekendgemaakt. Het incident roept wel de vraag op wat een tbs'er van nota bene de longstay-afdeling in een winkel te zoeken had. Tbs'ers zitten toch juist op de longstay zodat ze niet meer buiten komen? Dat blijkt een misvatting. Ook tbs' ers waarvan is vastgesteld dat ze te gevaarlijk, en te ziek zijn om terug te keren in de maatschappij, mo gen soms met verlof, meldt het mi nisterie van Justitie. Het gaat dan om verlof op humanitaire gron den. „Verlof vanwege de kwaliteit Van leven en niet om te resocialise ren", legt woordvoerder Jochgem van Opstal uit. Winkelen kan daar onderdeel van uitmaken, geeft hij aan. Uit de wetstekst valt dit echter niet op te maken. In de zomer van 2005 zijn de regels voor verlof in de tbs onder toenmalig minister van Justitie Piet Hein Donner aan gescherpt. Er staat nu dat verlof aan longstay-tbs'ers op humanitaire gronden kan worden verleend bij een begeleid bezoek aan een ern stig ziek familielid. En ook bij over lijden of het bevallen van een fami lielid kan een tbs'er op de longstay-afdeling verlof krijgen. Een cel in het nieuwe complex van tbs-kliniek de Corridor in het Brabantse plaatsje Zeeland. foto Van Assendelft Fotografie/Jeroen Appels Met geen woord wordt over winke len gerept. Ieder verlof wordt uitgebreid ge toetst. De kliniek vraagt het verlof aan en een onafhankelijke toet singscommissie adviseert het mi nisterie vervolgens of het wel ver standig is om toestemming te ver lenen. Uiteindelijk geeft een amb tenaar uit naam van demissionair minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie zijn fiat. Ook de verdachte van de steekpar tij in Uden kreeg dus toestemming van het ministerie om, onder bege leiding, de kliniek te verlaten. Vol gens Opstal gaat het vaak om een bezoekje aan familie en wordt er van tevoren soms ook een winkel aangedaan. „Je kunt je voorstellen dat de tbs'er graag een cadeautje voor zijn familie wil meenemen." Waarom het verlof in Uden ont aardde in de steekpartij, laat minis ter Hirsch Ballin nu onderzoeken. Ook wil hij weten of de regels voor het verlof wel goed zijn opge volgd. Het incident in het Hemafiliaal doet de discussie over verlof aan longstay-tbs'ers oplaaien. De WD- en PW-ffactie in de T\vee- de Kamer hebben al vragen ge steld aan de minister. Winkelen vindt Fred Teeven geen normale reden voor verlof. „En het verlof moet zeker niet begeleid gebeuren maar bewaakt. Met een stok in de broek van de tbs'er en twee profes sionele bewakers erbij." *JÈÊÊÊÊÊ^m, Concerten op 9, 10, 11, 12, 13, 16, 17 en 18 juli 2010! Zie www.kras.nl/andrerieumaastricht In juli zal André Rieu samen met zijn Johann Strauss Orkest een aantal spectaculaire openluchtconcerten geven op het Vrijthof in zijn geboortestad Maastricht! De concerten beloven net als de voorgaande keren een waar muziekspektakel te worden. Belangrijk: vorig jaar waren de concerten in mum van tijd uitverkocht én ook dit jaar loopt het al storm! Wacht dus niet te lang en boek snel ARRANGEMENT Overnachting met ontbijt, dinerbuffet en concertkaart ARRANGEMENT Overnachting met ontbijt, dinerbuffet, transfer Vrijthof v.v. en concertkaart Sandton Eindhoven® Chateau de Raay* NH Genk**** Novotel Maastricht* NH Maastricht* ARRANGEMENT Overnachting met ontbijt, transfer Vrijthof v.v. en concertkaart ARRANGEMENT NH Genk**** Novotel Maastricht* NH Maastricht**** Hotel Thermae 2000' Dagtocht ldagv.a.€12 Busreis vanuit Den Bosch, Tilburg, Eindhoven, Weert en Sittard waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7