1800 een persoonlijk accent ?eeland 21 Voordeelpas voor toerist in de maak Vissers Westerschelde raken hun hobby kwijt Hollandse Aardbeien Rommelmarkt Thuis in.... dinsdag 20 april 2010 Beeld uit de expositie Daagse Dracht Zondagse Pracht in museum De Schotse Huizen in Veere; originele dracht (begin 1800) van Stichting Het Walcherse Costuum in de vitrine, de vrouw ernaast is gekleed in replica. foto's Lex de Meester mm8&Sll8mSBma8m®m DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK; Komkommers Sla 3 stuks €1,00 2 kroppen Kiwi Mango's (draadloos) 10 stuks €1,00 2 stuks Witlof 1 kilo Rucola sla 1 doos €1,00 €1,00 €1,00 €1,00 Sherry tomaten 2 pakjes €1,00 Vanaf deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi door Harold de Puysseleijr hulst - Recreatievisssers op de Westerschelde raken met ingang van 1 januari 2011 een deel van hun hobby kwijt. Volgens fractie lid Toon Maas van Algemeen Be lang Groot Hulst hebben alle kust- vissers daar een brief over gekre gen van het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Voedsel kwaliteit (LNV). In die brief kondigt het ministerie aan dat het recreatieve kustvissers met vast vistuig in het kader van het aalbeheerplan verboden wordt nog langer hun netje uit te wer pen of fuik uit te zetten op de Westerschelde. Maas noemt dat een zorgelijk iets en vraagt er de aandacht van het college van bur gemeester en wethouders voor. „Heel wat visliefhebbers die fui ken uitzetten in de Westerschelde worden hier door gedupeerd." Volgens het ministerie van LNV zijn beperkende maatregelen no dig ter bescherming van de sterk achteruit gelopen palingstand. Maas wil dat de gemeente druk uit oefent op de minister om ervoor te zorgen dat de vissers op de Wes terschelde hun hobby uit kunnen blijven oefenen. Dat kan door aan passing van het verbod in het aal beheerplan. SLUIS - Een groep ondernemers is bezig met de ontwikkeling van een 'Toeristpas Zeeuws-Vlaande- ren'. De pas, die door recreatieon dernemers aan hun gasten wordt uitgereikt, moet komend toeristen seizoen al op beperkte schaal wor den gebruikt. Ondernemers kunnen deelnemen door toeristen een aanbieding te doen. „Dat kan gaan van een twee de bakje koffie gratis tot complete arrangementen van meerdere be drijven samen", legt Mario Spetic van recreatiecentrum Toversluis uit. Hij is, samen met John Smael (Zorgsaam) en Karlijn Nieuwets (Churchill Hotel Terneuzen), trek ker van het plan. Voor de toekomst wordt ook voor zichtig nagedacht over vervolgstap pen als een loterij (pasnummer als lotnummer), een gratis tunnel- doortocht en korting op openbaar vervoer en parkeren. Bij de pas zit informatie over acti viteiten, evenementen en voorzie ningen in de streek. Het idee is overgenomen van Schouwen-Dui- veland, waar onder de noemer SchouwenDuivelandPas al een paar jaar een soortgelijk initiatief bestaat. In West-Zeeuws-Vlaande- ren bestaat nu ook al een toeristen pas. Daarmee kunnen gasten gra tis met de bus en met korting naar musea. Volgens Septic bestaan bei de passen komende tijd naast el kaar. „We gaan wel kijken of we naar elkaar toe kunnen groeien." Daarbij is ook de ontwikkeling van een eventuele Deltapas van be lang. Dat is een toeristenpas voor heel Zeeland en mogelijk delen van Brabant en Zuid-Holland. De pas komt er mogelijk volgend jaar, maar zeker is dat nog niet. De Zeeuws-Vlaamse pas kan mogelijk opgaan in de Deltapas. MIDDELBURG - In en rond de Ont- moetingskerk aan Oosterscheldes- traat in Middelburg wordt zater dag een rommelmarkt gehouden. De koopwaar staat uitgestald van 9.30 tot 14.30 uur. Er zijn onder meer boeken, perkplanten, kaar ten, sieraden, kaas, worstjes, streek producten, kibbeling, oliebollen, soep, snoep, verkleedkleding en parfum te koop. De opbrengst is bestemdvoor ontwikkelingshulp in Madagaskar. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicobeheer.nl Hypotheken Verzekeringen Pensioenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23