PZCI Zeeuws-Vlaamse toeristpas in de maak intratuin ;EUWS-VLAANDER1 18 en 19 17 22 INITIATIEF Toeristen krijgen extraatjes bij deelnemende bedrijven Zuidlandflat eindelijk tegen de vlakte Politiesterkte op 30 april in orde Dronken hardrijder is rijbewijs kwijt Politie zoekt getuigen van mishandeling Dinsdag 20 april 2010 Ook de kleuters zijn de hele dag lief voor elkaar Viazorg stoomt jongeren klaar voor baan in de zorg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning SLUIS - Een groep ondernemers is bezig met de ontwikkeling van een 'Toeristpas Zeeuws-VIaande- ren'. De pas, die door recreatieon- dememers aan hun gasten wordt uitgereikt, moet komend toeristen seizoen al op beperkte schaal wor den gebruikt. Ondernemers kunnen deelnemen door toeristen een aanbieding te doen. „Dat kan gaan van een twee de bakje koffie gratis tot complete arrangementen van meerdere be drijven samen", legt Mario Spetic van recreatiecentrum Toversluis uit. Hij is, samen met John Smael (Zorgsaam) en Karlijn Nieuwets (Churchill Hotel Terneuzen), trek ker van het plan. Volgens Spetic bestaat de huidige projectgroep uit zo'n vijftien be langstellenden. „We denken die groep nog voor de zomer uit te kunnen breiden tot vijftig, ver spreid over de hele regio. Zo is er bijna overal wel iets extra's te doen voor de toerist." Voor de toekomst wordt ook voor zichtig nagedacht over vervolgstap pen als een loterij (pasnummer als lotnummer), een gratis tunnel- doortocht en korting op openbaar vervoer en parkeren. Bij de pas, die door campinghou ders, hoteliers en bij bungalowpar ken moet worden uitgereikt, zit in formatie over activiteiten, evene menten en voorzieningen in de streek. Het idee is overgenomen van Schouwen-Duiveland, waar onder de noemer SchouwenDuive- landPas al een paar jaar een soort gelijk initiatief bestaat. De stich ting achter die pas is tevreden over het succes ervan. In West-Zeeuws-Vlaanderen be staat nu ook al een toeristenpas. Daarmee kunnen- gasten gratis met de bus en met korting naar musea. Volgens Septic bestaan bei de passen komende tijd naast el kaar. „We gaan wel kijken of we naar elkaar toe kunnen groeien." Daarbij is ook de ontwikkeling van een eventuele Deltapas van be lang. Dat is een toeristenpas voor heel Zeeland en mogelijk delen van Brabant en Zuid-Holland. De pas komt er mogelijk volgend jaar, maar zeker is dat nog niet. De Zeeuws-Vlaamse pas kan mogelijk opgaan in de Deltapas. Druk- en zetfouten voorbehouden,, Actie geldig tfm 25 april Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl TERNEUZEN - Sloopbedrijf Sagro is gisteren be gonnen met de sloop van de flat aan de Zuid- landstraat in Terneuzen. De sloop liet op zich wachten, omdat het eerste plan van aanpak moest worden bijgesteld. Om stofontwikke ling tegen te gaan wordt nu een waterkanon (foto) ingezet. In eerste instantie was het de bedoeling de ongeveer vijftig jaar oude flat te renoveren. De kosten waren te hoog, aldus Clavisdirecteur Robbert de Ridder, en de vraag naar flatwoningen is sterk verminderd. Er is nog geen plan voor nieuwe invulling. Cla- vis praat met de gemeente over de toekomst van het hele Zuiderpark, waar ook de flat aan de Erasmusstraat op de nominatie staat te worden gesloopt. foto Peter Nicolai ZEEUWS-VLAANDEREN In Zeeuws-Vlaanderen is sprake van een 'normale' bezetting van de politie tijdens Koninginnedag. De Zeeuws-Vlaamse agenten die in Middelburg aan de slag zijn tijdens het bezoek van de koningin in Mid delburg worden tijdelijk 'vervan gen' door collega's van buiten Zee land. Het is echter volgens een woordvoerster van de politie niet zo dat alle agenten in Zeeuws- Vlaanderen op die dag van 'buiten' komen. De verhouding is ongeveer 'één-op-één'. BIERVLIET Een 41-jarige automobilist uit de ge meente Terneuzen reed zondag avond zo hard over de N6i bij Bier vliet, dat hij zijn rijbewijs moest in leveren. De man reed met een snel heid van 166 kilometer per uur waar de maximumsnelheid 8o be draagt. De automobilist bleek bij controle ook onder invloed van al cohol te zijn. Hij moest mee naar het politiebureau in Oostburg. De man mag zich later bij de politie rechter verantwoorden voor zijn gedrag. HULST De politie zoekt getuigen van een mishandeling die gistermorgen plaatsvond in de Livingstonestraat in Hulst. Daar belde een blanke man tussen 08.30 en 09.00 uur aan bij een woning. Het 14-jarig meisje dat open deed, kreeg meteen een klap in het gezicht en werd be dreigd met een wapen. Ze begon te gillen en zag kans de man de deur uit te werken. Vervolgens rende ze naar één van de buren die de poli tie belde. Mensen met informatie kunnen bellen met 0900 - 8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61