Raad stelt bescheiden verlanglijstje op intratuin M: ej\J 17 Vragen Rust in Noorderpolder SCHOUWEN-DüiVELAND 18 en 19 22 RAADSKALENDER Aandacht voor bedrijfsleven, duurzaamheid en werkbezoeken Politie zoekt getuigen van mishandeling almanak ZIERIKZEE - Het noordelijk deel van Zierikzee met links, ongeveer in het midden, het Zweed se Rode Kruisziekenhuis en verpleeghuis Cor nelia. Linksonder Noorderpolder I en rechtson der deelplan De Lanen van Noorderpolder II De nieuwbouw linksboven betreft deelplan De Velden 1 en daar liggen ook drie braaklig gende rechthoeken die nog eens De Velden 2 tot en met 4 moeten worden. Maar er zijn de laatste maanden door de crisis op de onroe rend goedmarkt nog maar weinig bouwactivi teiten in Noorderpolder II. Alleen Zeeuwland is in De Velden 1 bezig met een groot en Zweeds georiënteerd appartementencomplex, dat in de volksmond de Ikea-fiat zou kunnen heten. foto Jaap Lutein door ASi Pankow ZIERIKZEE - Betere faciliteiten voor bestaande en aan te trekken bedrij ven. Dat staat boven aan het ver langlijstje van de gemeenteraad voor het beleid van de komende vier jaar. Dat verlanglijstje, ofwel de Raads- kalender, is het resultaat van twee rondes overleg met alle fracties. Het gaat in feite om een lijstje met thema's waarvoor de raad zelf acti viteiten wil ondernemen of het college opdrachten voor zal geven. Worstelde de politiek voorafgaand aan de vorige raadsperiode nog wat met het begrip 'Raadskalen- der', dit keer lijken de fracties al be ter gewend aan de gang van zaken. Het samenstellen van het verlang lijstje verliep toen wat stroperig. De fracties droegen aanvankelijk 19 actiepunten aan. Inmiddels blij ken de politieke partijen het klap pen van de zweep te kennen. Zij hebben nu een Raadskalender met vier onderwerpen opgesteld. Naast betere faciliteiten voor het bedrijfsleven zijn dat: werken aan duurzaamheid, het afleggen van meer werkbezoeken en duidelijke kaders stellen aan het college voor het ontwikkelen van beleid. Het college van B W heeft in middels gereageerd op deze onder werpen van de Raadskalender. Ten behoeve van het beter facilite- ren van het bedrijfsleven laat het college eerst een onderzoek onder de ondernemers uitvoeren en zal op basis daarvan met voorstellen tot verbetering komen, inclusief het daarbij behorende kostenplaat je en de dekking daarvoor. B en W willen die verbeterslag betrekken in het overleg met Verbond van Ondernemers Verenigingen, On dernemerskring Schouwen-Duive- land, Kamer van Koophandel en MKB Zeeland. Dit houdt in dat de uitvoering pas in het vierde kwar taal 2011 staat gepland. In het kader van duurzaamheid gaat het college onderzoeken wat er nodig is om Schouwen-Duive- land tot een klimaatneutrale en fair trade-gemeente te laten wor den. Als streeftermijn wordt 2013 genoemd. Werkbezoeken aan maatschappelij ke groeperingen betreffen speci fiek de raad. Daar heeft het college geen bemoeienis mee. Voor de ka derstellende rol die de raad wil ver vullen om het college in de pas te houden bij beleidsontwikkeling, stellen gemeentesecretaris en grif fier nog een aparte notitie op. Kinderen leren goed en verantwoord omgaan met verkeerssituaties Dinsdag 20 april 2010 Viazorg stoomt jongeren klaar voor baan in de zorg Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Druk- en zetfouten voorbehouden. Aclie geldig t/m 25 april Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551 623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl HULST De politie zoekt getuigen van een mishandeling die gistermorgen plaatsvond in de Livingstonestraat in Hulst. Daar belde een blanke man tussen 08.30 en 09.00 uur aan bij een woning. Het 14-jarig meisje dat open deed, kreeg meteen een klap in het gezicht en werd be dreigd met een wapen. Ze begon te gillen en zag kans de man de deur uit te werken. Vervolgens rende ze naar één van de buren die de poli tie belde. Mensen met informatie kunnen bellen met 0900 - 8844. Vragen - hoe makkelijk ze soms ook zijn - worden op die Middelburgse werkvloer steevast als volgt ingeleid: „Zeg, jij weet nogal veel hè..." En dan volgt pas waar het echt om draait. Aldus werd onlangs één van de werk nemers benaderd door een in rang hoger geplaatst persoon. De aange sproken werknemer Het een volmon dig 'ja'volgen op de inleidende vraag. Helaas moest hij vervolgens het ant- Tip? redactie@pzc.nl woord op de echte vraag schuldig blijven en zelfs zijn toevlucht zoeken tot een naaste collega. De chef kon een impulsieve reactie niet onderdrukken en sneerde: „Ik dacht dat jij zo veel wist." Het laatste woord was toch voor de alwetende collega. „Ja, en ik weet ook echt heel veel. Maar ja. Jij stelt mij altijd de verkeer de vragen. Dat deden ze vroeger op school ook altijd: de verkeerde vra gen stellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51