sport 125 Lentekriebels? Ribéry verhoord in prostitutieschandaal Guardiola: Inter lastiger dan Arsenal AZ en Feyenoord azen op Marcellis Tennisser De Bakker vernedert Falla Van der Meet toch naar hoofdtoernooi Kiprono Cheruiyot wint marathon Boston Lavrijssen finisht als negentiende Doe de voorjaarsschoonmaak! Voor meer informatie kijkt u op www.DELTA.nl/cvketels dinsdag 20 april 2010 door Wilko Voordouw parijs - Franse voetbalinternatio nals zijn gisteren in opspraak ge raakt. Enkele van hen - onder wie Franck Ribéry - zouden seks heb ben gehad met een minderjarige prostituee. Volgens een bron bij het parket van Parijs heeft Ribéry tijdens een verhoor toegegeven dat hij seks heeft gehad met een prostituee, maar ontkent de speler te hebben geweten dat de vrouw nog minder jarig was. Dit weekeinde werd be kend dat de ster van Bayern Mün- chen was verhoord. Tot gistermid dag hield zijn raadsvrouw Sophie Bottai staande dat hij als 'getuige' was gehoord. „Hij is niet aange klaagd. Het gaat niet om Franck Ribéry." Op het hebben van seks met een minderjarige staat in Frankrijk een maximale celstraf van drie jaar en een boete van maximaal 45.000 euro. De affaire zou zich hebben afge speeld in Café Zaman, een hippe nachtclub aan de Champs-Elysées. Daar zouden veel Franse interna tionals zich graag ophouden in hun vrije tijd. Zaman staat al lange tijd bekend als een disco waar es- cortvrouwen hun zaken deden. Volgens de Franse politie zouden nog twee internationals seks heb ben gehad met een minderjarige prostituee. Een van hen zou spe len bij Barcelona, de ander bij een Franck Ribéry 'Zuid-Franse club'. Zondag zei de advocaat van Franck Ribéry nog dat zijn betrokkenheid zich be perkte tot het feit dat de pooier ie mand is uit de kennissenkring van de speler. Sidney Govou, aanvaller van Olym- pique Lyon, liet zijn advocaat zon dagavond ongevraagd verklaren dat hij niets met 'deze zaak' te ma ken had. „Sidney Govou heeft nog nooit een voet in Café Zaman ge zet", aldus Thierry Braillard. „Hij zal er verder ook niets over zeg gen." Pikant detail: Ribéry en Govou staan woensdag tegenover elkaar in de tweede halve finale van de Champions League. MILAAN Josep Guardiola verwacht dat FC Barcelona het vanavond in de halve finales van de Champions League tegen Internazionale lastiger krijgt dan in de vorige ronde tegen Ar senal. Tegen Arsenal (2-2 en 4-1) speelde Barcelona indrukwekkend voetbal en kreeg de club veel kan sen. „We proberen dat niveau op nieuw te halen", aldus Guardiola. „Ik denk niet dat we zoveel sco- ringsmogelijkheden als tegen Ar senal zullen krijgen. Inter is een goede ploeg met veel kwaliteiten." In de groepsfase troffen beide top clubs elkaar ook al. In Milaan bleef het 0-0, terwijl Barcelona in eigen stadion met 2-0 te sterk was. EINDHOVEN Zowel AZ als Feyenoord heeft se rieuze belangstelling voor Dirk Marcellis. De verdediger van PSV is onder trainer Fred Rutten op een zijspoor beland. De Eindhovense club zou bereid zijn om Marcellis te verkopen. De speler zelf heeft aangegeven dat hij eerst een gesprek met Rutten wil hebben, voordat hij een besluit over zijn toekomst neemt. „Dirk heeft het namelijk goed naar zijn zin bij PSV", zegt zijn zaakwaarne mer Kees Ploegsma. Voor PSV zou een transfer van Marcellis naar AZ lucratiever zijn, omdat in dat geval eventueel aanvaller Jeremain Lens in de deal kan worden betrokken. BARCELONA Tennisser Thiemo de Bakker heeft gisteren een vliegende start ge maakt in het tennistoernooi van Barcelona. De Nederlander mepte in de eerste ronde de Colombiaan Alejandro Falla van de baan in twee sets: 6-16-0. De Bakker kan trots zijn op de winst, want Falla staat hoger op de wereldranglijst, namelijk 58e. De Bakker zelf steeg deze week van plaats 77 naar 67, zijn hoogste ran king ooit. In de volgende ronde neemt De Bakker het op tegen de winnaar van de partij die gaat tussen de Spanjaard Daniel Gimeno-Traver en de Argentijn Juan Monaco. BARI Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke is als lucky lo ser toegelaten tot het hoofdtoer nooi van het 25.000 dollar toernooi van Bari in Italië. De vele proble men in de luchtvaart maken dat er diverse lucky losers toegelaten kun nen worden tot het hoofdtoernooi. Van der Meet had het geluk dat ze al in Italië was. Geen probleem dus om er te komen. Ze speelt vandaag om 11.00 uur tegen een andere luc ky loser: Federica Quercia, een 25-jarige Italiaanse die op de 454e plaats van de wereld staat. De ten nisster noemt deze tegenstandster de Berlijnse muur, omdat ze alles terug brengt. BOSTON Robert Kiprono Cheruiyot heeft gisteren de 114e marathon van Boston op zijn naam gebracht. De Keniaanse atleet verbeterde het par koersrecord met meer dan een mi nuut Hij liep de 42,195 kilometer in 2 uur, 5 minuten en 52 seconden. De oude toptijd stond sinds 2006 met 2.07.14 op naam van zijn landge noot Robert Kipkoech Cheruiyot. Kiprono was ditmaal een Idasse apart in de oudste stadsmarathon ter wereld. Hij bleef de Ethiopiër Tekeste Kebe- de (2.07.23) ver voor. Bij de vrouwen zegevierde de Ethi opische Teyba Erkesso in 2.26.11. MIDDELKERKE De 19-jarige Bïrgit Lavrijssen, uitko mend voor het RedSun Ladies Cy cling team, is in Middelkerke als ne gentiende geëindigd in de Noord zee Wielertrofee Middelkerke. De ze wielerwedstrijd, de tweede in de serie om de Wielertrofee Vlaan deren, ging over honderd kilome ter en kende 113 deelneemsters. Na veertig kilometer ontstond een kopgroep van tien rensters waarna Lavrijssen de aanzet gaf voor een achtervolgende groep van nog eens elf rensters. Het peloton werd al spoedig op achterstand gereden en later uit koers genomen. De eni ge andere Zeeuwse aan de start, An ne Eversdijk, haalde de finish niet. De eerste zonnestralen zijn een feit: de lente komt eraan! Traditioneel gaan we nu aan de voorjaarsschoonmaak, maar denk daarbij ook eens aan uw installaties en apparatuur. Voor een goed functionerende cv-ketel of geiser is preventief onderhoud bijvoorbeeld van groot belang. Zo voorkomt u storingen, maar zorgt u er ook voor dat uw installatie veilig blijft functioneren. Wilt u uw cv-ketel jaarlijks preventief laten onderhouden? Sluit een onderhoudsabonnement bij DELTA af en uw comfort is gegarandeerd! www.DELTA.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67