Glasalen het Veerse Meer in intratuin Spannende cadeautjes BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 A EJKJ 17 22 en 23 DUPAN Nieuwe stichting wil imago van de palingsector verbeteren Meiden hebben het naar hun zin op noppen v* deÜRVKKERY TJ 13 almanak Donderdag 22 april 2010 Roadshow laat leerlingen zien wat echt koud is Strak programma voor ex-gedetineerden lijkt succesvol te zijn Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - De Stichting Dupan heeft gisteren zo'n 500.000 glasaaltjes uitgezet in het Veerse Meer. Daarmee hoopt ze de paling stand een impuls te geven. In Dupan (Duurzame Palingsector Nederland) zijn de viskwekers, vis sers en handelaren vertegenwoor digd. Organisaties uit deze secto ren tekenden gisteren in Wol- phaartsdijk een convenant waarin ze afspraken-maken over een duur zame palingvisserij. De Europese Commissie keurde vorig jaar een plan goed waarmee de palingstand in Nederlandse bin nenwateren moet worden opge krikt. Zo is afgesproken dat van september tot en met november niet mag worden gevist op aal. Ver der is tot en met 2012 jaarlijks een bedrag van 375.000 euro beschik baar voor de aankoop van glasaal die kan worden uitgezet. Een half miljoen van deze glasaaltjes - die heten zo, omdat ze doorzichtig zijn - werden gisteren in het Veer se Meer gegooid. Later deze week gebeurt dat ook in Friesland en de Haarlemmermeer. De jonge aaltjes zijn opgevist in Franse wateren. Na 2012 stopt de subsidie van de Europese Unie en zal de sector zelf in de buidel moeten tasten. Mede daarom is Dupan opgezet. Er komt een fonds waarin alle be langhebbenden geld storten. De stichting zal zich verder inzet ten voor onder meer wetenschap pelijk onderzoek naar de Europese paling en het bevorderen van ver antwoord omgaan met de gevan gen paling. „We willen ons imago verbeteren", zegt Jac Tijsen van branchevereniging NeVePaling. Clasaien gaan het Veerse Meer in. HEINKENSZAND - Het meisjesvoetbal zit in de lift. Dat er 400 meiden verdeeld over 39 teams meedoen aan een schoolvoet- baltoernooitje, gistermiddag in Heinkenszand, is daar wel het levende bewijs van. „Ze zijn zó enthousiast dat velen na af loop zeiden wel lid te willen worden van een voetbalclub. Dat zegt toch wel wat", zegt initiatiefnemer Theo de Ridder van de Jan van Schengenschool in Heinkenszand. Zijn school werd overigens eerste in de categorie groep 7/8. Tweede werd 'tHonk uit Kapelle, derde De Reiger uit Heinkenszand. Bij groep 5/6 werd 't Honk uit Kapelle eerste, Monsieur Heyliger uit Kwadendamme tweede en De Welle uit Kruiningen derde. foto Willem Mieras Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 zaterdag 24 Apr. 15.00-16.30 uur De Reizende Muzikanten Zeeuwse Muziekschool boeken bestellen? www. drukkerijmiddelburg, nl Druk- en zetfouten vc n. Actie geldig t/m 25 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551 623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nl Dat steeds meer mensen spullen ko pen via websitesbegrijpen we best. Op je gemakje shoppen in het ruime aanbod op het internet, dat leek dat Bevelandse stel, op zoek naar een ge schikt cadeautje voor hun spruit, ook wel wat. Dus besloten ze de drukke stad links te laten liggen en iets leuks aan te schaffen via de digitale snelweg. Op de website van Intertops kregen ze onmiddellijk last van keuzestress. Na achtereenvolgens gesnuffeld te hebben bij de afdelingen baby en peuter, speelgoed, games en acties be sloten ze, totaal overdonderd, toch nog maar even verder te kijken. „Was er niet nog een nieuwe winkel in Middelburg, bij de Mortiere, die ook een webshop heeft? Iets met een X, en Toys? XToys, of zo?", zei de vrouw. De website was zo gevonden. En inderdaad, er waren genoeg span nende cadeautjes te koop, constateer de pa met rode oortjes. Maar niet voor zesjarigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79