zeeland 121 op ontdekkingsreis JZE Eis: celstraf voor fraude met bonnen Wandkleed Kleding Peijs opent nieuw hotel Kamperduinen Moedernacht voor veiliger zwangerschap Freectom4all loont verhaal van de migrant Themadag Bedrijfsoverdracht Maandag aprn £üiu Vlissingsn Zierikzee Glasalen in het Veerse Meer uitgezet donderdag 22 april 2010 Joke Enserink, één van de op richtsters van het 8 Maart comité, weet veel te vertellen over de thema's van Interna tionale Vrouwendag. BHSs£83@&RSBSEg8sa3 Onderdeel van de expositie in de bibliotheek is ook een kleur rijke presentatie van kleding uit de thuislanden van diverse wereldvrouwen. De tentoonstelling in de biblio theek werd geopend met het ont hullen van een een serie glossy fo to's van Wereldvrouwen op een zeiltocht. De opnamen werden ge maakt voor het magazine Wereld- wuuf. De makers zijn: Marijke Fol- kertsma, Feike Hamstra, Roslin Prager en Jessica Stein. Verder biedt de expositie een terugblik van de jaarlijkse vieringen van In ternationale Vrouwendag op 8 maart. De posters van al die fees ten herinneren aan de thema's en de daaraan gekoppelde creatieve wedstrijden. Verder zijn er presen taties van kleding uit de thuislan den van diverse vrouwen en van het project waarin de vraag 'Wat is vrijheid' centraal stond. „Vrij heid is een paspoort, vrijheid is au torijden, vrijheid is schaterlachen, vrijheid is delen", leren de tek- Freedom4AII in Bibliotheek De Stolpe. KAMPERLAND - Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft gister middag het nieuwe Amadore Well ness Hotel De Kamperduinen in Kamperland geopend. De Kamper duinen is een viersterrenhotel met 55 luxe twee- en driekamerapparte menten, hotelsuites, een brasserie, bar, terrassen, wellnessfaciliteiten en een parkeergarage. Peijs onder streepte dat Zeeland behoefte heeft aan dit soort hoogwaardige verblijfsmogelijkheden. Eigenaar Jerry van Zuijlen van Amadore kocht het complex enkele maan den terug nadat de bouw door een faillissement van initiatiefnemer Kamperduin BV was stilgelegd. foto Dirk-Jan Gjeltema Nog steeds sterft er iedere mi nuut ergens ter wereld een vrouw tijdens haar zwangerschap of de bevalling. Van deze vrouwen woont 99% in ontwikkelingslan den. Millenniumdoel 5 is: 'De ver betering van gezondheid van moe ders wereldwijd. Met speciale aan dacht voor seksuele voorlichting'. COS Zeeland wil met de Zeeuwse moedernacht op zaterdag 8 mei de aandacht vestigen op de aanpak van moedersterfte. COS organi seert deze avond samen met de Zeeuwse Wereldvrouwen en de or ganisaties Dunya en~Adavoc. De avond wordt gehouden op het adres Bonedijkstraat 50 in Vlissin- gen en begint om 20.00 uur. Het programma biedt veel muziek en verhalen over veilig moederschap. Bij de expositie in de Zierikzeese bibliotheek zijn flyers over dit pro ject beschikbaar. Onderdeel van de presentatie Zeeuwse Wereldvrouwen op ontdekkingsreis zijn de panelen van Freedom4all. COS Zeeland lanceer de dit kunstproject vorig jaar bij de viering van zijn zilveren jubi leum. Zes Zeeuwse kunstenaars hebben zich voor een kunstwerk laten in spireren door het verhaal van een migrant. Fotograaf Martijn Dool aard maakte op zijn beurt portret ten van de migranten en de kun stenaars. Deze portretten worden in tweeluiken met daarbij het vluchtverhaal van de betreffende migrant gepresenteerd op panelen en vormen een reizende tentoon stelling door de provincie. Drie Wereldvrouwen werkten mee aan Freedom4all. De expositie in bibliotheek De Stolpe, Haringvlietstraat, Zierikzee is te zien tot vrijdag 28 mei. Mét informatie over: waardebepaling - fiscale aspecten - overdrachtsproces Een bedrijf overdragen gaat niet van de ene op de andere dag. Daarom Is het belangrijk u tijdig te oriënteren, zodat u-straks een 'geschikte opvolger heeft en een goede puis voor uw bedrijf krijgt. Kom naar de Themadag Bedrijfsoverdracht van de Kamer van Koophandel. U kunt er onder andere uvv persoonlijke situatie bespreken met een adviseur. Deelname is gratis! Meld u aan op www.kvk.nl/overdrachtzwn of bel (0118) 67 35 73 NOvAA van 17.00-21.30 uur DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102, Kapelle Telefoon 0113-342383 MIDDELBURG - „Stemmingmakerij, verklaringen van collega's die ken nelijk zijn aangestuurd door de werkgever, een proces-verbaal dat vooringenomenheid ademt en ver onderstellingen en conclusies die nergens op gebaseerd zijn." Strafpleiter Dick Olie was gisteren ongemeen fel tijdens een zitting van de rechtbank Middelburg. Zijn cliënte, een 42-jarige vrouw uit Burgh- Haamstede wordt verdacht van verduistering van ruim 158.000 euro van haar werkgever tussen 2002 en januari 2009. Zij zou retourbonnen hebben vervalst om geld in eigen zak te steken. De officier van justitie eist een gevan genisstraf van 18 maanden plus een schadevergoeding van 165.658 euro en een ontnemingvordering van 147.418 euro. Het bewijs be staat onder meer uit camerabeel den die wél lieten zien dat de vrouw een retourbon maakte en in de kassalade stopte, maar niet dat geld werd weggenomen. Ook wekelijkse stortingen bij het plaat selijke postkantoor zouden een aanwijzing zijn. Volgens de ver dachte waren het schenkingen van haar oma en opbrengsten uit de (zwarte) visvangst van haar part ner. Opmerkelijk was dat zij acht jaar tot volle tevredenheid had ge werkt, de kas dagelijks werd gecon troleerd en er nooit aanmerkingen over retourbonnen waren. Uitspraak over 14 dagen. WOLPHAARTSDIJK - De Stichting Dupan heeft gisteren zo'n 500.000 glasaaltjes uitgezet in het Veerse Meer. Daarmee hoopt ze de paling stand in ons land een positieve im puls te geven. In Dupan (Duurzame Palingsector Nederland) zijn de viskwekers, vis sers en handelaren vertegenwoor digd. Organisaties uit deze secto ren tekenden gisteren in Wolp- haartsdijk een convenant waarin ze afspraken maken over een duur zame palingvisserij. De Europese Commissie keurde vorig jaar een plan goed waarmee de palingstand in Nederlandse bin nenwateren moet worden opge krikt. Zo is afgesproken dat van september tot en met november niet mag worden gevist op aal. Ver der is tot en met 2012 jaarlijks een bedrag van 375.000 euro beschik baar voor de aankoop van glasaal die kan worden uitgezet. Een half miljoen van deze glasaaltjes - die heten zo, omdat ze doorzichtig zijn - werden gisteren in het Veer se Meer gegooid. Later deze week gebeurt dat ook in Friesland en de Haarlemmermeer. De jonge aaltjes zijn opgevist in Franse wateren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73