Chauffeurs straks zonder parkeerplaats Voordat stormseizoen i8l zeeland Vrijspraak in zaak grafschennis Kapelle Vrachtwagens moeten weg bij Boot Buteijn Openluchtfestival Vestrock in Hulst krijgt een tweede podium DIJKVERSTERKING Tussen Kattendijke en Wemeldinge wordt gewerkt aan dijkversterking. Een grote logistieke operatie, waar met veel belangen rekening wordt gehouden. dinsdag 20 april 2010 door Rob Paardekam nieuwdorp - Vijf zelfstandige vrachtwagenchauffeurs uit Nieuw- dorp luiden de noodklok, omdat ze hun voertuig vanaf volgende maand nergens meer kunnen par keren. Nu mogen ze hun trucks nog parkeren op het terrein van transportbedrijf Boot 8c Buteijn, maar vanaf 1 mei komt daar een einde aan. Het transportbedrijf verhuist naar het Sloegebied om plaats te maken voor een nieuwe woonwijk. Vol gende maand begint de sanering van het terrein. Kees Schikker, van het gelijknamige transportbedrijf, is één van de vrachtwagenchauf feurs die daardoor hun vaste par keerplaats verliezen. „We hebben dit probleem twee jaar geleden al aangekaart bij de gemeente, zodat ze tijdig naar een alternatieve loca tie konden zoeken", zegt zijn vrouw, die het woord voert. „Maar er is helemaal niets geregeld. Wij zitten nu met de handen in het haar, omdat we niet weten waar we na 1 mei onze vrachtwagen moeten parkeren." Volgens Schikker zou het dorps- hulst - Het openlucht Rock- 8c Dancefestival Vestrock in Hulst krijgt een tweede podium. Dit podium biedt ruimte aan bands uit de regio. Het program ma van Vestrock is inmiddels ver der uitgebreid met vier Zeeuwse bands: Marsha, Audiofungus, lay door Lilian Dominicus plein een geschikte plek kunnen zijn, maar binnen de bebouwde kom geldt een parkeerverbod voor vrachtauto's. Industrieterrein Vlis- singen-Oost is ook wel eens geop perd als alternatief, maar dat zien de vrachtwageneigenaren niet zit ten. „Er zit tegenwoordig dure ap paratuur in die vrachtwagens", stelt Schikker. „Moeten wij die zo maar ergens langs een verlaten weg gaan zetten?" De chauffeurs hebben ook enkele boeren in de buurt benaderd, maar die zitten ook niet te wach ten op vrachtwagens op hun ter rein. Daarom kijken de chauffeurs nu toch weer naar de gemeente. „Ik heb al zo vaak gebeld", zegt Schikker. „Maar een bevredigende oplossing is er nog niet." Ze wijst erop dat de gemeente Kapelle wel zijn best doet om een parkeerter rein voor vrachtauto's aan te wij zen als die straks niet meer bij het station mogen staan. Een woordvoerster van de gemeen te Borsele laat weten dat het pro bleem wel degelijk de aandacht heeft. „We zijn op zoek naar een oplossing. Die zal er waarschijnlijk ook wel komen." Het Projectbureau Zeewe ringen zit met enige re gelmaat in een spagaat. In luttele maanden tijd versterkt het bureau de Zeeuwse dijken dusdanig dat ze een super- storm kunnen trotseren. Maar tege lijkertijd moeten gebruikers van de dijken zo min mogelijk last on dervinden van de werkzaamhe den. Voorwaar een hele uitdaging. Het stormseizoen is de tijdsmaat: van begin april tot begin oktober mag aan dijken gewerkt worden, daarna is het te gevaarlijk. Maar de dijk is van iedereen, vooral als het gaat om het traject Stormesande- polder tussen Kattendijke en We meldinge. De strook langs de Oos- terschelde is een panoramische route voor automobilisten, uitvals basis voor duikers, hengelaars en kreeftenvissers en simpelweg een zalige plek voor wandelaars, fiet sers en natuurliefhebbers. Dan is Minor 8c the Early Birds en Vota Fonzie zijn toegevoegd aan het pro gramma. De allerlaatste plaats op Vestrock wordt 29 april (Koninginnenacht) vergeven tijdens de Vestrockrally op het podium in de binnenstad van Hulst (Cornelis de Vosplein). het ook nog zo dat de koningin dit jaar naar Wemeldinge komt, en dus heeft de gemeente liever niet dat er vóór 30 april gewerkt wordt bij de jachthaven en het grote strand. „Met al die wensen probe ren we zoveel mogelijk rekening te houden", zegt projectsecretaris An neke McGovern. Dus wordt er gewerkt in fases, zo dat de duikers altijd een stekje heb ben om het water in te kunnen en de oranje straten van Wemeldinge niet te veel ontsierd worden door kranen op de achtergrond. Ook zijn de werktijden beperkt om om wonenden te ontlasten. „Van maandag tot en met vrijdag mag van 07.00 uur tot 19.00 uur ge werkt worden. Daar mag alleen bij hoge uitzondering van af worden geweken", zegt projectleider Erik van Dijke. Het werkverkeer rijdt op vastgestelde routes. Om de na tuurwaarden te herstellen legt het projectbureau drie poelen aan, waarin ook bij eb het water blijft staan, zodat het een aantrekkelijke plek wordt voor schaaldieren. Een oude oesterput wordt weer zicht baar als cultuur-historisch ele ment. Toch is niet iedereen blij. Zo moest de oude oesterschuur plat en dat deed pijn in het hart van ve le Wemeldingenaren. „Het kon technisch gezien niet anders. Die schuur stond echt in de weg", ver klaart omgevingsmanager Joris Per- quin. En tijdens een informatie avond merkte een visser op dat langs de dijk honderden kreeften leven, die de operatie waarschijn lijk niet zullen overleven. Perquin: „Ook daar kunnen we niet veel aan doen. Dat brengt het werk nu eenmaal met zich mee. De kreeften leven onder water, wij opereren net boven en net onder het water, dus enige troost is dat ze misschien niet allemaal verdwij nen." O video met korte uitleg van de werkzaamheden op www.pzc.nl/bevelanden Praktisch Fase 1, van boerderij De Stelhoe- ve tot en met de haven van We meldinge, is gepland van 1 maart tot 3 juli. Vanwege Koninginnedag start het werk in de haven en bij het grote strand pas na 3 mei. Fase 2 is van 25 mei tot 1 novem ber. Van het oude haventje van Kattendijke tot de Kokuitsweg. Fase 3 van 3 juli tot 1 november. Van de Kokuitsweg tot De Stel- hoeve. Fase 3 sluit aan op fase 1 In fase 1 rijdt werkverkeer via de Westelijke Kanaal weg, de Boule vard en de Nieuwendijk. In fase 2 en 3 rijden de vrachtwagens over de Monnikendijk, de Oude Zee dijk en de Steldijk. In fase 1 worden fietsers en wan delaars omgeleid. Tijdens fase 2 en 3 is de dijk afgesloten voor ge motoriseerd verkeer. www.zeeweringen.nl Bike Totaal Jacobusse Tweewielers Dorpsstraat 48 4451 DB Heinkenszand Tel, 0113-567358 www.jacobusse.nl Bike Totaal Vermare v.o.f. Oostweg 27 4413 BP Krabbendijke Tel. 0113-501391 www. ve r ma revofn I MEEST CELEZEN 1. Moeder en kind onder nieuw dak 2. Schietende pubers in Poortvliet 3. Yerseke kiest voor nieuwe kerk EN VERDER Kijk naar de dijkversterking tussen Kattendijke en Wemeldinge op=^ www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Lilian Dominicus kapelle - Kapelle kan waarschijn lijk naar de claim fluiten die was ingediend om de schade aan graf stenen op de Franse begraafplaats te vergoeden. Dat zegt burgemees ter Siebe Kramer in een reactie op de uitspraak van de rechtbank in Middelburg. Die sprak drie verdachten, een van 15 en twee van 17 jaar oud, op 31 maart bij gebrek aan bewijs vrij, zo is nu pas bekend geworden. Het ging om een bedrag van 'rond de 8000 euro', nodig om de twaalf in september 2009 vernielde mo numenten te herstellen. Volgens de rechtbank volgde vrij spraak omdat het sporenonder zoek onvolledig is en er twijfel be staat over de betrouwbaarheid van de getuigen. „Zij hadden het al leen van horen zeggen. Ook zijn de verklaringen tamelijk laat na de vernielingen afgelegd", aldus een rechtbankwoordvoerster. „Andere getuigen waren er niet", verklaart Mare Dunsbergen, advocaat van de verdachten. Hij wil weinig kwijt, omdat de verdachten min derjarig zijn. Volgens het OM hebben de jon gens verklaard wel op de begraaf plaats te zijn geweest, maar niet op de bewuste dag. KIJK VOOR ALLE NATIONALE FIETS 10-DAAGSE AANBIEDINGEN OP WWW.BIKETOTAAL.NL 10 DAGEN LANG SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN! Ë2HI23 BIKE TOTAAL HOGEDRUK- POMP Voor Hollands, Frans en 4 autoventiel pompt t< n bar - duidelijke t manometer 2 l VJEDESTEIN (223323 FREEWAY SPORT MET GRATIS BINNENBAND Lichtlopende band m modern profiel en antilek- laag gratis 'Bike Totaal potdicht' binnenband ,29^' transportroute twiiwMi' werkgebied 11 in huhi depotlocatie voormalige haven van Kattendijke strand bij haventje fase 3 van Lindenbergh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72