schimmelvrije douche Harry van Waveren zeeland 3 Schermvlieger mag veld bij Poortvliet voorlopig gebruiken Man gepakt voor poging tot doodslag Gastarbeiders HANGEN! commentaar The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes Strandtocht ROC versluis willeboer Gedeputeerde Harry van Waveren van ruimtelijke ordening zet wat druk op de fatsoenlijke huisvesting van ar beidsmigranten. In Zeeland zijn dat bijvoorbeeld de vele Po len die in de tuinbouw werken. Van Waveren maakt slim ge bruik van zijn bescheiden mo gelijkheden om te sturen. De huisvesting van gastarbei ders is een taak van de gemeen ten. Maar nu de provincie steeds meer verzoeken krijgt om planologische uitzonderin gen, zoals voor de huisvesting van gastarbeiders in woonunits op het erf van een tuinbouwer, grijpt Van Waveren zijn kans. Hij zal selectief omgaan met de ze verzoeken. Zo hoopt hij de gemeenten aan te zetten tot af stemming over structurele op lossingen. Als het aan de gede puteerde ligt, is de tijd van im proviseren voorbij en komen er op een beperkt aantal plaatsen hoogwaardige 'Polenhotels'. Dat is een goed idee. De uitvoe ring zal wel even wat moeite kosten, maar de buitenlandse arbeidskrachten zijn het dubbel en dwars waard. Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes vrouwenpolder - Zo'n duizend ROC'ers uit het hele land doen aanstaande donderdag mee aan de Zeeland Strand Challenge. Het is een wandeltocht van ongeveer der tig kilometer, vanaf Vrouwenpol der naar Dishoek. De deelnemers volgen allemaal de opleiding Vre de Veiligheid. Dat is een studie, die jongeren voorbereidt op de landmacht en de marine. MOOISTE POSTER Nog een week om te stemmen op uw favoriete poster van 2009. Ca naar www.pzc.nl/wehangen DIKKE BANDEN Wielrennen op een gewone fiets. Volg de wedstrijden op de wielersite www.zeeuwsjaarvandefiets.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw nieuwsfoto in het album: www.pzc.nl/foto door Adri Klinkenberg poortvliet - Schermvliegleraar jurg van der Vlies kan een weiland aan de Turkseweg bij Poortvliet voorlopig blijven gebruiken voor het laten opstijgen en landen van cursisten met een snerpend motor tje en een parachute op hun rug. Dat stelt de Raad van State in Den Haag. De gemeente Tholen legde Van der Vlies onlangs een verbod op met een dwangsom van 250 euro per overtreding, omdat de Vrom-Inspectie een einde wil aan lawaaisporten in het buitengebied. Beschermde weidevogels zouden daardoor worden verstoord. De vliegschoolhouder stapte begin de ze maand naar de Raad van State en hij kreeg gisteren gelijk. De hoogste bestuursrechtbank stel de vast dat Van der Vlies al voor 14 december 2004 de Turkseweg ge bruikte voor het opleiden van schermvliegers zonder dat de ge meente Tholen daar iets aan heeft gedaan. Pas vijf jaar later kwam Tholen met een nieuw bestem mingsplan waarin deze lawaai- sport niet meer is toegestaan. De Raad van State besliste gisteren dat de ondernemer in extreme sporten een beroep kan doen op het zogeheten, overgangsrecht om dat de gemeente Tholen jarenlang het schermvliegen aan de Turkse weg door de vingers heeft gezien. Pas toen de Vrom-Inspectie aan de bel trok, reageerde het gemeentebe stuur. De zaak komt later dit jaar op nieuw bij de Raad van State voor de bodemprocedure. Dan volgt een definitief oordeel. Van der Vlies is door het gedoe in Tholen met zijn lessen in paravlie- gen uitgeweken naar het buiten land. Het weiland in Tholen blijft voor de man echter van belang, omdat hij daar demonstratievluch ten kan geven aan potentiële cur sisten. www.versluisenwilleboer.nl Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: 01 18 - 62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl its 'Kijk ook naar definitieve huisvesting bij de bedrijven zelf of op campings' Wethouder Marga Vermue van Borsele dinsdag 20 april 2010 sa mmmx mmmmmmmsmmmmmmm 'Een oude caravan waarin vier Polen worden ondergebracht, is geen fatsoenlijke huisvesting' Gedeputeerde Harry van Waveren Monika (18) en Andrzej (26) betalen maandelijks 320 euro voor deze kamer van 3 bij 2 meter. Samen slapen ze op een eenpersoonsmatras. Naast ruimtegebrek (de ijskast staat in de inbouwkast), het gebrekkige sanitair en de ge deelde (dus vieze) keuken, is het gebrek aan privacy een minpunt. foto Willem Mieras veel over te zeggen heeft, „Maar ik zie wel dat we van steeds meer ge meenten verzoeken krijgen om vormen van huisvesting voor ar beidsmigranten planologisch mo gelijk te helpen maken. Dan zeg ik: kijk eens of je tot afstemming kunt komen. Dat hoeft geen ge wichtige overeenkomst te zijn met mooie handtekeningen. Een af spraak waarbij je ervan uit kunt gaan dat iedereen zich eraan houdt, vind ik voldoende." De provincie voelt er volgens Van Waveren niet veel voor alle verzoe ken om planologische medewer king in te willigen. „Dan heb je het niet langer meer over een inci dentele oplossing, maar over ge woon beleid. Wat dan? Ik denk niet dat we alle verzoeken om huis vesting van arbeidsmigranten pla nologisch mogelijk te helpen ma ken, zullen inwilligen." Aha, een stok achter de deur dus. Van Waveren glimlacht fijntjes. „Zo zou ik het niet willen noe men. Ik zie het liever zo dat we de gemeenten een wortel willen voor houden." sas van gent - De politie heeft gis termiddag om drie uur een 37-jari- ge man uit Terneuzen aangehou den in Sas van Gent. Tegen de man is aangifte gedaan van poging tot doodslag dan wel moord door een 29-jarige vrouw uit Terneu zen. Getuigen meldden bij de politie dat de vrouw achterna werd geze ten door een 'gek in een auto'. Hij zou als een bezetene rondjes heb ben gereden door het dorp. Ook zou de man de auto van het slacht offer hebben vermeld. De vrouw was voor hem op de vlucht gesla gen. Agenten troffen de auto van de verdachte aan in de Beneluxstraat in Sas van Gent. De verdachte was in geen velden of wegen te beken nen. Intussen was de vrouw door omstanders naar de politieagenten gebracht. Hierop kwam de ver dachte aangelopen. De agenten wilden de man aanhouden, maar hij wenste niet mee te werken en verzette zich hevig. Pas na het ge bruik van pepperspray konden de agenten de man de handboeien om doen. Ook hierbij bleef de man zich verzetten. De verdachte is naar het politiebu reau gebracht. Hem is gevraagd mee te werken aan een ademanaly se, omdat het vermoeden bestond dat hij onder invloed van alcohol was. Dit weigerde hij en daarop is zijn rijbewijs ingevorderd. De man is overgebracht naar het politiecellencomplex in Torentijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3