Wellicht toch windmolens bij Stavenisse Coffeeshop denkt 20 zeeland Likje verf in afwachting van de echte renovatie Ook banken ontraden pinnen in het donker Voorstanders zijn nu in de meerderheid SIXTY TWO Sluiting is niet langer een vaststand feit Zeeuws-Vlaamse toeristenpas is in de maak dinsdag 20 april 2010 door Emile Calon De sluiting van de Mid delburgse coffeeshop Sixty Two is niet langer een vaststaand feit. Een uitspraak van het Gerechtshof in Den Haag geeft eigenaar Giel de Kinkelder en zijn advocaat Ab Sol hoop dat over een aantal maanden de shop in de Sint Janstraat toch heropend kan worden. Het Hof heeft namelijk een medeweker vrij gesproken van de verkoop van soft drugs aan een minderjarige. De verkoop aan een Duitser (15) op 12 september 2008 was voor de ge meente de reden de shop defini tief te sluiten. Het Hof stelt echter dat die medewerker 'al datgene heeft gedaan wat van hem in rede lijkheid mocht worden verwacht, zodat hem geen verwijt valt te ma ken'. De Middelburgse politierech- door Rob Paardekam STAVENISSE - Zouden de windmo lens bij Stavenisse er toch nog ko men? Het plan om bij het dorp vier turbines te bouwen, werd vo rig jaar nog verworpen door de ge meenteraad, maar na de verkiezin gen van maart liggen de verhou dingen anders. De partijen die vóór de komst van de windmo lens zijn - SGP, WD en CDA - hebben nu een meerderheid. Zeeuwind wil ten zuidoosten van Stavenisse vier grote windmolens bouwen. Toen de gemeenteraad vorig jaar een streep zette door dat plan tekende de organisatie met een bezwaar aan. Over dat be zwaar moet de nieuwe gemeente raad komende donderdag een be sluit nemen. Als SGP, CDA en WD het bezwaar gegrond verkla ren, mag Zeeuwind weer hopen dat het de turbines bij Stavenisse alsnog kan bouwen. Het is overigens de vraag of dat ge beurt. WD'er Frank Hommel be nadrukt dat de discussie van don derdag puur juridisch is. „We moe ten kijken of het besluit van de ge meenteraad van vorig jaar wel deugde", zegt hij. „Dat staat los van de vraag of je vóór of tegen die molens bent." Het zou dus best eens kunnen dat de WD, on danks het feit dat ze vóór de wind molens is, het bezwaar van Zeeu wind toch ongegrond verklaart. Maar zelfs dan kunnen de wind molens er misschien nog komen. Hommel, die binnenkort wethou der wordt, sluit niet uit dat er snel een nieuwe politieke discussie over de windmolens ontstaat. „En ja, dan is de WD nog altijd een voorstander van de windmolens bij Stavenisse", zegt hij. CDA en SGP lijken daar ook nog altijd voorstander van te zijn. De raadsleden die namens die par tijen in de bezwarencommissie zit ten, adviseren de raad om het be zwaarschrift van Zeeuwind ge grond te verklaren. De kans is overigens groot dat de Raad van State uiteindelijk over de windmolens beslist. „Het kan bij na niet anders of de kwestie komt daar terecht", stelt Hommel. „Als de raad bij haar besluit blijft en geen windmolens toestaat, stapt Zeeuwind naar de Raad van State. Maar als die molens er bij nader in zien toch mogen komen, zullen de natuurvereniging en enkele inwo ners van Stavenisse dat doen." door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Omdat de echte renovatie lang op zich laat wach ten, is heemkundekring Philippus- landt van plan om de weegbrug in Sint Philipsland binnenkort alvast een beetje op te knappen. Het zal dan vooral gaan om een lik je verf. „Zodat hij weer wat beter oogt", zegt voorzitter Fons Vleg- hels. „De manier waarop hij er nu bijstaat, irriteert ons mateloos." De heemkundekring hoopt dat de gemeente de weegbrug en bijbeho rende grond wil kopen van de CZAV en de ambachtsheer. Dat wordt binnenkort duidelijk. Pas daarna kan de echte renovatie be ginnen. De kosten daarvoor ko men voor rekening van Philippus- landt. „Dat gaat zeker niet minder dan 10.000 euro kosten", stelt Vleg- hels. „Het zal nog een hele klus worden om dat bij elkaar te krij gen. In deze tijd staan de sponsors niet in de rij. Gelukkig hebben wij een groot ledenbestand, dus er zijn vast wel handige mensen die vrijwillig willen meehelpen. Bo vendien mogen we de materialen van de gemeente gebruiken." door Jens Pauw De weegbrug aan de Oostdijk in Sint Philipsland verkeert volgens heemkun dekring Philippuslandt in een bedenkelijke staat. foto Willem Mieras VLISSINGEN - Banken ontraden het klanten in de late avond en 's nachts alleen te pinnen bij een geldautomaat. Zij volgen daarmee het advies van de politie, die deze waarschuwing vorig week al liet uitgaan. Aanleiding zijn twee over vallen in Vlissingen, waarbij men sen na het pinnen van hun geld werden beroofd. „We raden solo pinnen in het don ker ten zeerste af', vertelt Karin van der Pol van ING. „Zeker niet bij afgelegen automaten. Het zijn openbare plekken en iedereen weet wat je er komt doen. Het is daarom logisch waakzaam te zijn." Haar collega Silvia Bal van de Ra bobank denkt er net zo over. „Het is treurig en niet de gewenste situa tie, maar de maatschappij ver hardt. 's Nachts over straat lopen is ook niet meer zo veilig." De banken betreuren de overval len, maar voelen zich niet direct ge roepen maatregelen te treffen. „We hebben camera's in onze geld automaten en we kunnen naden ken over het verbeteren van de ver lichting", zegt Van der Pol. De ING-automaat in winkelcentrum Papegaaienburg, waar vorige week een Vlissinger werd beroofd, staat bekend als risicolocatie. SLUIS - Een groep ondernemers is bezig met de ontwikkeling van een 'Toeristpas Zeeuws-Vlaande- ren'. De pas, die door recreatieon dernemers aan hun gasten wordt uitgereikt, moet komend toeristen- seizoen al op beperkte schaal wor den gebruikt. Ondernemers kunnen deelnemen door toeristen een aanbieding te doen. „Dat kan gaan van een twee de bakje koffie gratis tot complete arrangementen van meerdere be drijven samen", legt Mario Spetic van recreatiecentrum Toversluis -uit. Hij is, samen met John Smael (Zorgsaam) en Karlijn Nieuwets (Churchill Hotel Terneuzen), trek ker van het plan. Coffeeshop Sixty Two werd op last van de gemeente gesloten omdat vier keer de gedoogregels waren overtreden. De beslissende overtreding was verkoop van softdrugs aan een minderjarige Duitser. archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74