Peuterzaal Westdorpe krimpt in Uitbreiding natuur in 20 Niemand foutloos bij quiz 500 jaar Breskens Vestrock in Hulst krijgt een tweede podium OPVANG Te weinig peuters voor vier dagdelen INLOOPAVOND Niet alleen voor de beestjes en de plantjes, maar vooral Babijn wil fractiebijdragen verlagen Klachten leiden tot bekeuringen in de Zandstraat Inrichtingsplan Margarethapolder dinsdag 20 april 2010 door Frank van Cooten westdorpe - Peuterspeelzaal 'Olle- ke Bolleke' in Westdorpe is met in gang van deze maand twee van de vier dagdelen gesloten. Er zijn te weinig peuters. Ouders reageren teleurgesteld. Vooral ouders die er bewust voor hebben gekozen hun kind naar de peuterspeelzaal te brengen in plaats van een kinderdagverblijf „Wij hebben bewust voor een peu terspeelzaal gekozen omdat dit het voortraject en fundament is van de basisschool", stelt ouder A. Hil- brink in een brief aan de gemeen te Terneuzen. Volgens hem is de sluiting van de twee dagdelen ingegeven door het feit dat de gemeente Terneuzen is gestopt met de subsidie. Volgens het college is dat niet het geval Door landelijke ontwikkelin gen staat het voortbestaan van het peuterspeelzaalwerk volgens het college steeds meer onder druk. Een van die ontwikkelingen is een steeds verder dalend aantal peu ters dat de peuterspeelzaal be zoekt. Dat komt onder meer door een daling van het aantal peuters in ons land. Waren er in 2006 nog 403.103 twee- en driejarigen, in 2010 lijkt dat aantal te dalen tot 366.197 peuters. Daarnaast is er meer behoefte aan een langere opvang per dag omdat meer vrouwen gaan werken. Dit heeft een trek van de peuterspeel zaal naar de kinderopvang tot ge volg. Ook is de kinderopvang de laatste jaren flink goedkoper ge worden. En steeds meer onderzoe ken wijzen volgens het college uit dat kinderopvang ook goed is voor de ontwikkeling van kinderen. De Terneuzense gemeenteraad stel de begin dit jaar de 'Notitie peuter- speelzaalwerkbeleid en beleid voor schoolse educatie 2010 tot en met 2013' vast. Beoogd wordt te komen tot de integratie van het peuter speelzaalwerk in de kinderopvang, waarbij wordt gestreefd naar om vorming tot één kindercentrum per wijk of dorp. De peuterspeelzalen van de Stich ting Samenwerking Peuterspeelza len, waar 'Olleke Bolleke' deel van uitmaakt, worden dan onderge bracht bij de al in de desbetreffen de wijk of dorp aanwezige kinder opvang voor o- tot 4-jarigen. Tevens wordt een verdere integra tie van de voorschoolse educatie in de kinderopvang voorgestaan. door Harmen van der Werf In de Margarethapolder bij de de Terneuzense uitbreidings wijk Othene komt nieuwe na tuur waarop mensen zitten te wachten. Joera de Moree, project leider bij de Dienst Landelijk Ge bied (DLG), is daarvan overtuigd. „Als je een natuurproject doet ver van de bebouwde kom, is het be grijpelijk dat boeren in de directe omgeving daar niet altijd op zitten te wachten. Zij moeten hun brood verdienen met piepers en suiker bieten. In Othene wonen mensen die bij Dow werken of in de Ter neuzense binnenstad. Die zullen het, denk ik, vooral mooi vinden dat er vlakbij een toegankelijk na tuurgebied komt." DLG houdt vanavond vanaf half acht met de provincie en Staatsbos beheer in Hotel Hampshire aan de Churchilllaan in Terneuzen een voorlichtingsbijeenkomst over het project. Het wordt iets bijzonders, volgens De Moree, omdat het zel den voorkomt dat een nieuw na tuurgebied zo dicht bij een woon wijk wordt aangelegd. Bij de inrich ting wordt daarmee ook volop re kening gehouden. „Het wordt niet alleen een natuurgebied voor dier tjes en plantjes, maar vooral ook voor mensen." Bij het buurtschap De Griete is een deel van de Margarethapolder (80 hectare) al gereserveerd voor breskens - De 'Quiz Breskens 500 jaar' bleek moeilijker dan de orga nisatie had ingeschat. Hoewel het om 'slechts' twintig meerkeuzevra gen ging, slaagde niemand van de 64 inzenders er in die allemaal goed te beantwoorden. Grootste struikelblokken bleken de vragen over de oorsprong van het dorp en het eerste zwembad. De laatste vraag kwam van redac trice Wilma Valk van Op Bresjes. Ze had wel verwacht dat veel men sen aan het bad oostelijk van het oude veerplein zouden denken. „Maar dat was het tweede bad. Het fotootje er naast zal voor veel verwarring hebben gezorgd. Bij Fort Frederik Hendrik lag echt het allereerste Breskense zwembad." Dat het bekendste Zeeuwse vissers dorp begon als agrarische nederzet ting is klaarblijkelijk bij weinig Bressiaanders en andere streekbe- woners bekend. De reputatie van 'vechthanen' is intussen ook be hoorlijk verwaterd, bleek uit de hoeveelheid foute oplossingen. Daarnaast gokten veel inzenders dat de uit 1953 stammende vismijn pas in 1961 was gebouwd. Uit de zeven inzenders met slechts één fout zijn de drie prijswihnaars getrokken. W. Morel uit Breskens (die dacht dat de middelste flat van de apenrots Scaldia heette in plaats van Bressia) en A. Luteijn uit Breskens en Sander Boidin uit Boxtel (die beiden de zwembad- vraag fout beantwoordden). door Martijn de Koning oostburc - De fracties in de Slui- se gemeenteraad moeten het voortaan doen met jaarlijks 100 eu ro als tegemoetkoming in de kos ten. Dat vindt de Lijst Babijn. Nu krijgen alle fracties nog 1000 euro per jaar uit de gemeente kas plus 100 euro per raadszetel. Volgens fractievoorzitter Frangois Babijn hebben de fracties dat be drag niet nodig. De maatregel zou een besparing opleveren van onge veer 9.000 euro. Niet meteen een bedrag waarmee je de schuld van de gemeente aflost, weet ook Ba bijn. „Het gaat vooral om het sig naal. Ik wil laten zien dat de raad in deze moeilijke tijd niet bang is ook in eigen vlees te snijden." De gemeenteraad beslist donder dagavond over het voorstel van Lijst Babijn. door Harold de Puysseleijr hulst - Het openlucht Rock- Dancefestival Vestrock in Hulst krijgt een tweede podium. Dit podium biedt ruimte aan bands uit de regio. Het program ma van Vestrock is inmiddels ver der uitgebreid met vier Zeeuwse bands: Marsha, Audiofimgus, lay Minor 8c the Early Birds en Vota Fonzie zijn toegevoegd aan het pro gramma. De allerlaatste plaats op Vestrock wordt 29 april (Koningin nenacht) vergeven tijdens de Vest- rockrally op het podium in de bin nenstad van Hulst (Cornelis de Vosplein). Eerder werden onderstaande na men bekendgemaakt voor het affi che van het festival: Dr. Lektroluv, Moke, Absynthe Minded, Drive Li ke Maria, Customs, Waxdolls, Frea ky Age, Silence Is Sexy, Lola Kite, Bluem, El Gusto?! en JRD. Vestrock vindt plaats op zaterdag 5 juni op het eiland in de Hulster buitenvest. De Vestrock promotie video is inmiddels uit op het You- Tube Vestrock-channel. De kaartverkoop loopt via Ticket service, de website en de regionale voorverkoopadressen. Een kaart kost 20 euro in de voorverkoop. www.vestrock.nl zandstraat - De politie heeft, naar aanleiding van diverse klach ten van omwonenden, zondag een verkeerscontrole gehouden in de Zandstraat in Sas van Gent. De omwonenden klagen vooral over het feit dat er te vaak te hard gereden wordt. De Zandstraat is 30-kiIometer-zone. Bij de verkeerscontrole tussen 14 en 21 uur werden elf bekeurin gen uitgeschreven voor te hard rij den. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 59 kilometer per uur. Verder werden drie bekeuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de gordel. Vier bestuurders met teveel drank op kregen een rij verbod en een proces-verbaal. Eerder al werd een deel van de Margarethapolder (80 hectare) bij Terneuzen heringericht als natuurgebied. De resterende 60 hectare wordt nu aangelegd en deels toegankelijk gemaakt voor publiek. Inrichting natuurgebied Wandelpad (schelpen) Wandelpad (gras) Fietspad Aangeplant struikgewas Spontaan opgeschoten struikgewas Permanent water Water (alleen in de winter) Bomen Grasland (deels overstromingsgebied) Terneuzen (wijk Othene)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64