zeeland 123 een nieuw boek gekocht voor Beatrix grote letters OMA Oranje Label Dagen Mfoniek'f .JRKl> brieven Hennepkwekerij ontmanteld donderdag 22 april 2010 'Als je niks te verliezen hebt, is het heel moeilijk niet terug te vallen in de criminaliteit Vandaar dat wij zoveel waarde hechten aan zingeving' Johan Swart, directeur Stichting Door in Middelburg XjyiodE Zomermode 2010 Van top merken zoals Airfield, Giorgio Armani, Annette Gortz, Valentino,Trico chic AANBIEDING Zomer Coats in div modellen en kleuren Van 199,- 179,-nu €99,75 Koopzondag 25-04-2010 Open vanaf 1 uur Lange Vorststraat 18 Goes Tel 0113 211935 Koninginnedag in Zeeland huis, precies de plek waar Petra en vijf andere medewerkers van Knip-Oog in totaal tien schorten mogen aanbieden aan de koninklij ke familie, Eén voor Beatrix, acht voor de kleinkinderen van de ko ningin. En die tiende dan? „Die is voor Pieter van Vollenhoven", ver tellen Sari Borgs en Sabrina van den Durpel, de begeleiders van Atelier Knip-Oog. „Eén van onze medewerkers zei: 'Maar Pieter is toch jarig op 30 april, dan moet hij er ook één krijgen'." Pieter krijgt een groene schort, met de opdruk OPA PIETER. Alle veertig cliënten van Arduin die in Knip-Oog hun dagbesteding heb ben, hebben eraan meegewerkt. Op haar rondleiding door het ate lier vertelt Petra dat sommige van haar collega's goed zijn in het ver ven van de katoen, en dat anderen goed kunnen rijgen of stikken. Zelfs naait ze graag. Ze is nu bezig met een roze rokje en T-shirt. Het zou na 30 april zo in de etalage van de winkel van Knip-Oog kun nen, als Middelburg zich opmaakt voor de Giro d'Italia. Nu is de etala ge nog volledig oranje, speciaal voor Koninginnedag. Bij de schorten krijgen de konink lijke hoogheden trouwens nog iets van Arduin: een recept om Zeeuw- sebolussen te bakken. www.pzc.nl/oranjeboven Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Begraafplaats GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN TERNEUZEN - De politie heeft gister middag in een woning aan de Gou denregenstraat in Terneuzen een hennepkwekerij ontmanteld. Op de bovenverdieping van de wo ning trof men een tweetal ruimtes aan waarin hennep werd ge kweekt. De 193 planten waren oogstrijp. Een 28-jarige Terneuzense vrouw is in deze zaak aangehouden. Enkele nabestaanden van overlede nen, die begraven liggen op de be graafplaats aan de Glacisweg in Hulst zijn aangeschreven door de gemeente. Uit de registers zou blij ken dat de grafrechten op de gra ven zijn vervallen. Men kan deze rechten verlengen voor een ter mijn van 10 jaar voor 734,50 euro per graf Als een van de nabestaan den vind ik dit bedrag absurd hoog, zeker in vergelijking met ta rieven van dorpen rond Hulst in de gemeente Hulst. In Kloosterzan- de zou het grafrecht voor de ter mijn van 10 jaar ongeveer 400 euro bedragen. Voor 10 jaar grafrechten in de gemeente Sluis betaal je 391 euro. Het bedrag dat Hulst aanre kent, staat ook in schril contrast met gemeenten als Den Haag, 497 euro, en natuurbegraafplaats Ber- gerbos te St. Odiliënberg, 575 euro. A.L. Verstraeten Sportlaan 15, Hulst Munitiedumpplaatsen In de krant lees ik dat de provincie burgers oproept om munitiedump- plaastsen uit de Tweede Wereldoor log te melden. Men hoopt vooral op mensen die de oorlog hebben meegemaakt. Maar blijkbaar is de provincie niet echt serieus op zoek naar meldingen. Men kan alleen maar dumpplaatsen aanmelden per email of via een antwoordnum mer. Is dat niet een beetje dom? Deze mensen zijn zo'n 80 jaar of ouder. Velen hebben geen e-mail, en een brief schrijven met aandui ding van een dumpplaats is niet eenvoudig. De drempel om iets te melden is veel te hoog. Waarom kan men niet gewoon bellen naar de provincie. Mondeling is het ge makkelijker om uit te leggen waar munitie ligt. Tineke Janse Kokkelbank 2, Goes Kunstuitleen Diverse artikelen geven informatie over de problemen bij de kunstuit leen. Het valt me daarbij op dat de gemeente vaak om een toekomst plan heeft gevraagd, maar nooit heeft gekregen. Mede daarom is be sloten om de nieuwe locatie niet meer aan deze organisatie toe te wijzen en waarschijnlijk de subsi die te stoppen. Met de nieuwe coör dinator en een slagvaardig bestuur die actief leden werven, die de be kendheid vergroten, is misschien de kunstuitleen voor De Bevelan- den nog te behouden. Echter, om dat de uitleen dan niet meer naast galerie Van den Berge zit, valt de aantrekkingskracht die daarvan uit gaat weg. Hopelijk geven de deelne mende gemeenten de kunstuitleen dan het voordeel van de twijfel. Net als sport is kunst iets waar mensen van genieten. Ook daar we gen de baten niet op tegen de las ten. Hans Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes Groenlinks - De opvatting van de GroenLinks Statenfractie, dat Zeeland bestuur lijk moet worden versterkt door re gio's van de naburige provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland in te lijven, is dwaasheid. Bestuurlijke schaalvergroting leidt tot minder ef ficiency, hogere lasten en meer irri tatie bij de burger. Wat Zeeland daar zelf van vindt boeit Groen Links kennelijk niet. GroenLinks verzint dat de daadkracht van Zee land toeneemt als de begrenzing van het stroomgebied Schelde uit gangspunt is. Destijds bij de ontpol- derplannen vond GroenLinks (voorstander van ontpolderen) het helemaal niet nodig om uit te gaan van het stroomgebied, terwijl dat toch van het grootste belang was. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek BIJ NADER V?jl55 In de brief van Kruininger J. Koe man over bijensterfte (krant 21 april) is een fout geslopen. Hij schreef: „De hoofdzaak van de bij ensterfte ligt volgens mij in onvol doende bestrijding van de varoamijt. Zelf bestrijd ik die mij ten als volgt:(...)" In de krant is mij ten gewijzigd in methode. Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 16 april 2010 blijkt, dat t.v.v. de naamloze ven nootschap ABN-AMRO Bank N.V., statutair gevestigd te Amsterdam aan de besloten vennootschap THERA PEUTISCH CENTRUM l-NOVA B.V. (thans in liquidatie), waarvan (oud) bestuurder/vereffenaar is ERNA GEMMA COOLSEN, beide thans zon der bekende woon- of verblijfplaats danwel kantooradres of vestigings plaats, de openbare verkoop van de daarin gemelde onroerende zaak is aangezegd. Van dit exploot kan Therapeutisch Centrum l-NOVA B.V. een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Door ziet meer heil in strak geregelde nazorgprogramma's om (gemotiveerde) ex-gevangenen in het gareel te en begeleiding vanuit Door is volgens hem 'net iets goedkoper' dan het verblijf in een cel. foto Lex de Meester kaar, met een gezamenlijke keu ken, met een televisie in een ge deelde huiskamer waar zes, zeven mensen tegelijk naar willen kij ken. Welke zender kies je dan? Het is een mini-maatschappij waarin je met anderen leert om gaan, leert accepteren. Klein begin nen om het straks in het groot ook weer aan te kunnen." De namen van de ex-gedetineerden in dit artikel zijn gefingeerd. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25