westcrscheide 'Door bescherming natuur komt verliezen hobby beheer waterkeringen in de knel' Erik van Dijke aanbreekt, moet het af zijn zeeland 119 Tuinarchitect stelt nieuw boek voor Voetbaltoernooi voor meiden Heinkenszand Clgi Torres geeft masterclass in Goes Hollandse punkbands in concert in Baarland Uitleg over vermijden van val-ongelukken dinsdag 20 april 2010 hulst - Recreatievisssers op de Westerschelde raken met ingang van januari 2011 een deel van hun hobby kwijt. Volgens fractielid Toon Maas van Algemeen Belang Groot Hulst heb ben alle kustvissers daar een brief over gekregen van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit (LNV). In die brief kondigt het ministerie aan dat het recreatieve kustvissers met vast vistuig in het kader van het aalbeheerplan verboden wordt nog langer hun netje uit te wer pen of fuik uit te zetten op de" Westerschelde. Maas noemt dat een zorgelijk iets en vraagt er aan dacht voor van B en W. door Maurits Sep middelburg - Naar de Raad van State om een besluit van de minis ter tegen te houden is riskant, rea geerden bestuursleden van de Zeeuwse waterschappen vorige week geschrokken. Er was geen an dere mogelijkheid, zegt dijkgraaf Toine Poppelaars. „Dit raakt het hart van ons werk: zorgen voor vei lige waterkeringen." Het ministerie van LNV heeft de Oosterschelde, Westerschelde en het Land van Saeftinghe aangewe zen als Natura 2000-gebieden. Daarmee vallen ze onder een strenge natuurbeschermingswet. De provincies moeten beheersplan nen maken waarin staat wat er in die gebieden wel en niet mag. De Zeeuwse waterschappen vrezen dat hun werk, beheer en onder houd van de waterkeringen, daar door in de knel komt. „Voor werk aan de waterkeringen moeten we voortaan vergunnin gen aanvragen. Dat kan leiden tot flinke vertragingen bij de uitvoe ring." Volgens het ministerie gaat het argument 'veiligheid' boven al les. De waterschappen willen dat zwart op wit hebben. „En regulier werk als maaien, repareren en on derhouden moet zonder vergun ning kunnen." De waterschappen vrezen hogere kosten door doorge schoten natuurbescherming, zegt de dijkgraaf De provincie wilde de kust bij Vlissingen buitendijks versterken, omdat er binnendijks een beschermde plantensoort groeide. Dat was zeven miljoen eu ro duurder geworden. Waterschap Zeeuwse Eilanden maakte be zwaar, kreeg gelijk en kon landin waarts versterken. Als de procedu re bij de Raad van State mislukt, moeten Waterschap en provincie samen een oplossing vinden in de beheersplannen. Poppelaars: „Van de provincie kreeg ik al een positie ve reactie op ons protest." Dance Warehouse is aan het Sta tionsplein 15 in Goes. De master class begint om 19:30 uur. Deelna me kost 20 euro. Informatie: www.moves.nl of 0113-213935. GOES Arend Jan van der Horst, tuinarchi tect te Middelburg en daarvoor te Baarsdorp, presenteert zijn nieuw ste boek 'Movements in Green, con- ceptional landscape gardening' in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Het is het vijfentwintigste boek van zijn hand. Het boek geeft een overzicht van zijn tuinontwerpen uit de laatste tien jaar, zijn omgang met stijlken merken en ruimteproblemen, zijn tuinreizen en privétuinen. De boekpresentatie begint om 19.30 uur. Entree kost 2,50 euro. HEINKENSZAND Driehonderd meisjes spelen mor gen, woensdag 21 april, een school- voetbaltoernooi op de velden van Heinkenszand. Organisatoren Jan van Schengen- school en W Luctor '88 kregen 39 damesteams bij elkaar uit de ge meenten Reimerswaal, Kapelle en Borsele. De wedstrijdenbeginnen om 13.15 uur. De wisselbeker wordt om streeks 17.15 uur uitgereikt Luctor '88 meldt dat het aantal speelsters in de gelederen groeit. Het project 'Halt! U valt' gaat om het voorkomen van letsel door val partijen bij ouderen. Vrijdag 23 april is daar een bijeen komst over in de Erasmusflat in Goes. Bij het project horen onder meer een cursus 'In Balans' en bewe gingsactiviteiten. Het programma is in handen van Zorggroep Ter Weel, SVRZ en SMWO. De middag begint om 14.30 uur. Meer informatie bij SMWO Oude renwerk: 0113-277111. GOES De Amerikaanse choreografe Gigi Torres geeft morgen, woensdag, een masterclass bij Moves! Dance- Warehouse in Goes. Danseres Torres werkte eerder met Pussycat Dolls en Snoop Dogg en werktee mee aan televisieprogram ma's van MTV. kilometer dijk langs de Oosterschelde moet in circa zes maanden tijd worden versterkt. „Van maandag tot en met vrijdag mag van 07.00 uur tot 19.00 uur gewerkt worden. Daar mag alleen bij hoge uitzondering van af worden geweken." BAARLAND Dorpshuis The Cameronian ont vangt zaterdag 24 april twee Neder landse punkbands. De eerste is Persona non Grata, een twee jaar oude band uit Goes met gutternoise als basis. Kesus Krijst heet de hoofdact. De groep van vier speelt nederpunk van rondom Rotterdam en uitslui tend eigen repertoire. De optredens beginnen met de Goesenaren om 21.00 uur. Organisa tor is dagbestedingsbedrijf Eigen Richting uit 's-Heer Abtskerke. Geotextiel wordt uitgelegd. Het doék moet ervoor zorgen dat de onder grond die er later op wordt gestort op zijn plaats blijft. De tenen worden geplaatst tussen de kreukelberm (links) en het talud, dat door een kraanmachinist op de achtergrond egaal wordt gemaakt. GOES Weer een andere kraanmachinist stort de steenslag over het doek, de laat ste stap voordat de betonzuilen kunnen worden geplaatst. De betonzuilen hebben een ecotoplaag, dat ervoor zorgt dat zoutvegetatie en wieren sneller terug groeien. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73