2 o I zeeland Dorp boos over vrachtverkeer Als je laptop tegen een Mobiele telefoons en laptops worden niet alleen geacht operatio neel te zijn in smette loze kantoorgebouwen. Ook op grote bouwwerven, in zeer stoffige of vochtige omstandigheden moet het materieel het gewoon dóen. De apparaten moeten kortgezegd tegen een stootje kunnen, en daar zorgt Comm-Co uit Hulst voor, en wel met speciale behuizingen voor onder meer gsm's, laptops, (bewa kingscamera's, zaklampen en por tofoons. „Er zijn zelfs gsm's waar mee je, echt waar, een spijker in hout kunt slaan en laptops die het gewoon blijven doen, ook al val len ze van de basiliek", zegt direc teur Jacques Duerinck. Finales schoolvoetbal Formule van Meimarkt in Koewacht ijzersterk FOOTNOTES Berkhout schoenmodes RETRANCHEMENT DLG blijft bij gekozen route COMMUNICATIE Comm-Co levert oerdegelijke communicatiemiddelen, donderdag 22 april 2010 Het Nederlandse i Rode Kruis Uitnodiging Hierbij nodigen wij alle leden van afdeling Midden en West Zeeuws Vlaanderen van het Nederlandse Rode Kruis uit tot het bijwonen van de vergadering van de afdelings- raad van afdeling Midden en West Zeeuws Vlaanderen van het Nederlandse Rode Kruis die zal worden gehouden op wo. 28 april 2010 om19.30 uur in het Rode Kruisgebouw, Mr. F.J. Haarmanweg 13 teTerneuzen. Agenda: 1. Opening en mededelingen 2. Vaststelling van de notulen van de algemene vergadering van 14 oktober 2009 3. Decharge verlenen aan oude bestuur, voorstellen nieuwe bestuur. 4. Voordracht van de kandidaten voor afvaardiging van de ledenraad in de afdelings- raad. Kandidaten kunnen zich tot uiterlijk aanvang van de vergadering melden bij het secretariaat tel.: 0117-386358. Na de voordracht wordt er gestemd. 5. Het bestuur doet verslag van de activiteiten over 2009 en jaarrekening 2009 en geeft inzicht in de activiteiten over 2010 6. Rondvraag 7. Sluiting Het op deze vergadering betrekking hebbende financiële verslag ligt een half uur vóór aanvang van de vergadering voor de leden ter inzage in de vergaderzaal. Het bestuur. door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - Bewoners van Retranchement zijn boos over de vrachtauto's die deze en komende "week dwars door hun dorp rijden. Ze denken aan wegblokkades en juridische stappen. Het vrachtverkeer rijdt sinds een paar dagen op en neer tussen het gronddepot in de Willem-Leopold- polder aan de noordkant van het dorp en het gehucht Terhofstede, zuidelijk van Retranchement. Daar is grond nodig voor de aan leg van het historische fort Ber- chem. Het gaat om zo'n vijftig transporten per dag. Dienst Landelijk Gebied (DLG), verantwoordelijk voor de werk zaamheden, heeft voor een trans portroute dwars door het dorp ge kozen. Ze stuurde tientallen aan- wonenden daarover eind vorige week een brief Bewoners en de plaatselijke basisschool reageren verontwaardigd, stelt dorpsraad voorzitter Bram Basting. „Ten eer ste zijn ze boos over het late tijd- KLOOSTERZANDE - Ter Duinen (Kloosterzande) bij de meisjes 7-tallen en de jongens 7-tallen van Heidepoort (Heikant) en Canisius (Zuiddorpe) hebben zich gisteren geplaatst voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap basis schoolvoetbal. Ze wonnen op het sportveld in Kloosterzande de re- Vlotte bandschoen met de bekende uitstekend' pasvorm. Ook zeer geschikt voor losse; steunzolen. Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 stip van de brief Mensen hoorden vrijdag dat ze de maandag erop gingen beginnen. Dat toont toch wel de arrogantie van de instan tie." Belangrijkste zorg is echter de veiligheid. „Óns dorp is niet bere kend op zoveel vrachtverkeer." Er zijn genoeg alternatieven te beden ken, stelt Basting. „Je kan op min stens drie manieren om het dorp heen rijden." Joera de Moree van DLG beaamt dat. „Maar dan zijn er weer andere belemmeringen, zoals te smalle wegen en economische overwegin gen." Basting reageert: „De schade die de vrachtwagens waarschijn lijk aan de wegen en mogelijk hui zen in het dorp toebrengen, zal een stuk groter zijn dan de kosten van een stukje omrijden." Volgens De Moree is de route in overleg met het waterschap en de gemeente gekozen. Hij erkent dat ook de dorpsraad daarbij betrok ken had moeten worden. „Nader hand bekeken hadden we die moe ten uitnodigen." DLG probeert vol gende week klaar te zijn. Jacques Duerinck met explosieveilige telefoon en op de achtergrond een laptop die tegen een stootje kan. giofinale. Omdat de Zeeuwse titel strijd bij de jongens op 19 mei in Kloosterzande wordt gespeeld mag ook de nummer twee van de regio deelnemen. Canisius bleef op doelsaldo Ter Doest uit Graauw voor. De Zeeuwse finale voor de meisjes wordt in Westka- pelle (Noormannen) gespeeld. door Sheila van Doorsselaer Ook levert Comm-Co communica tiemiddelen die mogen worden ge bruikt in explosievrije zones. Be drijven als Yara, Shell, Maersk of andere in de (petro)chemie, heb ben allemaal bepaalde ruimtes waar absoluut geen vonkje mag op flakkeren, omdat de boel anders kan ontploffen. Het gebruik van een standaard mobiele telefoon of (foto)camera is in die zones strikt verboden. Ze kunnen mogelijk ex plosies veroorzaken in met gas of fijnstof gevulde ruimten. Daarom levert Comm-Co aan bedrijven in wel 22 landen (van Mexico tot Ma leisië en van Noorwegen tot Nige ria) zogenaamde Atex producten, dat wil zeggen; superbeveiligd en zodoende explosievrij. Comm-Co is wereldwijd één van de weinige spelers in deze unieke markt, maar opereert gewoon vanuit een klein kantoor aan de Kreekzoom in Hulst. Daar broedt Duerinck op oplossin- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaamse bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (inter)natio- nalefaam verworven hebben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaanderen gevestigd zijn. Vandaag: Comm-Co BV, Hulst door Eugène Verstraeten KOEWACHT - Na vijfentwintig edi ties blijkt de destijds gekozen for mule voor de Meikermismarkt in Koewacht nog steeds een succesfor mule waaraan niets veranderd moet worden. Een handelsmarkt aan beide zijden van de grens met ruim tweehonderd kooplieden en verschillende attracties. Na een lange winter is de Meiker mismarkt voor veel gezinnen een ideaal dagje uit. Het is het eerste grote openluchtevenement op zon dag in de streek in het voorjaar. Zondag 2 mei is de 26e editie. Elk jaar is er een aantal extra pu bliekstrekkers. Naast de kermisat tracties zijn er weer oldtimer land- bouwtractoren te zien. Voor de kleintjes is er een schminkkraam. Murphy's Law Pipes and Drums en Tire Tree Country Dancers zor gen voor straatanimatie. Verder is er het traditionele standwerkers concours. Ook de winkels zijn open en de horeca richt terrassen in. Eregaste is Tanya van Gooi, Char gé d'Affaires van de Nederlandse Ambassade in Brussel. Zij verricht om 10.45 uur met de burgemees ters van Terneuzen, Moerbeke en Stekene de officiële opening van Meikermismarkt. VAN DAMME CS. GFRrcHTsnrcRWAARnrRS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 16 april 2010 blijkt, dat ten verzoe ke van Mahira Almas wonende te Terneuzen, aan Adilian Kurban. zonder bekende woon- en of verblijfplaats, dan- wel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een door en namens requirante opge maakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend bij de rechtbank Middelburg op 08 apirl 2010, waarbij tevens aan requirant is aangezegd dat deze uiterlijk woensdag 18 augustus 2010, hetzij een verweerschrift kan indienen, hetzij uitstel te dier zake kan verzoeken, alsmede dat het indienen van bedoeld verweerschrift of het verzoek tot uitstel daartoe slechts kan geschieden door een advocaat. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen I: www.vandamme-holland.nl T: 0115 613651 F: 0115 694811

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62