7 festival Meevfbe routes Soiexjoaradljs dinsdag 20 april 2010 foto's Lex de Meester De achttiende editie van het bluesfestival van Kwadendamme is op 14 en 15 mei. Blues en motoren zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden, stelt Peter Kempe. „Motorlief hebbers zoeken hun muziek toch vaak in de hoek van de blues. Op het festival komen veel motormannen. Die kennen elkaar van andere festivals. Dat geeft een mooie familiesfeer. De blues is volksmuziek en de muzikanten zijn vrije geesten. Dat trekt bikers aan, denk ik. Op festivals zie je de echte bikers onder hun motor slapen." Al heel zijn leven woont Peter Kempe in Kwadendamme in de Zak van Zuid-Beveland. En toch kan hij nog elke keer genieten van het landschap als hij op z'n motor door het gebied rijdt. „Over een paar weken staat alles in bloei. Dan vind je daar de mooiste routes." Kees Wielemaker tuft op zijn Solex vanuit zijn woonplaats Oost-Souburg graag over de dijken richting Domburg. „Prachtig die smalle weggetjes op Walcheren. Maar ik rij ook graag naar de overkant. Het Zwin bijvoorbeeld, is prachtig. En Brugge of Knokke doe ik ook op mijn Solex." In heel Zeeland worden solexraces verreden. Die van Biggekerke en Kwa- 'i. dendamme zijn befaamd. a »Zeeland is het Solexpa- radijs van Nederland", beweert Kees Wielemaker (foto linksonder). „Mis schien komt dat omdat in Zeeland relatief veel ouderen wonen. En dus waren er tot enkele jaren geleden best veel Solexen te vinden. Tegenwoordig is een Solex een collectoritem geworden en betaal je al gauw zes-, zeven honderd euro. Wielemaker heeft een Solex uit 1956, een zogenaamd Sleutelgat. „Op een Solex zit je lekker op een zweefzadel. Je hoeft geen helm op, terwijl je toch best snel gaat. En de techniek is zo simpel, dat een Solex het altijd doet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39