PZC Baarland kan zo weer naar strandje Varen in vreemde wereld intratuin pC\/Ei AKinPM THDI F DC V CLMINL/ClN- I nuLL 18 en 19 17 22 OPSPUITINCEN Borsele en camping Scheldeoord knappen strand op; baggeraar levert zand gratis Uitspraak biedt coffeeshop hoop almanak Vragen Dinsdag 20 april 2010 Voordat stormseizoen aanbreekt, moet het af zijn Viazorg stoomt jongeren klaar voor baan in de zorg Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende BAARLAND - De gemeente Borsele en camping Scheldeoord hebben gisteren bij wijze van proef zand la ten opspuiten op het strandje bij Baarland. Het ging om een test, die positief uitviel. Vandaag beginnen de ech te opspuitingen. Naar verwachting duurt dat karwei een week of drie. Wie wel eens buitendijk fietst of wandelt, moet er rekening mee houden dat de onderhoudsweg van Waterschap Zeeuwse Eilan den tijdens de werkzaamheden af gesloten is. Borsele en Scheldeoord betalen sa men 46.000 euro voor de versprei ding van het zand. Het zand zelf wordt gratis geleverd door een Bel gische baggeraar en ook zijn sleep hopperzuiger zet hij om niet in, nu de Raad van State zich heeft uitgesproken over de derde verdie ping van de Westerschelde. De sleephopperzuiger, die geschikt is voor werk in ondiepe wateren, komt overdag en bij hoog water zo dicht mogelijk bij de wal. Het zand dat afkomstig is uit de Wes terschelde, wordt vervolgens vanaf het water in een boog vlak voor de wal gespoten: de regenboog-me thode in vakjargon. Per keer wordt drieduizend kuub opgespoten. In totaal gaat om het 40.000 kuub, waarvan naar verwachting drie kwart zal blijven liggen. De ge meente laat het zand bij laag water naar het westelijker gelegen strand je vervoeren, waar het met een shovel wordt geëgaliseerd. Vier jaar geleden werd het strand je voor het laatst opgespoten. Door stroming spoelde het zand op het kunstmatig aangelegde strandje met de jaren steeds meer weg. Om die reden besloot het col lege van burgemeester en wethou ders vorig jaar het zand aan te la ten vullen en de dijk te versterken. Dat laatste was een eis van het wa terschap. De Borselse gemeenteraad vond de kosten van de dijkversterking te hoog. In samenspraak met het wa terschap is gekozen voor een goed koper plan. Om te voorkomen dat de dijk moet worden versterkt, wordt het zand minder hoog aan gebracht dan aanvankelijk het idee was. Ook plaatst het waterschap stuifschermen om het zand vast te houden. Over ruim een maand kan Baarland er recreëren. O video op www.pzc.nl/bevelanden GOESE SAS - Zeeuwen die onder de zeespiegel wonen. Tja, daar snap pen ze dus helemaal niks van, de delegatieleden uit de Oegandese gemeente Kamuli, die momenteel in Goes verblijven in verband met het tweejarig afvalproject dat ze in hun vaderland samen met de Beve- landse gemeente opzetten. Gisteren maakten ze een boot tocht op het kanaal Goes-Goese Sas, die eindigde bij de sluis aan de Oosterschelde. Ze mochten een kijkje nemen in het bedieningsge bouw, waar hun de werking van de sluis werd uitgelegd. Dat je met een sluis het peil voor de scheep vaart kunt aanpassen, ervoeren ze als een wonderlijk fenomeen. Vandaag gaat de delegatie uit Ka muli naar huis. In de tas reist een overeenkomst met de gemeente Goes mee. Die neemt deel aan een project van de Vereniging Neder landse Gemeenten International en is aan de kleine gemeente in het zuiden van Oeganda gekop peld. Als gezamenlijk project is ge kozen voor een afvalinzamelsys- teem, waaraan het in Kamuli ont brak. Er komt een voorlichtings campagne om inwoners bewust te maken van het scheiden van afval en ze voor te bereiden op de intro ductie van afvalbelasting. De delegatie uit de Oegandese gemeente Kamuli bezoekt de sluis en het bedieningsgebouw op het Coese Sas. foto Willem Mieras Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie geldig l/m 25 april Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551 623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl MIDDELBURG - Eigenaar Giel de Kin kelder van de gesloten Middelburg se coffeeshop Sixty Two hoopt zijn zaak weer te openen dankzij een uitspraak van het Gerechtshof in Den Haag. Dat sprak een medewer ker van De Kinkelder vrij van ver koop van softdrugs aan een minder jarige. Dat was voor de gemeente juist reden Sixty Two te sluiten. pagina 20 en 21; coffeeshop Sixty Two denkt aan heropening Tip? redactie@pzc.ni Vragen - hoe makkelijk ze soms ook zijn - worden op die Middelburgse werkvloer steevast als volgt ingeleid: „Zeg, jij weet nogal veel hè..." En dan volgt pas waar het echt om draait. Aldus werd onlangs één van de werk nemers benaderd door een in rang hoger geplaatst persoon. De aange sproken werknemer liet een volmon dig 'ja' volgen op de inleidende vraag. Helaas moest hij veivolgens het ant woord op de echte vraag schuldig blijven en zelfs zijn toevlucht zoeken tot een naaste collega. De chef kon een impulsieve reactie niet onderdrukken en sneerde: „Ik dacht dat jij zo veel wist." Het laatste woord was toch voor de alwetende collega. „ja, en ik weet ook echt heel veel. Maar ja. Jij stelt mij altijd de verkeer de vragen. Dat deden ze vroeger op school ook altijd: de verkeerde vra gen stellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71