Jr v waard voor Bayern Samaranch bleef altijd omstreden 27 Gedrag Balotelli smetje op zege Inter Geen vierde zege voor Marianne Vos Seksschandaal In Memoriam 1920 - 2010 donderdag 22 april 2010 Na Franck Ribéry (foto) van Bayern München en Sidney Covou (Olympique Lyon) is Karim Benzema (Real Madrid) de derde international van Frankrijk die onder verdenking staat van seksuele contacten met een minderjarige prosti tuee. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie in Parijs beves tigd. Benzema zal binnenkort worden ondervraagd over zijn rol in de affaire. door Jaco Kaijen MUNCHEN - Aan de hand van Ar jen Robben heeft Bayern Mün- chen gisteren een grote stap rich ting de finale van de Champions League gezet. De Nederlandse aan valler maakte in de eerste wed strijd tegen Olympique Lyon het enige doelpunt: ï-o. Volgende week dinsdag gaat de ploeg van trainer Louis van Gaal op bezoek in Frankrijk. Robben ontpopt zich dit jaar als een sensatie bij Bayern. De Neder lander schoot zijn ploeg in de Champions League al hoogstper soonlijk langs Fiorentina en Man chester United en was ook tegen Lyon bij nagenoeg alle gevaarlijke momenten van de Duitsers betrok ken. Met zijn doelpunt in de 69e minuut verdrong Robben zelfs de perikelen rondom ploeggenoot Franck Ribéry naar de achter grond. De Franse middenvelder was voor af de meestbesproken man in Beie ren vanwege zijn betrokkenheid bij een seksschandaal. Ribéry zou zich hebben vermaakt met een minderjarige prostituee, een ver grijp waarvoor hij in Frankrijk drie jaar celstraf kan krijgen. Van Gaal stelde zijn spelmaker Arjen Robben was niet blij met z'n wissel vlak voor tijd en liet dat Louis van Gaal duidelijk merken. toch op, maar zag dat Ribéry zich zelf in de 37e minuut even niet meer in de hand had. Onder de ogen van de Italiaanse scheidsrechter Roberto Rosetti zet te de veelbesproken international, geïrriteerd omdat hij even werd vastgehouden, zijn voet bovenop de enkel van Lisandro Lopez. Op de beslissing van Rosetti om rood te trekken viel weinig af te dingen. Bayern München, met Danijel Pranjic op de plek van de geschor ste Mark van Bommel, had op dat moment de wedstrijd volledig on der controle, maar verzuimde om een van de kansen af te maken. Bastian Schweinsteiger kopte de bal in de dertiende minuut naast een leeg doel nadat Lyon-keeper Hugo Lloris onder een hoekschop van Arjen Robben door was ge gaan. Even later schoot Ivica Olie in kansrijke positie wild naast. Olympique Lyon, dat debuteerde in de halve eindstrijd van de Champions League, had weinig in te brengen in de Allianz Arena. De voorbereiding van de Franse ploeg was ook niet ideaal. Lyon moest vanwege het vliegverbod de 800 ki lometer richting München afleg gen met de auto. De Fransen kon den niet al te lang genieten van het numerieke overwicht. Jérémy Toulalan moest na twee ge le kaarten in de eerste tien minu ten na rust ook gaan douchen. Onder aanvoering van Robben zet te Bayern nog maar eens aan. Na dat invaller Mario Gomez - uiter aard op aangeven van Robben - een grote kans had gemist, was het de Nederlander zelf die scoor de. Robben kreeg op zo'n 25 meter van het doel wat ruimte en schoot de bal via de kruin van ploegge noot Thomas Müller achter Lloris: 1-0. MILAAN - Het gedrag van Mario Ba lotelli liet dinsdagavond een bitte re nasmaak achter bij Internaziona- le. De ploeg boekte een overtuigen de 3-1-zege op Barcelona in de hal ve finales van de Champions Lea gue, maar bij de jonge Italiaan leid de dit allerminst tot vreugde. Balo telli ruziede openlijk met de fans van Inter en gooide na afloop de monstratief zijn shirt op de grond. De toeschouwers floten Balotelli uit, omdat de aanvaller weinig tot niets uitvoerde tijdens zijn inval beurt. Eén van de grootste talen ten in het Italiaanse voetbal ver ving Diego Milito die uitviel met krampverschijnselen. „Zijn gedrag is niet normaal. Het is één van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen en iedereen gaat door tot ze kapot zijn. Er is maar één speler die meer had moeten doen", bekri tiseerde coach José Mourinho zijn pupil. Het is niet de eerste keer dat de speler van Ghanese afkomst in op spraak raakt. Balotelli lag al meer dere malen publiekelijk overhoop met trainer Mourinho. Juan Antonio Samaranch is gisteren op 89-jarige leeftijd overleden. Hij was van 1980 tot 2001 voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Begin oktober 2009 verga derde het Internationaal Olympisch Comité in Ko penhagen om daar de stad te kiezen waar de Olympische Spelen van 2016 zouden worden gehouden. Een van de kandi daat-steden was Madrid. Vooraf gaand aan het IOC-besluit vroeg de als eregast aanwezige 89-jarige oud-voorzitter Juan Antonio Sama ranch het woord. „Ik ben bijna aan het eind van mijn leven", sprak de broze Spanjaard. „Mag ik u nog één keer iets vragen? Over weeg mijn land de eer te gunnen en de plicht te geven de Spelen van 2016 te organiseren." Het comi té applaudisseerde beleefd en koos vervolgens voor Rio de Janeiro. Sa maranch, bij zijn afscheid in 200i benoemd tot erevoorzitter voor het leven, boog het hoofd. Zijn rol was definitief uitgespeeld. Zijn wil was geen wet meer. Hoe anders was dat geweest gedu rende de ruim twintig jaar van zijn voorzitterschap. De voormali ge Spaanse bankier, politicus, di plomaat en IOC-topman, die giste ren op 89-jarige leeftijd overleed, gedroeg zich als een despoot, liet zich aanspreken met 'excellentie' en leefde in grote luxe. Tegelijker tijd leidde de man, die een enthou siast aanhanger was geweest van de Spaanse dictator Franco, het IOC tussen 1980 en 2001 als een ondernemer. Het IOC kwam tot grote financiële bloei. Dat laatste plachten zijn sup porters steevast te onderstrepen als er weer eens een emmer kri Juan Antonio Samaranch tiek over de voorzitter was uitgego ten over de stijl van zijn leider schap of de geur van corruptie en vriendjespolitiek die altijd om hem hing. Het tijdperk-Samaranch bracht fi nanciële voorspoed in de olympi sche familie. De Spelen werden bij elke aflevering grootser en com merciëler, waarbij de editie van 1996 (de 'Coca-Colaspelen' van At lanta) door puristen als afschrik wekkend voorbeeld werd omschre ven. Samaranch wist overigens niet alleen enorme sponsorbedra gen binnen te halen, maar bedong ook bij tv-maatschappijen flinke betalingen aan uitzendrechten. Hoewel hij bekend stond als een man die alles bij elkaar konkelde en manipuleerde en diverse cor ruptieschandalen liet voortwoeke ren (met als dieptepunt de omko ping van IOC-leden bij de verkie zing van Salt Lake City als organi sator van de Winterspelen van 2002) is er tegen hemzelf nooit hard bewijs van corruptie gele verd. Zijn 'finest hour' beleefde Sama ranch toen zijn geboortestad Barce lona in 1992 gastheer mocht zijn van de Zomerspelen. In 2001 legde de toen 80-jarige IOC-chef zijn functie neer. door Patrick Delait Wereldkampioen Cadel Evans komt als eerste boven op de Muur van Hoei. foto Luc Claessen/EPA HOEI - Met de handen voor haar ogen lag Marianne Vos uitgeteld in het gras. Vader Henk moest haar zelfs van de fiets helpen, zozeer had de Muur van Hoei haar uitge put. Even voorbij de finish drong het besef dat ze de Waalse Pijl niet voor de vierde opeenvolgende keer had gewonnen langzaam door. De zege in de wereldbekerwed strijd was voor de Britse Emma Pooley. Haar landgenote Nicole Cooke finishte als tweede op acht seconden. Vos moest als zesde 22 tellen toegeven. Het zat de Neder landse kampioene bepaald niet lek ker dat ze dit keer het recht van de sterkste moest ondergaan. „Het is jammer, maar je kunt niet altijd winnen. Drie keer op rij- is ook al heel waf', zei Vos, die enige tijd nodig had om op adem te komen. „Dat ik hier zo languit lig, is het ge volg van zuurstofgebrek. De Muur is altijd een crime." Dat ze niet kon reageren toen Pooley op het steilste stuk van de Muur ten aan val trok, was voor haar geen verras sing meer. Ook tijdens de eerste beklimming van de Muur kon Vos al niet met de besten mee. Toen de ontsnapte Regina Bruins in de finale werd in gerekend, hoopte de renster uit Meeuwen dat ze haar tweede adem nog zou vinden, maar ook dat zat er niet in. „Op de laatste drie klimmetjes moest ik lossen. Dan weet je dat het moeilijk wordt. De zesde plek valt me uit eindelijk nog mee", aldus Vos, die wel aan de leiding blijft in het we reldbekerklassement. Annemiek van Vleuten, ploeggeno te van Vos bij Nederland Bloeit, fi nishte als tweede Nederlandse op de twaalfde plek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29