'Soms sta ik te bibberen op 261 soort Weinig animo Zeeuwse baanatletiek Amazone Baaijens rijdt zich in de kijker Scherpe tijden in laatste ronde Speedocircuit Weer dagwinst motorcrosser Kevin Spruijt dinsdag 20 april 2010 MOORSELE Dressuuramazone Tessa Baaijens heeft zich tijdens de internationale aangepaste sportwedstrijd in het Belgische Moorsele in de kijker ge reden. De international uit Goes stuurde in de teamtest Riana met 66.33 procent naar een fraaie twee de plaats en eindigde met Kashmir met 61.50 procent als negende. De score van 65.90 procent was voor Baaijens en Riana eveneens goed voor de tweede stek. De uitsteken de score van 72.80 procent in de Kür op muziek leverde de Beve- landse met Kahmir ook een twee de plaats op. Riana stuurde zij met 67.50 procent naar een eervolle vijf de plaats. „Ik ben dan ook wel een beetje trots op dit resultaat", aldus Baaijens. Aanmoedigingspremie van Ajax aan NAC zou verboden moeten worden reageer op v reacties: 326 Johnny Hoogerland eindigt in de top tien van de Amstel Gold Race 26% 74% door Rob Vermeulen VLISSINCEN - Tijdens de laatste ron de in Speedocircuit kwamen alle verenigingen uit Zeeland voor het eerst tegen elkaar uit in een direct treffen. Het bleek een groot succes gezien de scherpe tijden die wer den neergezet. In de jongste meisjes categorie wer den de prijzen verdeeld tussen nieuwkomer Kyra Marinissen (Luc- tor) en Lara de Jong (Schelde- stroom). De Middelsburgse ging aan de haal met de too meter wis selslag, maar op de 50 meter vrije slag bleek de Zeeuws-Vlaamse te sterk. De jongens van de Stormvo gel maakten er in de jongste mini- oren categorie een spannend on deronsje van. Ruden de Ridder pakte op beide nummers de over winning maar werd op de voet ge volgd door clubgenoot Melle van Gemert. De enige zwemmer die enigszins kon volgen was Yannick Hoffmann (De Ganze). Bij de meisjes minioren vier was Evelien van Kerckhoven een klasse appart. De zwemster van De Hon- te ging op alle afstanden met de overwinning aan de haal. Jomme Bruijnzeel (De Schelde) was bij de jongens minioren vijf de gevierde man. Hij won beide afstanden en zwom de tegenstand op gepaste af stand. De rest van het ere podium bestond uit Robin Davidse (Luc- tor) en Lein Mulder (Stormvogel). Valerie Klaaijssen en Manon Aers- sens verdeelde de prijzen in de oudste meisjes categorie. Beide zwemsters van Scheldestroom uit Breskens gingen de strijd aan met Nikita van de Ouden van het Mid- delburge Luctor et Emergo. De 100 meter wisselslag was een prooi voor Klaaijssen, terwijl Aerssens de winst op de 400 meter vrije slag pakte. ONTKNOPING EREDIVISIE Voorzitter Joop Munsterman is hard op weg om zijn droom te verwezenlijken: kampioen worden met FC Twente. FC Twente gaat aan kop van de eredivisie met 83 punten. Ajax volgt op één punt. door Gert Lammerink ENSCHEDE - In de la van FC Twen- te-voorzitter Joop Munsterman ligt een rapport: Working on a dream. Hoe verwezenlijk je een droom. Daarin staat hoe FC Twen te op termijn moet gaan meestrij den om de titel. Over twee weken kan de club kampioen worden. Had je dit gedacht toen het seizoen begon? „Nee. Dat we dit hebben bereikt is bijna niet voor te stellen. Ik weet niet hoe ik de komende veertien dagen tot de wedstrijd bij NAC moet doorkomen. Wat de span ning betreft heb ik het wel even ge had. Gelukkig slaap ik altijd goed." Toch is het geen toevalstreffer. Vorig jaar was FC Twente al tweede. „Dat is zo. We hebben een plan ge maakt en dat is uitgevoerd. Ver sneld. We wisten dat we een paar jaar geleden beslissende stappen moesten maken om de aansluiting te behouden. Dat is gelukt. Vervol gens hebben we weer een rapport geschreven en ook dat heeft vorm gekregen. We hebben op alle fron ten mensen met kwaliteit. En die neemt alleen nog maar toe. De to tale infrastructuur blijft groeien." En het volgende plan? „Dat is klaar en heet 'working on a dream.' In dat plan staat hoe het mogelijk moet zijn dat FC Twente ooit voor de titel gaat spelen. En dan gebeurt dat nu al! Soms sta ik te bibberen op mijn benen." Was je emotioneel toen je zondag na de laatste thuiswedstrijd (Feyenoord, 2-0) op het veld het publiek toe sprak? „Ja. Kijk naar ons stadion, naar ons publiek. Dan hoef ik -toch niets meer te zeggen. Onze fans ko men niet alleen uit de regio, maar ook uit Delft, uit Leiden. Iedereen wil deze ambiance meemaken. Als ik dan op het veld sta, weet ik waar ik het voor doe. Op ons veld staan is het mooiste wat er is. Dan LAARNE - Motorcrosser Kevin Spruijt heeft ook de tweede wed strijd voor het Belgisch kampioen schap bij de MCLB in de klasse Nationalen MX 2 gewonnen. Op het circuit bij het Oost-Vlaamse Laarne behaalde hij in de eerste manche een derde plaats en won hij de tweede manche. De Walche- naar was in de tijd een fractie snel ler dan zijn grootste concurrent Jens Amerlijnck, die evenveel pun ten behaalde. Gian Scheele uit Zaamslag had het wat moeilijker. Hij werd in de eer ste manche zesde en deed het met een vierde plaats in de tweede manche net iets beter. krijg ik tranen in mijn ogen." FC Twente is meer dan een club? „Wij hebben het voetbal, de ambi ance en de solidariteit met de sa menleving. Dat blijkt uit veel pro jecten waar onze club bij betrok ken is. Maatschappelijke projecten. Het klinkt misschien wat preten tieus, maar het is echt zo." Waar houdt het op? „De kenners roepen al jaren dat we onze top hebben bereikt. Toen we een stadion kregen voor 13.000 toeschouwers werden we voor gek verklaard. Nu zitten er elke wed strijd al 23.000. mensen. We brei den ons stadion straks opnieuw uit en ik kan je verzekeren dat de nieuwe plaatsen nu al verkocht zijn. Laat iedereen maar roepen dat we gek zijn. Ik zeg je, wij zijn niet gek." Stort de wereld van de voorzitter in als de titel niet wordt behaald? „Absoluut niet. We kijken altijd over een nederlaag heen, hoe hard die ook aan komt. We zullen ook nog best eens met een mislukt sei zoen te maken krijgen. Ook daar kijken we dan overheen. Het kan ons allemaal overkomen. Zie Hee renveen. Prima structuur, slecht seizoen. Maar die club komt wel te rug en daar gaat het om." Toch krijg je misschien nooit meer zo'n kans, zoals straks in Breda. „Misschien is dit wel 'once in a life time'." Profiel Joop Munsterman werd op 28 maart 1951 in Enschede geboren. Sinds 2004 is hij voorzitter van FC Twente. Daarvoor was hij al bestuurslid van de club uit Enschede. Hij maak te in die jaren ook het bijna-faillis- sement van de club mee. Sinds 2008 is Munsterman ook voorzitter van de Raad van Bestuur van Wegener. door Sjaak Sinke GOES - De strijd om de provinciale titels in de baanatletiek is ook dit jaar niet erg in trek bij de Zeeuwse atleten. Per onderdeel staan vaak niet meer dan één, twee of drie deelnemers aan het vertrek. In Goes was zaterdag de animo ook minimaal. Op de 200 meter mannen gingen de drie ereplaatsen naar Rinse Pie- ters (Sprint), Rik Hopmans (Aste riks) en Rene Slabbekoorn (Aste- rix) 24.54. Stefan Stokman (Dyna mica) slaagde er bij het discuswer pen in om met 30 meter en 94 cen timeter twee atleten van buiten de provincie achter zich te houden. Aniek Aper (RKHAV) kon bij het discuswerpen de strijd aan gaan met drie Zeeuwse vrouwen en won met 25 meter en 9 centi meter. Ze bleef met die afstand ruim achter master Leonie Berden (RKHAV) die met 41 meter en 28 centimeter wel masterkampioen werd maar haar Zeeuws record van vorige week in Oostburg van ruim 45 meter niet kon benade ren. Het had waarschijnlijk met ge brek aan tegenwind te maken. Ver springer Joeri van der Hooft (Wie lingen) pakte op sportpark Schen- ge ook nog even de titel jongens B op de 200 meter mee in 24.92 se conden. Hij bleef Jasper Knibbeler (RKHAV) een halve seconde voor. Voorts vulde Van der Hooft zijn prijzenkast nog verder aan met de gouden medaille bij het hoogsprin gen. Hij kwam tot een sprong van één meter en 80 centimeter. Bij de jeugd was er meer animo. Naomi Nachtegaal (RKHAV) won de 80 meter en de 150 meter beide keren voor Fleur van Hoorn (Wie lingen) en Sanne Nijssen (AV'56). Er waren bij deze wedstrijden vijf tien deelneemsters. C-junior Edwin van Bemden (AV'56) ver sloeg bij het verspringen met vijf meter en 56 centimeter vijftien concurrenten. Noah Heijnen (Del ta Sport) werd tweede op de too meter en 150 meter achter Robin Hummel (Achilles) en won de 800 meter met ruim verschil van Ste ven Roelse (Dynamica). Tom van den Berg (AV'56) won het speer werpen jongens C met een ruime voorsprong op zijn vijftien mede dingers. Voorzitter Joop Munsterman van FC Twente (rechts) omhelst spits Blaise den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28