Ook de kleuters zijn 181 zeeland Vissers Westerschelde raken hun hobby kwijt Meer ruimte recreatie in Braakman-Zuid Schout Tuinmachines Julianastraat 52 4566 AH Heikant tel. 0114-320.769 info@gerardschout.nl almanak Vragen Gisteren was het de nationale Dag tegen het Pesten. Maar liefst één op de vijf kinderen wordt weieens gepest. Dat is reden voor scholen om daar iets aan te doen. IN ZEELAND EN VERDER De nieuwe Honda zitmaaiers maken tuinieren makkelijk dinsdag 20 april 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - Recreatievisssers op de Westerschelde raken met ingang van januari 2011 een deel van hun hobby kwijt. Volgens fractielid Toon Maas van Algemeen Belang Groot Hulst heb ben alle kustvissers daar een brief over gekregen van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit (LNV). In die brief kondigt het ministerie aan dat het recreatieve kustvissers met vast vistuig in het kader van het aalbeheerplan verboden wordt nog langer hun netje uit te wer pen of fuik uit te zetten op de Westerschelde. Maas noemt dat een zorgelijk iets en vraagt er de aandacht van het college van bur gemeester en wethouders voor. „Heel wat visliefhebbers die fui ken uitzetten in de Westerschelde worden hier door gedupeerd." Volgens LNV zijn beperkende maatregelen nodig ter bescher ming van de sterk achteruit gelo pen palingstand. Maas wil dat de gemeente druk uitoefent op de mi nister om ervoor te zorgen dat de vissers op de Westerschelde hun hobby uit kunnen blijven oefenen. Dat kan door aanpassing van het verbod in het aalbeheerplan. Wadvisser Harmen Wijnberg uit Ameland stuurde alle 56 kustge- meenten van Nederland en de vijf kustprovincies eerder dit jaar al een brief met zo'n zelfde verzoek. De Hulster gemeenteraad nam de brief toen voor kennisgeving aan. Dankzij Honda behoort tuinieren vanaf nu tot de mooie dingen van het leven. Met de Honda zitmaaier met een maaibreedte van 102 cm en 122 cm belandt iedere grashalm in de opvangbak. Het gepatenteerde luchtstroomsysteem maakt dit allemaal mogelijk. Vangen zonder probleem. Ontdek een ontspannende manier om uw tuin te verzorgen: met de vooruitstrevende Honda technologie. Alleen bij uw Honda Power Equipment dealer: POWER EQUIPMENT fmtmmmmsBBam Tip? redactie@pzc.nl Vragen worden op die Middelburgse werkvloer steevast als volgt ingeleid: „Zeg, jij weet nogal veel hè..." En dan volgt pas waar het om draait. Aldus werd onlangs één van de werk nemers benaderd door een in rang hoger geplaatst persoon. De aangesproken werknemer liet een volmondig 'ja' volgen op de inleidende vraag. Helaas moest hij vervolgens het antwoord op de echte vraag schuldig blijven. De chef kon een impulsieve reactie niet onderdrukken en sneerde: „Ik dacht dat jij zo veel wist." Het laatste woord was toch voor de alwetende collega. „Ja, en ik weet ook echt heel veel. Maar ja. Jij stelt mij altijd de verkeer de vragen. Dat deden ze vroeger op school ook altijd: de verkeerde vra genstellen." DAG TEGEN HET PESTEN door Karlijn de Splenter Stop pesten! Stop pesten! Stop pesten!" De kinderen van de Irisschool in Zaam- slag roepen en springen nog één keer en laten dan de bal lonnen los. Het was gisteren de nationale Dag tegen het Pesten. Een reden voor de basisschool om extra aandacht te besteden aan de gevolgen van pesten. „Geen enkele school kan zeggen dat er niet wordt gepest," vertelt directrice Petra Vertenten. Ze maakt de kinderen heel het jaar door bewust hoeveel pijn pes terijen kunnen doen. Maar één keer in het jaar moet er volgens haar extra aandacht wor den gegeven aan het gejen. „We hebben een kleine school en ik vind het belangrijk om een school te hebben met normen en waar den." De hele dag stond in het teken van pesten. Ook aan de kleuters ging de dag niet voorbij. Zij moesten el kaar tijdens het kringgesprek com plimentjes geven. „We leren ze wat lief is en wat niet. Het is be langrijk om daar al vroeg mee te beginnen." Maar echt gepest wordt er niet bij de kleuters, het harde getreiter zie je pas in de bo venbouw. De directrice ziet ook dat door de komst van het internet steeds meer jongeren via chatprogram- ma's worden gepest. Voor de juf fen en meesters is het dan vooral goed opletten op signalen. „Voor kinderen is het belangrijk dat ze naar de leerkrachten toe durven te stappen. Wij zien wel wie er ge pest wordt, maar het is moeilijk om te zien wie er pest. De echte pester is sneaky." Als de school weet wie het is, gaan ze met de pester rond tafel zitten. „Het is belangrijk om te communi ceren. Maar met een goed gesprek kom je er natuurlijk niet. Ze heb ben een soort therapie nodig." Dat er zoveel aandacht is voor de dag is vooral belangrijk voor de toe komst van de kinderen. „Als je ziet waar pesten toe kan leiden, zo als zelfmoorden of anorexia. Dat is toch erg om te horen?" Op de kleren van de kinderen prij ken zelfgemaakte buttons. 'Stop pesten' staat er op. In de ochtend mochten ze ballonnen loslaten waar een kaartje aan hangt. Daar op staat het adres van de school en de kreet 'Stop pesten, help je ook mee?' De bedoeling is dat degene die het kaartje vindt contact opneemt met de school en laat weten ooTc te gen het pesten te zijn. „Het res pect voor anderen is bij mensen op de één of andere manier ver dwenen. Ik hoop met deze dag de waarden een beetje terug te breng en." Julia Bouthoorn uit groep 7,10 jaar Directrice Petra Vertenten „Ik ben vroeger weieens gepest, maar anderen namen het voor mij op. Het is niet leuk om te pesten, het is volgens mij alleen maar om stoer te doen. Ik hoop dat ik nooit ga pesten. Het is niet leuk en het kan andere mensen pijn doen. Ver der vond ik het een leuke dag." „Je ziet dat pesten kan leiden tot zinloos geweld. Daarom proberen wij het hier op school zo goed moge lijk aan te pakken. We maken de leerlingen bewust van de pijn die pesten mee kan brengen. Ze moe ten niet bang zijn om te praten. Bij ons is 'de kliklijn' altijd open." Lucas Huisman uit groep 4, 8 jaar „Soms plaag ik weieens. Want als mijn broers mij plagen, dan plaag ik terug. Pesten is niet leuk. Als ik bui ten speel maak ik het wel eens mee, maar ik trek het me niet zo aan. Ik vind het goed dat er aandacht aan wordt gegeven. In mijn klas wordt er niet echt gepest." door Frank van Cooten BIERVLIET - De gemeente Terneu- zen zet te weinig in op recreatieve, toeristische en economische aspec ten van Braakman-Zuid. Natuur ontwikkeling voert de boventoon. Dat is de kritiek van ondernemers vereniging 'Willem Beukelszoon' uit Biervliet op de Structuurvisie Terneuzen 2025. Het Terneuzense gemeentebe stuur refereert in de visie aan de vooraanstaande positie van de kre ken als een samenhangende struc tuur voor natuurontwikkeling en recreatief medegebruik. De zone tussen Hoek, Biervliet en Philippi ne biedt voor de recreatie de beste mogelijkheden, stelt het gemeente bestuur in de visie. In de verdere uitwerking vindt de ondenemersvereniging echter wei nig van deze woorden terug. „Tot onze spijt moeten we constateren dat uw visie zich voornamelijk fo cust op de ontwikkelingen met be trekking tot de natuurontwikke- ling." De ondernemers verwijzen ook naar de in hun ogen 'starre' hou ding van Dienst Landelijk Gebied en Staatsbosbeheer over het recrea tief medegebruik van Braak man-Noord en de perikelen rond om de locatie van het gedenkbos. 1. Meisje (14) mishandeld in Hulst 2. Vissers Schelde raken hobby kwijt 3. Echte boodschap stond onder postzegel Stem op de stelling 'Twitteractie #het lijkt wel Zeeuws-Vlaanderen wekt alleen ergernis' op www.pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62