PZC Strand beter toegankelijk voor rolstoel intratuin Lange Jan schijnt oranje en roze Spannende cadeautjes WALCHEREN 18 en 19 TOERISME Veere pakt duinovergangen aan 22 en 23 déDRVKKERY almanak Donderdag 22 april 2010 Roadshow laat leerlingen zien wat echt koud is 17 door Maurits Sep domburg - Gehandicapten moe ten gemakkelijker op de Walcher- se stranden kunnen komen, vindt de gemeente Veere. Die zorgt er daarom voor dat in elk Walchers kustdorp ten minste één duinover gang is die goed toegankelijk is voor minder-valide mensen. Veere wil een gastvrije gemeente zijn, verklaart wethouder van re creatie René Molenaar (CDA) de aanpak van de duinovergangen voor gehandicapten. „Dat zijn we ook al wel, maar voor rolstoelge bruikers is het toch lastig om op de stranden te komen. Bovendien stimuleren we het wellnesstoeris- me. Dat spreekt veel ouderen aan en als die hier zijn, willen ze ook naar het strand. Dan moet je ze dat ook mogelijk maken." Deze zomer is Domburg aan de beurt. Daar wordt de duinover gang van de Boulevard van Scha- gen bij strandpaviljoen de Stenen Toko aangepast. Deze overgang ligt centraal in het dorp en is daar om één van de meest gebruikte. „Er ligt daar al een talud, maar dat is toch nog te stijl en dus te gevaar lijk voor mensen in een rolstoel", schetst Molenaar het probleem. „We gaan daar een soort helling- baan maken. Het wordt een hou- TJ 13 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Strak programma voor ex-gedetineerden lijkt succesvol te zijn Tip? walcheren@pzc.nl ten plankier met een bocht om de hellinghoek niet te steil te maken. Het is dus nog best een ingrijpend project. Ik verwacht dat we in de tweede helft van de zomer klaar zijn met deze overgang." De aanpassing van de Domburgse duinovergang kost 87.000 euro. Ongeveer de helft daarvan betaalt de gemeente zelf, de rest wordt ge dekt door Europese subsidies. In Zoutelande is al een duinover gang aangepast. Dat is de overgang bij het Duinstraatje in het cen trum van het dorp. „Daar zijn we toe aan de afwerking", zegt Mole naar. Voor de overgang bij het Zuider- hoofd in Westkapelle ligt een plan klaar en ook de aanpassing van de overgang Duinweg in Oostkapelle is in voorbereiding. „Daar hebben we al wel een goede invalidenpar keerplaats, maar de overgang moe ten we nog aanpakken. In een la ter stadium gaan we in Vrouwen polder aan de slag met de over gang Duinoord", belooft de wet houder. Veere beschouwt mooie en scho ne stranden als de visitekaartjes van de gemeente. De goede toegan kelijkheid ervan voor gehandicap ten is bovendien één van de eisen voor de toekenning van blauwe vlaggen, een keurmerk voor de kwaliteit van stranden. De duinovergang bij de Stenen Toko in Domburg wordt deze zomer minder steil gemaakt zodat stoel gemakkelijker op het strand kunnen komen. mensen in een rol- foto Izaak Verkeste middelburg - Hét baken van Mid delburg, de Lange Jan, zal de ko mende weken nog meer opvallen dan hij anders al doet. Vanaf 23 april kleurt de toren oran je om de komst van de koningin aan te kondigen. Op maandag 3 mei verschiet de toren van kleur en wordt hij roze, als signaal dat de wielrenners van de Giro d'Italia in aantocht zijn. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 zaterdag 24 Apr. 15.00-16.30 uur De Reizende Muzikanten Zeeuwse Muziekschool boeken bestellen? www. drukkerijmiddelburg, nl De Lange Jan wordt vanaf komen de vrijdag elke avond oranje en vanaf 3 mei roze uitgelicht. De lam pen gaan om 21.00 uur aan en om 01.00 uur weer uit. Op dinsdag 11 mei, als de wielrenners weer ver trokken zijn, doven de roze lichten definitief Behalve de toren van de Abdij kleurt ook het stadhuis aan de Markt eerst oranje en daarna roze. Op Koninginnedag staan tijdens het muziekprogramma op de Markt (van 14.00 tot 00.30 uur) oranje spots op het stadhuis ge richt. Zodra de concerten om half één zijn afgelopen, gaan de roze lampen aan om de Italiaanse feest- week in te luiden. Tot en met de dag van de aankomst van de Giro, 10 mei, zijn er allerlei activiteiten in Italiaanse sferen in de stad. Tip? redactie@pzc.nl Op je gemakje shoppen in het ruime aanbod op het internet, dat leek dat Bevelandse stel, op zoek naar een ge schikt cadeautje voor hun spruit, ook wel wat. Dus besloten ze de drukke stad links te laten liggen en iets leuks aan te schaffen via de digitale snelweg. Na gesnuffeld te hebben bij de afde lingen baby en peuter, speelgoed, ga mes en acties besloten ze, totaal over donderd, toch nog maar even verder te kijken. „Was er niet nog een nieu we winkel in Middelburg die ook een webshop heeft? Iets met een X, en Toys?", zei de vrouw. De website was zo gevonden. En inderdaad, er waren genoeg spannende cadeautjes te koopconstateerde pa met rode oortjes. Maar niet voor zesjarigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19