Margarethapolder zeeland 121 'Elkaar niet in de weg lopen is huwelijksgeheim' voor bewoners nabijgelegen wijk Othene regioagenda Concert 'Music for friends' in't Heike Drie bands op podium jeugdcentrum De Pit Rommelmarkt van Rond de Kleine Vogel Meesterbinder Wisse in hotel De Linde 'Sluiting van voetbalvelden was logisch' dinsdag 20 april 2010 natuur. De Moree noemt dat 'don kergroene natuur'. „Dat stuk is echt voor de flora en de fauna. Ge regeld zijn er wel excursies door het gebied, vanuit het cafë De Grie- te, met snert na in de winter." Het gedeelte van de Margarethapolder (60 hectare) dat nog op herinrich ting wacht, wordt voor de helft parkachtig, 'lichtgroen' in de ter men van De Moree. „Er komen bossages en voetpaden die aansluiten op de wijk", vertelt hij. „Ook is er een pad voor min- dervaliden gepland, een pad dat leidt naar een uitkijkpunt. En een stuk van het gebied wordt inge richt als fruitgaard met hoogstam- bomen, vanwege het cultuurhisto rische karakter." De Moree hoopt vanavond te ver nemen of het plan al dan niet bij omwonenden in de smaak valt. Hij benadrukt dat het om een ont werp gaat. „Er zijn zeker nog ver anderingen mogelijk." De Dienst Landelijk Gebied denkt dit jaar nodig te hebben voor alle voorbe reidingen. Voor het begin van vol gend jaar staat de uitvoering op de rol. „Er ligt dan een natuurgebied van formaat", kijkt De Moree al vast vooruit, „op een mooie plek direct achter de Westerschelde- dijk. Veel vogels gebruiken de pol der bij hoogwater als vlucht- plaats." De Margarethapolder heeft de om vorming tot natuurpark ook aan de Westerschelde te 'danken', aan de tweede verdieping van de vaar geul naar Antwerpen in 1997. De Vlaamse overheid gaf Nederland geld ter compensatie van het ver wachte natuurverlies in de Wester schelde. Dat de Margarethapolder zoveel ja ren later pas volledig wordt inge richt, heeft te maken met de vrij willige grondverwerving, verklaart De Moree. „Het heeft even ge duurd voordat we een boer com- pensatiegrond konden bieden dichterbij zijn bedrijf In novem ber hebben we het laatste perceel kunnen ruilen." Voorlopig blijft de Dienst Lande lijk Gebied bezig in de Margaretha polder. Ook in de al heringerichte delen moeten nog de puntjes op de 'i' worden gezet. Het waterpeil in het eerste stuk wordt dit voor jaar verhoogd. De Moree: „Zo wordt het nog aantrekkelijker voor vogels." Een opslag met 75.000 kubieke me ter schone grond - vrijgekomen bij eerdere afgravingen - wordt dit na jaar weggehaald voor het afdekken van een oude vuilstort. De Margarethapolder is overigens meer dan natuur, de polder is ook een brok historie. Napoleon wilde er rond 1800 een batterij oprich ten ter verdediging van de Wester schelde. Veel verder dan het gra ven van zoetwaterputten voor drinkwater voor paarden kwamen de Fransen niet. Ter herinnering heeft DLG daar van twee vierkante kikkerpoelen gemaakt. „Natuurliefhebbers vonden dat niks, omdat kikkerpoelen normaal rond zijn", vertelt De Moree. „Maar ja, de kikkers zullen er niks van merken. En het is toch wel mooi zo, ter nagedachtenis aan Na poleon." AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Jokeren, bil jarten; Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aero bics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; 18.00 uur: Wandel vierdaagse; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO joke ren; HEIKANT 'tHeike, 14.00 uur: Ouderenkoor; HOEK De bovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gymnas tiek; 13.30 uur: Kaarten bieden en joke ren; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Prijskaarten bie den en jokeren; 19.30 uur: Stijldansen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheugentraining, Internetca fé; 14.00 uur: Schilderclub; Den Dullaert, 13.15 uur: Zumba; 13.30 uur: Bridge; 15.30 uur: Kids dansen; 18.30 uur: Uni hockey;19.30 uur: Hulster gemengd koor; 20.00 uur: Volleybal; HEIKANT De muziekvereniging Heikant houdt zaterdag 24 april in het ge meenschapscentrum 't Heike een concert 'Music for Friends'. Naast de muzikanten uit Heikant treedt de closeharmonygroep 'Groovy Sis ters' op, met solo's van Marike Rijk- sen en Yannick Weesepoel. Het concert begint om 20.00 uur. Na af loop van het concert is er een par ty met Thunk. TERNEUZEN Poppodium De Pit in Terneuzen verwelkomt zaterdag drie bands. Op het podium staat eerst de vier koppige Zeeuwse band Jay Minor The Early Birds. Vervolgens is het de beurt aan Brock's Bluegrass Bunch, een zes- koppig gezelschap uit Nederland en België. Ook het Nederlandse Blue Grass Boogiemen treedt op. De avond begint om 21.00 uur. De entree bedraagt 5 euro. Rolant Quist bron provincie Zeeland SINT JANSTEEN - Elkaar niet te veel in de weg lopen en vooral niet de dirigent willen spelen. Joseph Ma- riman en Jeanette Picavet (beiden 83 jaar) beamen eensgezind dat dit het geheim is om een huwelijk in stand te houden. Afgelopen zondag vierde het paar het 60-jarig huwelijksfeest. Joseph, afkomstig uit Clinge, ontmoette zijn Jeanette uit Kapel lebrug in Hulst. „Ik volgde in Hulst de han delsdagschool. Jeanette werkte in een breigoederenatelier. Tussen de middag haalden we altijd een fris se neus. Zo liepen we elkaar tegen het lijf" Na een jaartje of vijf verkering von den de tortelduifjes de tijd rijp om in het huwelijksbootje te stappen. Jeanette stak haar energie in het huishouden en de opvoeding van de drie kinderen. Het kroost is in middels uitgebreid met zes klein kinderen en twee achterkleinkin deren. Joseph werkte als hoofd van de af deling export op de Clitex stoffen- fabriek in Clinge. Toen deze fa briek verhuisde naar Portugal, stap te hij op nog geen 58-jarige leeftijd in de vut. In Clinge bekleedde hij bestuursfuncties in onder meer de dorpsraad, gymnastiekvereniging, ouderenbond en Clingse Henge laars. Joseph is een echte natuurge- nieter. Jeanette is verwoed verza melaar van authentieke poppen. Inmiddels is het paar vanuit de ou de burgemeesterswoning in Clinge verhuisd naar een ouderenwoning in Sint Jansteen. Joseph Mariman en Jeanette Picavet woonden jaren in de oude burgemees terswoning in Clinge. foto Peter Nicolai KLOOSTERZANDE Woonzorgcentrum Antonius, 10.00 uur: Bi bliotheek; 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare; 20.00 uur: Filmvoorstelling en bespreking rouwzorg; Hontenissehal, 9.00 uur: Open dag Galm; NIEUW NAMEN De Kauter, 20.00 uur: Vergadering Jeugd raad; 20.15 uur: Volleybal; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Computeren; 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Ouderenkoor; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 20.30 uur: Gregoriuskoor; SLUISKIL Meulengat, 10.00 uur: Engels; 13.30 uur: Biljarten, prijskaarten; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, bridge; 13.30 uur: Hand werken, soos; 19.15 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Kameleon, 15.00-18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; Woonzorgcentrum Het Verlaet, 10.15 uur: Gymnastiek; KUITAART De Stichting dorpsbelangen 'Rond de Kleine Vogel' houdt zaterdag 24 april een rommelmarkt. De spul letjes staan uitgestald in de schuur tussen de Cathelijneweg en Hul- sterweg. De markt wordt omlijst met muziek. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het jaarlijks onderhoud van de molen in Kuitaart. De rommelmarkt be gint om 10.00 uur. KLOOSTERZANDE De Heinkenszandse bloemschikve dette Jaap Wisse laat donderdag in hotel De Linde in Kloosterzande - niet zoals eerder gemeld hotel Van Leuven - zien wat hij in zijn mars heeft. Wisse geeft vanaf 19.30 uur een demonstratie. Voor de bijeenkomst hebben zich al 150 mensen aangemeld. Deelna me kost 10 euro. Meer informatie: Rianne van den Kieboom, 0114-682124. TERNEUZEN - Het besluit om de voetbalvelden in de gemeente Ter- neuzen vanaf 18 februari te sluiten wegens opdooi was met de weers verwachting van dat moment 'een niet meer dan logisch besluit'. Burgemeester en wethouders zeg gen dat naar aanleiding van de kri tiek die er destijds kwam. Immers in de andere Zeeuws-Vlaamse ge meenten werd er gewoon door ge voetbald. Dat het weerbeeld zich gunstiger ontwikkelde was vol gens het college niet te voorzien. Als de weersverwachting wel was uitgekomen, 'dan was de kans op schade te hoog om de rest van het seizoen een behoorlijke kwaliteit te kunnen waarborgen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65