mijn benen' sport 127 Reymerswael sterkste in Zeeuwse goifderby I— I" MIJIilMIBBMBi Podiumplaatsen voor De Nooijer en Matthijssen De 'lichtblauwe' van Tonny de Jonge heeft geen last van vulkaanstof dinsdag 20 april 2010 'Ik weet niet hoe ik de komende veertien dagen tot de wedstrijd bij NAC moet doorkomen.' Joop Munsterman door Herman Heuvink zelhem - Gregory de Nooijer uit Vlissingen heeft tijdens de tweede wedstrijd om het Open Neder lands kampioenschap Supermoto in het Gelderse Zelhem een prach tige tweede plaats behaald. De Su- zuki-rijder kwam bij de inters slechts één puntje tekort om rege rend kampioen Marcel van Dru- nen achter zich te houden. In de stand bezet hij eveneens een twee de plaats met 74 punten. Dat is acht minder dan lijstaanvoerder Van Drunen. Bij de nationalen reikte Kylle Mat thijssen uit Poortvliet tot een der N'Kufo. Volgende week zondag kan de club kampioen van Nederland wor- foto Vincent Jannink/ANP de plaats. Hij kon zijn stunt van vorige week in Lelystad, waar hij de dagwinst pakte, niet herhalen. In de eerste manche werd hij twee de achter dagwinnaar Boy van Ge leen en in de tweede heat moest hij genoegen nemen met de vierde plaats. Marco Overweel uit Wilhelmina- dorp, rijdend in dezelfde klasse, werd vijfde in het dagklassement met een zesde en vijfde plaats in de manches. In de stand staat Matthijssen ge deeld tweede met 381 punten. Dat is één minder dan lijstaanvoerder Van Geleen. Overweel is zesde met 329 punten. door Marsje vast Belzen reimerswaal - Op de baan van Rijckevorsel is afgelopen zondag de Zeeuwse derby tussen de man nen van Grevelingenhout en Rey merswael gespeeld. De wedstrijd •is gewonnen door Reymerswael. De Goese vrouwen speelden in Prinsenbeek tegen Oosterhout. De Oosterhoutse vrouwen hadden vo rige week net zoals de Goese golf- sters verloren. Voor beide teams was een over winning dus erg belangrijk om uit de degradatiezone te blijven. Het werd uiteindelijk 11-7 voor de Goe se vrouwen. Goes beschikte over een volledig fit team zodat de vaste dubbelcom- binaties geformeerd konden wor: den. Dit resulteerde dan ook in een 4-2-voorsprong. Zowel de dub bel van Liesbeth van de Dool en Marije van Belzen als de dubbel van Jannie van Dommelen en Daniëlle Bergers werd gewonnen, 's Middags keek Liesbeth van de Dool in haar single de hele wed strijd tegen een achterstand aan. Maar uiteindelijk wist zij op de achttiende hole gelijk te spelen. Jannie van Dommelen stelde haar winstpunten al zeker op hole veer tien. Marije van Belzen en Jolande Broekhof speelde een degelijke wedstrijd en wonnen respectieve lijk op hole vijftien en veertien. De partijen van Daniëlle Bergers en Henni van Doorne gingen ver loren. Uiteindelijk boekte de Goe se vrouwen een belangrijke 11-7-overwinning. Het mannenteam van Grevelingen hout kwam afgelopen zondag voor het eerst in actie in de compe titie. Zij moesten gelijk aantreden tegen hun Zeeuwse opponent Rey merswael. In de eerste dubbel kwa men Kevin van de Bossche en Marc Lems van Reymerswael goed uit de startblokken met een winst van de eerste vijf holes. Job Jan Simmelink en William Remeeuws van Grevelingenhout konden deze achterstand niet meer goedmaken en de mannen van Reymerswael wonnen op hole dertien al hun partij. Ruud Graveland en Frank Huisson van Grevelingenhout waren' niet opgewassen tegen de klasse van Id- de Quik en Michel Mijlof van Rey merswael. Quik en Mijlof hadden op hole vijftien de winst al veilig gesteld. In de derde dubbelpartij waren de rollen omgekeerd en wonnen Peter Coppoolse en Michiel Engels man van Grevelingenhout overdui delijk van Jeroen Michels en Niels Jacoby. Na de dubbels was de tus senstand 4-2 in het voordeel van Reymerswael. In de singles waren de heren van Reymerswael oppermachtig. Vijf van de zes wedstrijden werden in het voordeel van Reymerswael be slist. Eén van de in het oogsprin gende prestaties was die van Mi chel Mijlof. Deze net 15-jarige spe ler van Reymerswael luidde zijn klinkende overwinning in met een eagle op de par-5, hole twee. Alleen Michiel Engelsman van Gre velingenhout kon na een spannen de wedstrijd tegen Niels Jacoby de winst voor zijn team veiligstellen. Reymerswael won de wedstrijd met 14-4. door Fred Rabout OOSTBURG - De lichtblauwe jaar ling doffer van Tonny de Jonge uit Oostburg had afgelopen zaterdag weinig problemen om de juiste luchtlaag te pakken en de as van de vuurspuwende IJslandse vul kaan te vermijden. Om tien uur za terdagochtend werd hij in het Franse Morlincourt, zo'n tweehon derd kilometer van Oostburg, sa men met 13.474 collega's gelost. Onder uitstekende weersomstan digheden met een uiterst matige noordoosten wind kwam hij met een snelheid van een kleine 1325 meter per minuut naar de Oost- burgse Bredestraat. Daarmee was hij de snelste van alle Zeeuwse dui ven. De 67-jarige De Jonge die ie der jaar wel een rayonzege pakt heeft die buit dus al vroeg in het seizoen binnen. Dit met een jaar ling die vorig jaar als jonge duif en kel de navluchten deed. De Jonge: „Ik ben een aantal jaren zoekende geweest naar goed materiaal en kwam bij Luc van Hoecke in Oede- lem terecht. Vervolgens bij Ger main van Landschoot in 't Vossen hol die me bij Marijn Laureijns in Kleit bracht. Bij hem, meervoudig kampioen van 't Meetjesland, ben ik geslaagd. Het heeft wat moeite gekost om binnen te komen maar het is gelukt. Ik had er vijftien in mijn mandje toen ik vorig jaar van Kleit naar Oostburg fietste, met on der meer deze blauwe doffer. Daar naast heb ik overigens ook goed 'spul' van Henk Mookhoek uit Breskens op mijn hokken zitten. Kortom 2010 lacht me toe." De winnende duif was de elfde ge tekende van de 26 weduwschaps- doffers die De Jonge voor dit vites- seconcours had ingekorfd. De Jon ge moest overigens zeven minuten op zijn tweede wachten. „Een te groot gat maar desondanks pak ik toch een dertiental prijzen." De Jonge pakt ieder jaar een rayonze ge. Wat provinciale zeges betreft moeten we terug naar 2001 toen hij plaats één en twee pakte van uit Orleans met jonge duiven. Mannen die het ook weer goed de den waren 'de Trazen' in Nieuw- dorp met vijf in de top tien in hun rayon. In rayon twee meldden de gebroeders Scheele zich weer met vier in de top tien. Ook Danny de Voogd, Gerard van der Kamp, Ger ard Vioen en Koen Minderhoud waren opnieuw van de partij toen de prijzen vanaf de rayontafels werden verdeeld. Komende week is het vierde vitesseconcours. ATLETIEK Boston. 114e Boston Marathon. Mannen: 1. Kiprono Cheruiyot (Ken) 2.05.52, 2. Kebede (Eth) 2.07.23, 3. Merga (Eth) 2.08.39, 4. Hall (VSt) 2.08.41, 5. Keflezighi (VSt) 2.09.26, 6. Asfaw (Eth) 2.10.53. Vrouwen: 1. Erkesso (Eth) 2.26.11, 2. Poesjka- reva (Rus) 2.26.14, 3. Salina Kosgei (Ken) 2.28.35, 4. Cirma (Eth) 2.28.36, 5. Cenovese (Ita) 2.29.12, 6. Grigorjeva (Rus) 2.30.31. p- DUIVENSPORT Morlincourt met 13.475 oude duiven (2071 invliegers): Samenspel 1 (1324 m/m): 1. T. de Jonge, 2. C. Riemens, 3. N. Dhondt, 4. comb, de Wever, 5. F. Leliaert, 6,7,8,9. H. Ca- lon, 10. J. de Ruijsscher. Samenspel 2 (1294 m/m): 1,2,4,6. gebr. Scheele, 3,8. comb. Derycke/Schieman, 5. B. Herman, 7. O. Haers, 9. D. Dobbelaar, 10. gebr. van Hoeve. Samenspel 3 (1292 m/m): 1,5. G. Vioen, 2. P. d'Hondt, 3. J. Voet, 4. Danckaert-van Riel, 6. I. Merckx, 7. J. van Goethem, 8. A. Mattens, 9. E. de Kind, 10. A. Thijs&Zn. Samenspel 4 (1290 m/m): 1,3,4,5,8. comb. R&L. Traas, 2,7. comb, de Kooning, 6. A. v.d. Dries, 9,10. M. v.d. Zande. Samenspel 5 (1273 m/m): 1,5,10. D. de Voogd, 2,3,6,7. J. Bras, 4. M. Hengsdijk, 8. P. Neels, 9. M. van Iwaarden. Samenspel 6 (1270 m/m): 1,4,5. G. v.d. Kamp, 2,8. C. Groenleer, 3. J. den Hengst, 6. S. Berkey, 7. M. de Graaf, 9. H. van Noorden, 10. comb. Hoek. Samenspel 7 (1318 m/m): 1,7. K. Minder houd, 2,3. comb. Wielemaker, 4,10. comb. J&K. van Belzen, 5. L. van Wallenburg, 6,8,9. C. Schroevers. ►- WIELRENNEN Jeugdronde van Steenbergen. Uitslagen ZRTC Theo Middelkamp. Cat 1: 4. Shirin van Anrooij(Kapelle), 7. Lisanne de Munnik (Kapelle), 8. Joran Wiskerke (Kam perland). Cat. 2: 7. Tristan Timmermans (Yerse- ke). Cat. 4: 2. Timo de Jong (Goes), 6. Claudia Jongerius (Burgh-Haamstede). Cat. 5: 8. Nick Janssen (Borssele). Cat. 6: 3. Denise Gunst (Yer- seke), 4. Erik Boer (Wolphaartsdijk), 7. Maurits de Waal (Kloetinge). AGENDA VOETBAL Vriendschappelijk: Terneuzense Boys-Terneu- zen (20.00 uur). Zaterdag vierde klasse A: ZSC'62-Wolfaarts- dijk (18.45 uur). MEEST GELEZEN 1. Droom Hoogerland blijft droom 2. Genante vertoning in Enschede 3. Schletterer marathonkoning EN VERDER Alle uitslagen van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen staan op onze website: pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29