C29.9&. Gldfld |*23 Eerste dikke banden zijn gestart brieven VOOR VOOR dinsdag 20 april 2010 MIDDELBURG - Luid aangemoedigd door ouders en opa's en oma's zijn gisteren de eer ste deelnemers van de Delta Dikke Banden Ra ce van start gegaan in de Middelburgse wijk Klarenbeek. In totaal hadden zich ruim 150 fietsertjes opgegeven. Het dikkebandencircus trekt de komende maanden heel Zeeland door met regionale finales en een grote finale in Goes. De bedoeling is jongelui te interesse ren voor de wielrennerij en zo mogelijk de ver schillende Zeeuwse fietsclubs weer van jonge aanwas te voorzien. Voor iedere deelnemer was er gisteren een medaille en een T-shirt van de hoofdsponsor. De reacties van de ouders waren in ieder ge val erg positief, gelet op de toejuichingen en de aanmoedigingen. foto Lex de Meester Kijk voor de uitslagen en stuur uw foto's naar: Q www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Horizonvervuiling In de wijk Nieuw-Middelburg keek ik mijn ogen uit: ik dacht een van papier-maché geel/rood/oranje ge maakt knutselwerk te zien op het plein, wachtend op de carnavalswa gen. Het bleek het kunstwerk voor de wijk Nieuw-Middelburg te zijn. 'de Levensboom', gemaakt door een heuse kunstenaar! Schande. Dit bespottelijke kinderachtige op zichtige beeld zou in de Efteling niet misstaan. De omwonenden zijn veroordeeld om tegen deze ho rizonvervuiling aan te kijken. M. Duyvelaar Rusthofstraat 26, Middelburg Verkiezingen De verkiezingen komen er aan en de vraag is welke coalitie er gaat re geren. De verkiezingsprogramma's geven een willekeur aan oplossin gen: Er moet 10 of 20 miljard wor den bezuinigd. AOW-leeftijd om hoog? Zorgpremie omhoog? Af trek hypotheekrente? De kiezers passen na zoveel politieke onduide lijkheid de 'ezeltje-prikmethode' toe. De politiek heeft al een oplos sing. Stuur het overheidspersoneel maar in de (verkorte) werkloos heidswet, dan kunnen ze zelf met ontvangen rijkssubsidies dure ad viesbureaus inhuren. Mijn oplos sing: de politiek moet zijn stok paardjes van fuseren, privatiseren maar eens op zijn eigen organisa ties loslaten, dan houden we hoog uit vier partijen over. Stop eens met de geldverslindende integra tie-projecten en onwikkelingshulp. Bied alleen noodzakelijke hulp. Be perk de deelname aan vredesmis sies en laat de aanleg van de Twee de Maasvlakte door grotendeels Ne derlandse werknemers uitvoeren. A. Bastiaansem Drostlaan 1, Sluiskil Veiligheid De recentelijke gewelddadige over val in Renesse geeft aan dat het met de veiligheid in onze regio droevig gesteld is. We leven in het rolluiken tijdperk. Het is dan ook frustrerend dat de heer Egas (poli tie) stelt dat het om relatief onerva ren criminelen gaat die af te schrik ken zijn. Nou, pak ze dan. Doe net als met het handhaven/verbeteren van de verkeersveiligheid. Daarin geeft de politie aan hoeveel bekeu ringen er jaarlijks uitgeschreven dienen te worden. Geef ook eens aan hoeveel daders je elk jaar moet arresteren. Laat die ook betalen. Te weinig financiën kan geen excuus zijn. Voor wielerrondes en verjaar dagsfeestjes zijn op korte termijn plotseling miljoenen beschikbaar. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Droge voeten In betreffend artikel (krant 16 april) wordt gerefereerd aan een zeespiegelstijging, die 'hoe fors die ook mag uitvallen', gekoppeld is aan een kustbescherming die 'mee groeit'. Als dat laatste klopt, kun nen we geld besparen. Zowel Rijks waterstaat als 'Helpdeskwater' be vestigden, dat ook na jaren met gro te daling in die periode, de gemid delde stijging vanaf 1995 amper 2 millimeter per jaar betrof, en dat men tot 2020 rekent met een stij ging van 2 millimeter. Die cijfers zijn, na lang doorzeuren, voor ie dereen verkrijgbaar. In hoeverre de miljardenkostende strand- en dijk verhogingsplannen tred houden met een totale stijging van enkele centimeters per decennium is on duidelijk. Dat Zeeuwen zo slecht worden geïnformeerd door de pro vincie over de werkelijkheid van de zeespiegelstijging is zorgwekken der dan de stijging zelf Een zaak voor de nieuwe deltacommissaris Kuijken om eens recht te zetten. Ook al is dat niet in het belang van de grote infra-bedrijven. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Webcams Complimenten voor de twee web- cam-artikelen in de krant van 15 april. Ik word daar, als de eigenaar van de webcam Zeegat.nl, ook geci teerd. Twee opmerkingen van mij die ik aan uw journalist heb ge maakt zijn daarin niet opgenomen. In de eerste plaats wil ik mij distan tiëren van het beeld dat is ontstaan dat de verschillende webcams in VlisSingen zich verdringen om lo kale subsidies en adverteerders bin nen te halen. Zeegat heeft wel in komsten om de serverkosten die 6000 bezoekers per dag met zich meenemen te kunnen betalen (via Google), maar die zijn niet lokaal en van subsidies wil ik niets we ten. In de tweede plaats moet ik vaststellen dat de lokale WD in Vlissingen zich is gaan bezighou den met wat ooit een linkse lief hebberij was: een overmatige zorg om de privacy. Waarvan akte. Peter van Druenen Coosje Buskenstraat 4, Vlissingen Lucia de Berk Een van de belangrijkste artikelen van onze grondwet stelt dat de wet voor een ieder gelijkelijk is. Dat moet zeker gelden voor hen aan wie wij de macht gegeven hebben de wet toe te passen. Als iemand door onnadenkendheid of, nog er ger, door grove nalatigheid een an der levenslange schade berokkent, wordt hij gestraft. De dienaren van de wet hebben mevrouw De Berk een levenslange schade berokkend. Daarvoor is een verontschuldiging en een ruimhartige financiële tege moetkoming niet voldoende. Daar hoort op zijn minst een tijdelijke ontzegging bij om deze hoge amb ten uit te mogen oefenen. In de eerste plaats om mevrouw De Berk genoegdoening te doen, dat zij die haar dit aangedaan hebben ook in hun persoonlijke levenssfeer getrof fen worden. Maar ook om de sa menleving te laten ervaren dat voor de wet werkelijk een ieder ge lijk is. G. Roodhart 's Gravenpolderseweg 9-318, Goes black 60x60cm Nero 30x60cm Etten-Leur.Tel 076-5048800 www.janvansundert.nl A v £42,00 €41,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25