Vliegen kan weer dag en nacht Rabelink regelde bus van Rome naar huis ®BDDT@[L/S\[K][d) 10 en 11 wonen Portaalkraan van 68 meter via zeesluis naar Zelzate Stevie Wonder en Prince op festivals en verder KRAS.NL ROME - Burgemeester Gerard Rabe- link heeft in het afgelopen week einde voor touroperator gespeeld. Met een man uit Utrecht charter de hij in Rome een touringcar en verkocht kaartjes naar Nederland. Rabelink was met zijn vrouw Mar- ja een midweekje in de Italiaanse hoofdstad. Vrijdagavond ontdekte hij dat er geen vliegtuig meer ging. „Wat, niet naar huis? Dan regelen we toch een bus, zei ik tegen een man uit Utrecht. Samen zijn we gaan bellen. Ik naar Maasbree, waar ik een busbedrijf ken. Hij naar bedrijven in Rome. Hij had het eerst een chauffeur te pakken die naar Nederland wilde rijden. We hebben toen zelf vijftig kaart jes gemaakt en voor 140 euro per stuk verkocht. Geen pin, geen cre ditcard, gewoon 140 euro cash en als er was betaald, zette ik een pa raaf op het kaartje." „Zaterdag om acht uur zou de bus bij het station Termini staan. Was nog even zoeken, want hij stond aan de achterkant. Maar om half negen reden we dan toch en zon dagochtend zeven uur waren we in Venlo, waar onze dochter ons oppikte." De bus van 'reisbureau Rabelink' hoefde niet leeg verder. „Met Fin nen, Zweden en Duitsers aan boord is de touringcar doorgere den naar Utrecht en Amsterdam." Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 11688 555530 schiphol - Het duurt zeker nog en kele dagen tot een week voordat het vliegverkeer op Schiphol en de andere Nederlandse en Europese luchthavens is genormaliseerd. Het kan wellicht iets sneller gaan nu de Inspectie Verkeer en Water staat gisteravond ook weer nacht vluchten toestaat. Tot dan waren alleen vluchten bij daglicht moge lijk. Gisteren werd de helft van alle vluchten naar en van Schiphol uit gevoerd, zij het hier en daar met vertraging. Prijsvechter Ryanair hervat pas morgenmiddag vanaf 13.00 uur de vluchten vanaf Wee- ze, Eindhoven en Maastricht. De KLM, moedermaatschappij Air France en de partners in Skyteam hopen zo snel mogelijk circa 50.000 gestrande passagiers te kun nen vervoeren, die als gevolg van de vulkaanuitbarsting in IJsland hun bestemming niet konden be reiken. Het probleem is dat het luchtruim in delen van Duitsland en Scandinavië nog altijd gesloten is. Het gehele Britse luchtruim daarentegen is gisteravond vanaf 224)0 uur weer opengesteld. 4S) pagina 3: commentaar Vpagina 4 en 5: politiek ziet wei nig in .staatssteun pagina 10 en 11veiligheid gaat voor alles, maar- Fris weer, 10° Politie leert signalen afwijkend gedrag te 'lezen' 2 en 3 Meer spionage bij overheid en bedrijven WOENSDAG 21 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 93 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 ASWOLK Luchtruim in delen van Duitsland en Scandinavië nog op slot WALCHEREN Dit is pas een mooi piekje Vandaag de bijiage Rotterdam - De Amerikaanse soul- legende Stevie Wonder treedt op zondag u juli op tijdens het North Sea Jazz Festival (op 9, ro en 11 juli) in Rotterdam. Dat maakte de orga nisatie gisteren bekend. Wonder trad in 2008 voor het laatst op in Nederland. De Amerikaanse muzieklegende Prince geeft zaterdag 10 juli een con cert in het Vlaamse Werchter. Prin ce geeft deze zomer nog twee con certen in Europa: in het Franse Ar ras en het Deense Roskilde. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Cultuur: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 31; Televisie: 34, 35. Bijlage: Wonen. Vliegverbod was zwaar overtrokken reacties: 439 Polen hebben recht op betere huisvesting eens 60% oneens 40% TERNEUZEN - Het transportschip Zhen Hua 22 passeerde gistermiddag probleemloos de zee sluis van Terneuzen. Het schip vervoerde een 68 meter hoge nieuwe portaalkraan voor staalcon cern ArcelorMittal bij Zelzate. Rijkswaterstaat nam speciale maatregelen om de sluispassage en de vaart over het Kanaal Gent-Terneuzen richting Zelzate soepel te laten verlopen. De 'reis' werd begeleid door drie loodsen, vier sleepboten en een patrouillevaartuig. Bovendien werd de zee vaart en de grote binnenvaart op het kanaal tijde lijk stilgelegd. De Zhen Hua 22- (229 meter lang en 32 meter breed) pikte de kraan op in Shang hai en leverde hem omstreeks vier uur af bij de staalreus. foto Peter Nicolai waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1