zeeland 121 aan heropening Ciel de Kinkelder wilde een afhaalloket Twee procedures Politie zoekt getuigen van mishandeling Coese kerken naar Syrische geestelijken Van Putten opent concertserie Kapelle Skatebaan Kloetinge opent met Oranjedag Bleekveld Goes na bodemsanering eind deze week weer toegankelijk Hollandse Aardbeien Apparatuur gestolen uit bouwcontainer Oranjeconcert in Grote Kerk Kapelle Wandeling van de Vaete tot Gasjeshoek Auto in Souburg in tien minuten gestolen Workshop over musical-zingen op korenfestival dinsdag 20 april 2010 ter veroordeelde hem vorig jaar nog tot vierhonderd euro boete. De Kinkelder wijst erop dat de ad vocaat-generaal tijdens de zitting van het Hof al om vrijspraak vroeg. Volgens hem blijkt uit die eis van het OM en de uitspraak dat die medewerker -en hij als cof feeshophouder- alles had gedaan om te voorkomen dat er weer werd verkocht aan minderjarigen. „Die Duitse jongen gebruikte die bewuste dag het paspoort van zijn meerderjarige broer om zich te le gitimeren. Het verschil tussen zijn uiterlijk en de foto in dat paspoort was niet te zien. Zelfs de politie had veel moeite de verschillen te zien." Ook het Hof constateerde dat die jongen zich legitimeerde met een 'identiteitsbewijs van een op hem lijkend persoon die ouder was dan achttien jaar'. In tegenstelling tot de rechters van het Haagse Hof vond de Middelburgse bestuursrechter dat De Kinkelder wel degelijk in de fout was gegaan bij de ver koop aan die Duitser. In de uit spraak van 25 februari stelde de be stuursrechter dat de exploitant er voor dient te zorgen dat er een deugdelijke controle plaatsvindt en dat fouten bij de leeftijdscontro le volledig voor zijn risico zijn. „Het is een feit van algemene be kendheid dat jongeren proberen de leeftijdscontrole te omzeilen en het is aan de exploitant om zijn be drijfsvoering zo in te richten dat er niet aan een minderjarige wordt verkocht. Dat het de politie zelfs enige tijd kostte om vast te stellen dat de jongen minderjarig was, leidt niet tot een ander oordeel", staat in het Middelburgse vonnis. De Kinkelder is in beroep gegaan tegen die uitspraak van de be stuursrechter. Samen met zijn ad vocaat verwacht hij dat de Raad van State -gezien de uitspraak van het Hof- over ruim een halfjaar wel eens terdege rekening zal hou den de beslissing van de rechters van het Hof De gemeente Middelburg ziet in die uitspraak van het Hof geen aanleiding opnieuw in overleg te -gaan met De Kinkelder. Volgens beleidsambtenaar Johan Groenen- berg is de uitspraak van de Middel burgse bestuursrechter glashelder. „Een coffeeshophouder mag niet verkopen aan minderjarigen. Doet hij dat toch dan zijn de gevolgen voor hem." Het Openbaar Ministerie vervolgde een medewerker van Sixty Two we gens het verkopen van softdrugs aan een Duitse jongen (15). In hoger beroep is deze medewer ker vrijgesproken van dat feit. De Kinkelder is een afzonderlijke procedure begonnen tegen sluiting van zijn zaak door de gemeente. Op 25 februari 2010 stelde de be stuursrechter dat de sluiting door de gemeente rechtmatig was. Via een hoger beroep bij de Raad van State vecht De Kinkelder de sluiting opnieuw aan. Die uitspraak wordt eind dit jaar verwacht. Eigenaar Giel de Kinkelder van de Middelburgse coffees hop Sixty Two verwacht dat hij over enige tijd weer als win naar uit de bus komt. Achttien jaar geleden sloot de ge meente zijn shop aan de Sint Jan straat omdat hij te veel overlast zou veroorzaken. Met genoegen vertelt de coffeeshophouder hoe de Haagse rechters in hoger be roep dat sluitingsbevel vernietig den waarna de gemeente zijn mis gelopen omzet alsnog moest ver goeden. De Kinkelder verwacht dat het weer zover komt. Zeker nu de ge meente niet met hem wenst te pra ten over een regeling. Zo was hij, naar eigen zeggen, bereid om tege moet te komen aan allerlei wen sen van de gemeente. Zo wilde hij best alleen verkopen aan mensen van twintig jaar en ouder en zijn coffeeshop om te bouwen tot een afhaalloket. „Zo dat niemand nog reden had om op de stoep rond te hangen en overlast voor de buurt te veroorza ken." HULST De politie zoekt getuigen van een mishandeling die gistermorgen plaatsvond in de Livingstonestraat in Hulst. Daar belde een blanke man tussen 08.30 en 09.00 uur aan bij een woning. Het 14-jarig meisje dat open deed, kreeg meteen een klap in het gezicht en werd be dreigd met een wapen. Ze begon te gillen en zag kans de man de deur uit te werken. Vervolgens rende ze naar één van de buren die de poli tie belde. GOES De Raad van Kerken Goes gaat zon dag 25 april op bezoek bij de Sy- risch-orthodoxe kerk in Hengelo. Na de kerkdienst wordt een bezoek gebracht aan het Sint Efrem de Sy- riër-klooster in Glane. Daar gaat het Goese gezelschap in gesprek met de bisschop en een monnik. Mee met de excursie kan, na aanmelding (voor 23 april) via Flip Homburg, 0113-212121. Deelna me kost 27,50 euro. KAPELLE Organist Henk van Putten opent vrijdag 23 april de concertserie van de Hervormde Kerk in Kapelle met muziek uit de Franse orgellitera tuur. Van Putten is de vaste bespe ler van het Batz-Witte orgel in de kerk. Op het programma heeft hij werk gezet van Franck, Saint-Saëns, Vier- ne en Guilmant. Van Putten besluit met de litanies van Jehan Alain. Het concert begint om 20.00 uur. KLOETINGE De nieuwe skatebaan van Koetinge wordt officieel geopend op Koni- ginnedag. Oud-wethouder Sophie van 't Westeinde opent de baan for meel. Haar opvolger in het college, Joahhes de Bat, kijkt haar de kunst af om 12.00 uur bij het Wesselo- park. De baan heeft viereneenhalf jaar voorbereiding gekost. Skaters en Bykers demonstreren de baan en na afloop wordt de opening ge vierd in het sponsorhome. door Frank Balkenende GOES - Eind deze week wordt de saneringsput aan het Goese Bleek veld weer gedempt en het plavei sel in zijn oorspronkelijke staat te ruggebracht. Ook het tijdens het karwei afgesloten Bleekerstraatje is dan weer toegankelijk voor voet gangers en fietsers. Bij de sanering, die in februari be gon, is een deel van het huidige parkeerterrein aan het Bleekveld tot een diepte van vier meter afge graven. De gemeente hoopt nu ze ventig procent van de vervuiling (tri en per, afkomstig van voorma lige wasserijen) te pakken te heb ben. Omwonenden van het Goese Bleekveld hoefden tijdens de ko mende bodemsanering niet hun huis uit, hoewel uit de put vinyl- chloride-dampen vrij konden ko men. Deze stof is kankerverwek kend. Wel zijn voorzorgsmaatregelen noodzakelijk om te voorkomen dat werknemers van de aannemer, omwonenden en personeel van It's worden blootgesteld aan de ge vaarlijke dampen. It's kon een tij delijke entree aan de Wijngaard straat openen. Omwonenden moesten hun ramen en deuren aan de Bleekveld-zijde tijdens de sanering dicht houden. Volgens de gemeente is alles goed verlopen. Ook waren er nauwe lijks klachten. Alleen enkele winke liers klaagden over de slechte be reikbaarheid van hun zaak. Komkommers 3 stuks Kiwi 10 stuks DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: €1,00 Witlof 1 kilo Rucola sla 1 doos €1,00 1,00 2 kroppen f 1,00 Mango's (draadloos) 2 stuks 1 O O Sherry tomaten 2 pakjes _L O O €1,00 Vanaf deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag KAPELLE Dinsdag MIDDELBURG Donderdag VLISSINGEN Vrijdag Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) 07.30 - 16.00 07.30- 12.00 07.30 - 16.30 07.30 - 16.30 KAPELLE Bij een inbraak in een bedrijfscon- tainer die in Kapelle was geplaatst is afgelopen weekeinde gereed schap gestolen. De container was door een bouw bedrijf aan de Korenbloem neerge zet. De opslag moet tussen vrijdag middag 16.30 uur en maandagmor gen 07.15 uur opengebroken zijn. Er zijn een zaag- en een boormachine verdwenen, met de bijbehorende accu's. Het is onbekend hoeveel de apparatuur waard is. KAPELLE Christelijk jongerenkoor Matthanja en christelijk mannenkoor Ichtus geven zaterdag 24 april een concert in de Grote Kerk van Kapelle. Het concert loopt vooruit op de vie ring van Koninginnedag. Harm Hoeve begeleidt de koren op het or gel. Dirigenten zijn Peter Wilde man en Martin Zonneberg. De op brengst van het concert is voor de wederopbouw van Haïti. Aanvang is 19.30 uur. KLOETINGE IVN De Zeeuwse Delta houdt zon dag 25 april de wandeling De Vaete tot Gasjeshoek, een inmiddels be kende wandelroute door Kloetin ge. De route is drie kilometer lang en voert langs bijzondere plekken naar de boomgaard in Gasjeshoek. Onderweg vertellen gidsen wetens waardigheden over het gebied. De kerk in Kloetinge is om 14.00 het startpunt. Deelname kost 3 euro. OOST-SOUBURG Een autodief heeft kans gezien om zaterdagmiddag in tien minuten tijd een auto te stelen vanaf he.t Oranjeplein in Oost-Souburg. De ei genaar had zijn blauwe Mitsubishi Space Star om half drie in een par keervak neergezet. Toen hij tien mi nuten later terugkwam, was de wa gen verdwenen. Hij deed aangifte van diefstal. De Politie Zeeland heeft de roof pas maandag bekend gemaakt. Het kenteken van de ge stolen auto is 89-HX-NJ. MIDDELBURG - Tijdens het Middel burgs Vól-koren-festival op 5 en 6 juni biedt Musicalcompany Ellis Jane workshops zang en dans aan. De workshops zijn bedoeld voor mensen vanaf twaalf jaar die wil len voelen hoe het is om te zingen en te dansen als een musicalster. Per dag zijn twee workshops waar in een repertoire wordt ingestu deerd. Dat wordt aan het eind van de middag op het Abdijplein uit het hoofd gezongen gepresen teerd. Deelnemers krijgen de lied tekst tevoren thuisgestuurd. Geïnteresseerden kunnen zich tot 2 mei aanmelden via de mail: workshopmiddelburgvolkoren@g mail.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75