2 uit selectie podium donderdag 22 april 2010 COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 22 APRIL Middelburg Cabaretier Jeroen van Merwijk met 'Dat moet meneer Van Merwijk zeggen;. Stadsschouwburg, 20.00 uur Sint-Jansteen Paul van der Velde houdt lezing over de kunstschilder Willem Imandt. de Warande, aanvang 20.00uur. Vlissingen Vlaams cabaretduo Ter bescherming van de jeugd brengt programma 'California'. Arsenaaltehater, 20.15 uur VRIJDAG 23 APRIL Goes Culturele avond over Zeeland in de 20e eeuw. Calvijn College, Klein Frankrijk 19, 19.30 uur. Kloetinge Heterogeenensemble, kindermusici. Theaterzaal Emergis, 16.15 uur. Kapelle Organist Henk van Putten speelt o.m. Saint Saëns, Vierne, Alain. Hervormde Kerk, 20.00 uur Krabbendijke Theaterproductiehuis Zeelandia speelt 'Mathilde' of 'Hoe een Zeeuws meisje een Levend Kunstwerk werd'. De Meiboom, aanvang 20.00 uur Middelburg Theaterversie van 'Allo, allo', met Alfred van den Heuvel als René Artois. Stadsschouwburg, 20.00 uur *Jos van Immerseel en Claire Chevallier spelen Schubert quatre mains. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Gitaarvirtuoos Harry Sacksioni brengt nieuw soloprogramma 'Adrenaline', naar gelijknamige cd. De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Concert van Jay Minor, Brocks Bluegrass Bunch en Bluegrass BoogieMen de Pit, aanvang 21.00 uur Bluesroute: optredens in dertien cafés in de binnenstad. Openingsact: The Elec- trophonics in Porgy en Bess. Centrum, v.a. 20.30 uur Wilhelminadorp Band Breeband treedt op. Het Loze Vissertje, 21.00 uur Zierikzee Theatergroep Zierik speelt De Zwartkij ker. MFC, 20.00 uur. ZATERDAG 24 APRIL Goes Optreden van kinderkoor Jong Asaf en muziekgroep. Ook wordt een kinderver haal verteld. Collecte voor kinderproject in de Dominicaanse Republiek. Sionskerk, 19.30 uur. Grijpskerke Muziek festival Surrender Hrieps met Het Wasschappels Kwartet (16 u), De Haven zangers (17.15 u), Mooi Wark (18.45 u), The Heinoos (20.30 u), Over the edge (22.00 u) en Surrender (23.15 u). www.surrenderhrieps.nl Speelweide Jacob Catsstraat/Nieuwstraat. Kapelle Jongerenkoor Matthanja en mannenkoor Ichtus zingen met organist Harm Hoeve. Grote Kerk, 19.30 uur. Kortgene Optreden Zeeuwse band Gofish. Café Graaf van Buuren, 21.30 uur. Middelburg Cabaretduo Veldhuis Kemper reprise van 'We moeten praten'. Stadsschouwburg, 20.00 uur *Het Middelburgs Theater speelt 'Het Mathilde Laatste voorstellingen van Ma thilde van Theaterproductiehuis Zeeland, met Louis van Beek die in de huid kruipt van de Zeeuwse diva Mathilde Willink. Donderdag 22 april, Ledeltheater, Oostburg. Vrijdag 23 april, De Meiboom, Krabbendijke. Zaterdag 24 april, De Zandput, Serooskerke (W). Aanvang: 20.00 uur. Bruce Kuhn Broadway-acteur Bruce Kuhn vertolkt morgen het evangelie van Marcus. Hij vertelt het ver haal van Jezus alsof hij er zelf bij is geweest. Dinsdagavond is Kuhn nogmaals in Middelburg, maar dan met de Engelstalige voorstelling Luke. Vrijdag 23 en dinsdag 27 april, De Spot, Middelburg, beide avonden om 20.00 uur. Bluesroute Jaarlijkse Bluesroute Terneuzen met dertien aas die optreden in allerlei cafés in de binnenstad. De band The Electrophonics ver zorgt om 20.30 uur de opening in Porgy en Bess. Verder doen onder anderen Keith Dunn en Bill Roseman mee. Vrijdag 23 april, binnenstad Terneuzen, vanaf 20.30 uur. door Rolf Bosboom De band had haar grote successen in 1969 en 1970, met nummers zo als Down Man, Dark Rose en Sea of Delight, maar ook met eigenzin nige bewerkingen van andersmans nummers, zoals Summertime. De mannen van het eerste uur waren onder anderen gitarist Jan Akker man, drummer Pierre van der Lin den en zanger Kaz Lux. De eigen zinnige Akkerman verruilde na het opnemen van het debuutal bum Brainbox (1970) de band voor Focus, later gevolgd door Van der Linden. Rudy de Queljoe werd Akkermans opvolger. „Ik zat toen nog bij Dra gonfly, maar dat was een aflopen de zaak", herinnert de Zeeuwse gi tarist - tegenwoordig wonend in Waalwijk - zich. „Ik kreeg een tele foontje van John van Setten, de manager, of ik bij Brainbox wilde spelen. Ik had ze gezien op tv en was echt onder de indruk, dus ik heb meteen ja gezegd. Toen moest ik in twee dagen het hele repertoi re erin stampen." Hij omschrijft het spelen bij Brain box als een intense ervaring. „Ik kwam uit Zeeland en daar heb je natuurlijk wel een aantal muzikan ten, maar als je met mensen zoals Pierre, Kaz en John Schuursma speelt, dat 8 toch een ander kali ber. Ie leert ontzettend veel van die jongens. We speelden in die tijd drie, vier keer in de week, had den studio-opnames, tv, inter views - het was een totaal nieuw leven voor mij. Bij Dragonfly ken de ik de jongens allemaal vanaf de lagere school. Dat is allemaal lang zaam gegroeid. Met Brainbox kwam je in één keer in een groep die aan de top stond." Hoe kort de band ook heeft bestaan, de naam Brainbox heeft altijd een magische klank behouden. Nu, veertig jaar na de hoogtijdagen, zijn ze opnieuw bijeen. Niet voor een kortstondige reünie, maar voor een samenwerking van langere adem, verzekert de van oor sprong Zeeuwse gitarist Rudy de Queljoe. Zaterdag treedt Brainbox op in Brogum, in Zie rikzee. „Dat is voor mij wel bij zonder. Dan speel je toch een thuiswedstrijd." groep en niet veel later ook De Queljoe. De magie verdween, de populariteit daalde zienderogen en in 1972 viel de band uiteen. „Het waren een heleboel kleine dingen bij elkaar die Brainbox uit elkaar deden gaan", zegt de gita- De kracht van Brainbox was én is volgens De Queljoe de improvisa tie. „Elk optreden is anders. We werken niet met arrangementen, alleen met thema's. Brainbox heeft ook niets aan veel repetities. We nemen de thema's even door en de rest is improvisatie. Zo groeit Brainbox bij elk optreden naar een hoogtepunt toe." De bloeiperiode van Brainbox was kort en intens. In 1971 verlieten Kaz Lux en André Reijnen - ook ie mand van het eerste uur - de Brainbox tijdens haar reünietour in 2004, met links Rudy de Queljoe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42